#WspieramKulturę - spektakle i filmy on-line

7
paź 27. 2020
Komuś nie podobają się wstawki kulturalne w okazjach, więc tym razem tu. Mam nadzieję, że kilka osób skorzysta w tych trudnych czasach. Reszta niech robi zakupy..

#1
6. Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich

Pokazy filmów są biletowane, ale nie trzeba stawić się osobiście, bo zostały przeniesione do internetu. Festiwal zaczął się wczoraj.
Więcej tu: mojeekino.pl/sho…val
UWAGA: Pokazy są o konkretnych godzinach.

#2
Teatr Współczesny w Warszawie udostępni kolejny swój spektakl.
Słowo od dyrektora Teatru Macieja Englerta:

Szanowni Państwo,
Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie będziemy mogli gościć Państwa w teatrze, ale nie zapominamy o naszych obowiązkach wobec Was.
Pracujemy już od początku pandemii nad sposobami utrzymywania kontaktu z naszą Widownią. Od dawna, siłą rzeczy, nasza praca skupiła się na możliwościach kontaktu online.
Z radością informuję, że pierwszy spektakl z naszego repertuaru, „Taniec albatrosa”, od 28 października można obejrzeć, w godzinach grania spektaklu w teatrze, jako wersję online. Bezpłatny dostęp na stronie Teatru Współczesnego wspolczesny.pl/tea…ine . Planujemy premiery „online” następnych tytułów, choć dzisiejsza sytuacja niezbyt temu sprzyja. Naszym celem jest doprowadzenie do pełnego repertuaru „online”, tak żeby każdego dnia, teatr od 19.00 do 22.00 był dostępny dla naszej Widowni.
Będziemy wdzięczni za wsparcie naszej statutowej działalności darowizną, którą w całości przeznaczamy na dalsze rejestracje spektakli.

Numer konta : 98 1240 6292 1111 0000 5017 1503;
tytuł przelewu: „darowizna na cele statutowe teatru”

Repertuar (czyli co o której godzinie) można sprawdzić na: wspolczesny.pl/rep…020

A tu pełen opis spektaklu: pepper.pl/pro…527


WPIS BĘDZIE AKTUALIZOWANY - patrz poniżej


Aktualizacje społecznościowe
Dziś o 20.50 (wg opisu) koreańska komedia sensacyjna Wyjście.
Przedsprzedaż biletów rozpocznie się dwie godziny przed rozpoczęciem projekcji czyli o godz. 19:00. Bilety będą dostępne w cenie 13zł.
Zasady projekcji:
Projekcja filmu działa na wzór pokazów w kinie. Seans należy rozpocząć punktualnie, aby mieć pewność obejrzenia filmu w całości. Film WYJŚCIE będzie dostępny tylko do 28 października godz. 01:00. Po tej godzinie nie będzie możliwości obejrzenia filmu nawet po zakupie biletów.

I opis ze strony
Yong-nam był kiedyś dobrze zapowiadającym się wspinaczem, ale teraz życie ciągnie go z wielką prędkością ku glebie. Chłopak jest bezrobotny i mieszka z rodzicami, dawno już porzuciła go ukochana Eui-joo, a siostry mają go za nieudacznika. 70. urodziny matki to mimo wszystko dobra okazja, aby zobaczyć byłą dziewczynę - pracuje ona w restauracji, którą Yong-nam wybiera na miejsce rodzinnej uroczystości.
Traf chce, że tej samej nocy w Seulu uwolniony zostaje śmiertelnie trującą gaz, który rozprzestrzenia się w szybkim tempie, zabijając mieszkańców i wywołując powszechną panikę. Jedyną ucieczką przed morderczą substancją jest droga w górę, na coraz wyższe partie budynków. Yong-nam wreszcie może pokazać, co potrafi!
"Wyjście" to utrzymany w szybkim tempie, oszałamiający pomysłowością i rozmachem spektakl katastroficzny (z obowiązkowym dodatkiem elementów komediowych) i jeszcze jeden dowód na to, że kino gatunkowe dostało dzięki koreańskim twórcom kolejne życie. Zasłużenie trzeci największy przebój kin w Korei w 2019 roku.
Różne
7 Komentarzy
Prześlij Komentarz