Opublikowano 2 dni temu

Wybór drabiny, jaka polecacie

Cześć. Poszukuje drabiny w stylu Bayersystem BS-DW 3x7. Nie wiem jak się fachowo nazywają, ale taka z 3 elementów, która mogę albo rozłożyć w jedną długa, albo jakby rozstawić na boki (stoi samodzielnie bez podparcia o ścianę) i wysunąć 3 element kawałek. Jak oceniacie te podana od Bayersystem? Podobno polskie drabiny. Byłem w markecie, ale jedna to jakoś taki chłam, że ta stopa na dole to ma taką samą szerokość jak cała drabina to raczej nie jest to stabilne, wychodzę z założenia, że powinno to być szersze od drabiny, aby się nie kiwała na boki. Poza tym nie wiem czy to każda tak ma, ale jak chciałem ją rozłożyć to ten hak, którym opiera się druga część o stopnie pierwszej nie miały żadnego zabezpieczenia i ok - drabina niby rozłożona, ale jak chcesz ja unieść i przenieść to "ciągniesz" ja do góry i ten kolejny jakby segment wychodzi z tego stopnia na dole i można ją be problemu złożyć. Jakby nie wiem jakiegoś zabezpieczenia nie było (a wypadałoby zbey rączkę było coś takiego). Moze ktoś z Was ma lepsze doświadczenie, drabina raczej nie będzie używana jakoś nagminnie, ale nie chce wydać powiedzmy 400 zł na jakoś badziew, jak za 460 kupię coś lepszego.
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Xorro
  Po prostu się nazywa 3x7, gdzie 3 to liczba modułów, a 7 to liczba stopni.
  Osobiście używam Krause Corda 3x9. Bardzo się przydała przy montażu komina od pieca gazowego. Jakieś 1,5k zł wyszło taniej niż gdyby mieli robić "specjaliści" wliczając w to koszt drabiny.
  Tylko kupowałem dawno, chyba za 2x mniej jak teraz stoją.

  Ogólnie często dokładnie ten model widuje na dachach samochodów różnych instalatorów. Nawet gość co mi podłączał Internet miał taką. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika -WilQ-
  Bierz śmiało krause, choć do tanich nie należą. Osobiście mam 2: 3x7 i 3x11, druga wytrzymała upadek z dachu auta przy 50km na godzine (złamała się jedynie plastikowa nóżka). Są mega stabilne, nic się nie trzęsie i kompletnie zero obaw o życie przy wchodzeniu jak przy większości drabinek z marketów. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika arlid
  Autor
  Aa, ok. To aż taka wysoka nie jest mi rację potrzebna, myślę, że 7 stopni w zupełności wystarczy jak patrzyłem na te dane o wysokości. Ale dzięki za nazwę firmy, zerknę, bo to co było w markecie to serio nie wiem kto wchodzi na pełny rozstaw takiej powiedzmy 10 stopniowej jak ja na to popatrzyłem.
  Awatar użytkownika Tara
  Podotykaj sobie tych drabin, Krause są fajnie sztywne, jak wchodziłem na podobnego drabexa czy coś innego, to przez cieńsze profile drabina się gnie i jest mniej przyjemna w operowaniu. Krause jest spoko, polecam.
 4. Awatar użytkownika arlid
  Autor
  Widzę, że mocno polecacie Krause, więc może to dobry trop. Zobaczę w markecie jak znajdę, powinni coś mieć, aby sobie "wymacać", bo te co były ostatnio to się telepią jak galareta
Awatar użytkownika