Wybór kurtki miejskiej na jesienną aurę - pytanie o parametry

4
wrz 30. 2020
Cześć! Zauważyłem, że na Pepperku pojawia się bardzo wiele komentarzy od osób aktywnie uprawiających turystykę pieszą, górską i podobne. Byłoby mi bardzo miło, gdybym mógł skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia.

Nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto, bo chwilowo w związku z obecną sytuacją nieco ich brakuje. Szukam kurtki na jesień z przeznaczeniem miejskim, a mówiąc bardziej szczegółowo - kurtki, którą narzucę sobie rano na bluzę w drodze do pracy (dojeżdżam autobusem lub tramwajem, rower nie wchodzi w grę).

Jakie parametry pod kątem membrany i oddychalności zapewnią komfort użytkowania? Zakładam, że kurtka będzie noszona w zakresie temperatur 5-15°C z ewentualnym narażeniem jej na deszcz (maksymalnie godzinę, najczęściej kilkanaście minut).

Chciałbym, żeby po prostu nie przemakała, ale żebym tak samo się w niej nie ugotował mając pod spodem jeszcze bluzę.

Będę serdecznie wdzięczny za Wasze podpowiedzi. Wiem, że każdy ma swoich ulubionych producentów, więc pytam bardziej o same parametry. Zakładam, że będzie to kurtka maksymalnie na dwa sezony, więc biorąc pod uwagę wszelkie kompromisy chciałbym zmieścić się w kwocie ok. 200 zł, bo planuję zejść o kilka rozmiarów w dół. Wówczas zakupię docelową odzież wierzchnią
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
4 Komentarze
mozesz tez szukac z goretexem, cywilne beda drozsze, ale w militarnych pewnie sie cos znajdzie, pierwsze lepsze - na pewno sa inne mniej militarne wzory i kroje

allegro.pl/ofe…BwE
Kupiłem w militaria.pl wziąłem 2 kurtki w tym jedna L i XL. XL wróciła do paczkomatu (opcja aktywna 30 dni dla posiadacza konta). Obie kurtki spoko:

militaria.pl/pen…xml
militaria.pl/hel…xml

Helikon fajnie wygląda i wygodny ale Pentagon chyba lepiej wykonany (wywietrzniki pod pachami z siatka nie dziury jak w Helikon)
Dziękuję Panowie, dając wskazówki w wypowiedziach zmotywowaliście mnie do doszkolenia się z tego zakresu. Nie od razu zostanie się ekspertem, ale udało mi się coś zamówić na bazie lektury. Dam znać, jak przyjdzie i jak się sprawuje

PS. Jak duża różnica będzie zauważalna w przypadku oddychalności w skali 8000 a 10000? Będzie to w ogóle do odnotowania w przypadku ubioru miejskiego, czy takie różnice odczujemy dopiero w plenerze przy dłuższym użytkowaniu?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst