Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Wódka PRAVDA 0.7L 40% + 4 mini smakowe po 50ml 37.5%. Auchan Sosnowiec

29
cze 8. 2020
Wódka PRAVDA 0.7L + 4 mini smakowe po 50ml. Auchan Sosnowiec
Zostały 2 opakowania, pudełko lekko naderwane.

Receptura wódki Pravda trafiła do Stanów Zjednoczonych wraz z Franciszkiem Penzapolskim, potomkiem dynastii gorzelników z Horodenki, centrum majątku, należącego do rodu Potockich, a później Czartoryskich. W książęcej gorzelni już od połowy XVIII wieku rodzina Penzapolskich doskonaliła sztukę wytwarzania spirytusu i wódek. Wielką staranność i uwagę poświęcano zwłaszcza trunkowi przeznaczonemu dla właściciela majątku i jego gości. Specjał ten, otrzymywany w niewielkich ilościach, z zachowaniem najwyższej staranności i według sekretnej technologii, stał się dumą gorzelni, a jego receptura sekretem rodu. Gorzelnicy pieczołowicie wybierali zarówno zboże, które służyło do produkcji przeznaczonego dla owej wódki spirytusu, jak i wodę źródlaną o słodkim, świeżym smaku. Przez dziesięciolecia śledzili też uważnie wszelkie nowinki techniczne i w miarę potrzeb stosowali je w swojej fabryce, co zapewniało ich koronnemu wyrobowi znakomitą opinię. Określali go mianem „prawdziwej wódki”.

Dziś Pravda wytwarzana jest z luksusowego spirytusu żytniego i zdemineralizowanej wody źródlanej, dowożonej cysternami z ujęcia w chronionej strefie górskiej.

Zalety Pravdy ujawniają się w całej pełni, gdy pije się ją „straight”, niezmieszaną z innymi składnikami. Stąd jej wielka popularność w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ostatnich latach upowszechnił się ten sposób picia wódek czystych. Amerykanie piją Pravde z kieliszków typu martini bez dodatków, tylko „przeszlifowaną” kilkoma szybkimi ruchami w shakerze wypełnionym pokruszonym lodem.

Cechy produktu
Pojemność 1 x 700 ml 1 x 50 ml coconut 1 x 50 ml citron 1 x 50 ml orange 1 x 50 ml ruby raspberry
Zawartość alkoholu 1 x 40% 4 x 37,5%
Kraj pochodzenia Polska

270898.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje

29 Komentarzy