Woda RO

7
lip 4. 2020
Witam,

zastanawiam się nad zainstalowaniem odwróconej osmozy, jednak nie wiem jak dobra jest ta woda. Chciałbym zrezygnować z wody butelkowanej i pić tą z filtra. Aktualnie testuje wodę z filtra Dafi, ale wciąż myślę, że woda kranowa jest lepsza, a butelkowana najlepsza.

No i teraz grubo się zastanawiam nad filtrem RO, jak taka woda smakuje? Nie mam możliwości sprawdzenia tego osobiście.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
7 Komentarzy
Woda z butelki jest tak dobra jak dobre jest źródło, z którego pochodzi, a ta z kranu tak dobra na ile dobry jest stan rur przez które płynęła. Jak smakuje woda filtrowana w procesie odwróconej osmozy? Nijak. Tak jest dobrze przewiltrowana. Dlatego w tym procesie trzeba ją dodatkowo uzdatniać, bo stosowanie tak wyjałowionej wody na dłuższą metę może szkodzić.
Wiem że wyjałowiona woda będzie nijak smakować, chodzi mi o tą wzbogacona to magnez itd.
Sketusky04/07/2020 19:54

Wiem że wyjałowiona woda będzie nijak smakować, chodzi mi o tą wzbogacona t …Wiem że wyjałowiona woda będzie nijak smakować, chodzi mi o tą wzbogacona to magnez itd.To sobie do filtra RO załóż mineralizator.
Taka woda z filtra RO na dłuższą metę jest szkodliwa, bo masz z niej usunięte do 99% wszystkiego (zanieczyszczenia biologiczne, minerały itd...) i pijąc taką wodę wypłukujesz organizm z mikro- i makroelementów co zaburzy równowagę jonową i zaczniesz mieć skurcze, arytmię i parę innych przypadłości.

Masz aż tak złą wodę w kranie, że nie chcesz pić kranówki?
Tak jak koledzy wyżej napisali - stosując odwróconą osmozę musisz mineralizować tę wodę. Bez mineralizacji to jakbyś pił wodę demineralizowaną i będzie się przez Ciebie po prostu przelewać i nie dość że nic nie dawać od siebie, to wyciągając pierwiastki z Ciebie.
Z filtra chyba najlepsza opcja, potwierdzam to co pisali wyzej o RO, mozesz ja kupic np w Castoramie jak chcesz spróbować, ale ta woda nic w sobie nie ma, no i musisz ja robic na biezaco, nie mozna jej zrobic i przechowywac bo bardzo latwo ulega zepsuciu jesli miala by isc do spozywki.
A macie jakieś porównanie (np. testy w laboratorium albo własne) wody przegotowanej kranówki i filtrowanej (bez osmozy). Chodzi o zawartość minerałów i ewentualnych szkodliwych składników.
elen11/07/2020 16:36

A macie jakieś porównanie (np. testy w laboratorium albo własne) wody pr …A macie jakieś porównanie (np. testy w laboratorium albo własne) wody przegotowanej kranówki i filtrowanej (bez osmozy). Chodzi o zawartość minerałów i ewentualnych szkodliwych składników.


Ale wiesz że u Ciebie wyniki testów mogą być zupełnie inne? W skrócie nawet w jednym mieście i odległych o te przysłowiowe 200m mieszkaniach wyniki testów mogą być zupełnie różne.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst