Opublikowano 11 godzin temu

Wybór kompresora do garażu

Witam. Zastanawiam się nad kompresorem do garażu. Wiem, że są olejowe i bezolejowe. W jednych wymienia się cyklicznie czy tam dolewa olej, a jak smarowany jest drugi? Jest w nim jakaś eksploatacja (tłok z odpowiednimi pierścieniami smarujacymi czy coś)? Wiem, że w olejowych potrafi z powietrzem podawać drobinki oleju, chyba, że jakiś filtr da się zamontować. Który będzie lepszy? Te akcesoria potem są unowersalne, czy każdy producent = swoje wymysły? Widziałem, że są pionowe i poziome, różnią się czymś? Jak to jest z tą pojemnością? Jaki wystarczy. Raczej niewielkie prace. Jakiś uchwyt do przedmuchania powietrzem szczelin, może jaki mały pistolet do malowania (czasem maluję małe elementy), nie wiem jakiś podnośnik na powietrze, dopompowanie koła, takie jakieś czynności. Kompletnie nie wiem jak to się dobiera.
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika tayjkt
  Nie znam się, ale wypowiem się bo mam kilka kompresorów.
  Kluczowym parametrem jest pojemność samego kompresora im większa tym całość cięższa i mniej mobilna, ale tym dłuższy czas pracy na nabitym kompresorze.
  Z tych prac co opisałeś to szedłbym w minimum 100l, mam jedną 50l i czasem brakuje tego powietrza przy małych pracach i trzeba czekać, aż butla się nabije.
  Kolejna sprawa to wydajność, na jakimś forum niestety teraz nie pamiętam na jakim, był temat o kompresorach i były wymienione produkty ich pojemność i ich szybkość nabicia. Często w tych tańszych jest ten sam silnik do 50l i 100l więc większa butla dłużej się nabija.
  Jeśli będziesz malować to na pewno warto mieć filtr który będzie wyłapywać brud.
  Co do innych narzędzi typu klucz pneumatyczny to te urządzenia trzeba smarować i daje się krople oleju w otwór dolotowy powietrza.
  Co do uniwersalności to wszystko od złącza powietrza na kompresorze powinno mieć tą samą końcówkę.
  Awatar użytkownika arlid
  Autor
  Dzięki za opinię. A jaka jest generalna różnica taka eksploatacyjna olejowy, bezolejowy. Ten olej się wymienia jakoś cyklicznie jak w aucie, czy tylko dolewa?