Windows 10 które legalnie

10
wrz 11. 2018
Chciałbym kupić win 10 patrzyłem na allegro ale dosyć trudno wywnioskować w którym miejscu zaczynają się legalne klucze. Czy rzeczywiście trzeba wydać aż 400-500zł żeby mieć 100% pewności legalności ? Czy może da się taniej i legalnie ?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
10 Komentarzy
Jeśli chcesz mieć wersję BOX to zdaje się tak - tylko po co ? Kupujesz/odkurzasz stary sprzęt z Win 7/8 i masz nadal możliwość upgradu ...
wewsie11/09/2018 15:35

Jeśli chcesz mieć wersję BOX to zdaje się tak - tylko po co ? Kup …Jeśli chcesz mieć wersję BOX to zdaje się tak - tylko po co ? Kupujesz/odkurzasz stary sprzęt z Win 7/8 i masz nadal możliwość upgradu ...czy przypadkiem ta możliwość nie wygasła już jakiś czas temu?
LordGymwrz 11. 2018

czy przypadkiem ta możliwość nie wygasła już jakiś czas temu?


Na stronie microsoftu (link) możemy przeczytać:
"Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 dostępna przez aplikację Uzyskaj system Windows 10 zakończyła się 29 lipca 2016 r.".

Jeśli chodzi o zakup windowsa jeśli chcesz mieć "pewność legalności" szukaj na allegro aukcji gdzie sprzedający wystawia fakturę. Jeśli okaże się, że windows jest nielegalny możesz mieć podstawę żeby wylegitymować się fakturą i w razie ewentualnej kontroli to sprzedawca jest winien przez sprzedawanie pirackiego produktu, nie Ty. Wiele kluczy pochodzi (rzekomo) ze sprzętów które uległy utylizacji, zaś klucze oprogramowania które były na nim zainstalowane są sprzedawane dalej po niższych cenach. Jednak nie wiadomo jak trafić dobrze i każdy "budżetowy" zakup windowsa to loteria.
Polecam obejrzeć filmik o legalności windowsów :
Obawiam się, że jeśli chodzi o legalność to sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż niektórzy sprzedawcy nawet na takiego niby nielegalnego fakturę wystawią. Mało tego - kupując taki produkt można narazić się nie tylko na zarzut posiadania nielegalnego oprogramowania ale nawet na paserstwo! Kupując legalny produkt od legalnego sprzedawcy na legalnym portalu można stać się przestępcą i wylądować za kratkami (teoretycznie oczywiście, bo praktycznie jeszcze nikt za to nie beknął)
Tu jako uzupełnienie materiału video Kolegi LordGym podsyłam link

bezprawnik.pl/win…ro/
Najlepiej po prostu nie kupować windowsa.
Skoro producent nie chce/nie potrafi dać klientom prostego sposobu sprawdzenia pochodzenia i legalności licencji, a do tego żeruje na tej niepewności wciskając ten syf za pół tysiąca w sklepach, gdzie rzekomo autentyczność ma być pewna, to należy zagłosować portfelem.
Takie moje zdanie.
Ostatnio oglądałem ciekawy materiał o legalności systemu Windows na kanale Linus:

Filmik jest po angielsku. Jego autor tłumaczy, że klucz, który aktywował Windows i pozbył się znaku wodnego w prawym dolnym rogu ekranu wcale nie oznacza, że masz legalny Windows. Dlatego wszelkie scrap keye z allegro odpadają. Najlepiej jest mieć certyfikowaną kartkę jaką ma autor filmu, z kluczem, który można przypisać do konta Microsoft. Niestety taki system też może przestać być legalnym, jeżeli skończą Ci się aktywacje. W takim wypadku musisz kupić kolejną licencję na system. Główna konkluzja jest taka, że albo kupujesz w pełni legalny, certyfikowany produkt, z pierwszej ręki, albo pracujesz na wersji testowej ze znakiem wodnym. Ta druga opcja oczywiście tylko wtedy jeśli to co robisz nie ma zastosowania komercyjnego.
Koleś na filmiku z racji tego, że testuje części i szybko kończą mu się aktywacje, połączył te dwie opcje, przez co pracuje na wersji testowej, a certyfikat z kluczem trzyma w piwnicy na wszelki wypadek.
Ogólnie przejście z win7 na 10 działa cały czas. I nie mam na myśli wersji dla inwalidów korzystających z ułatwień sytemu. Linki w starych poradnikach cały czas działają na pobranie oprogramowania, które stworzy obraz do instalacji win10 na podstawie naszego systemu win7. Sam tak zrobiłem ostatnio. Win10 mam po takim upgradedzie kilka tygodni i działa. Z ciekawości sprawdziłem czy firma od której kupiłem klucz razem z naklejką wysłaną pocztą dwa lata temu dalej funkcjonuje. Otóż tak. Nie chcę być posądzonym o krypto reklamę więc nie podam nazwy użytkownika allegro. Podsumuję krótko. Warto kupić klucz do win 7 pro za 49.99 plus koszty wysyłki (dwa lata temu dałem ponad 90) i skorzystać z programu do stworzenia płyty instalacyjnej win10
Edytowane przez: "pajacek" wrz 13. 2018
pajacek19 min

Ogólnie przejście z win7 na 10 działa cały czas. I nie mam na myśli wersji …Ogólnie przejście z win7 na 10 działa cały czas. I nie mam na myśli wersji dla inwalidów korzystających z ułatwień sytemu. Linki w starych poradnikach cały czas działają na pobranie oprogramowania, które stworzą obraz do instalacji win10 na podstawie naszego systemu win7. Sam tak zrobiłem ostatnio. Win10 mam po takim upgradedzie kilka tygodni i działa. Z ciekawości sprawdziłem czy firma od której kupiłem klucz razem z naklejką wysłaną pocztą dwa lata temu dalej funkcjonuje. Otóż tak. Nie chcę być posądzonym o krypto reklamę więc nie podam nazwy użytkownika allegro. Podsumuję krótko. Warto kupić klucz do win 7 pro za 49.99 plus koszty wysyłki (dwa lata temu dałem ponad 90) i skorzystać z programu do stworzenia płyty instalacyjnej win10


Oczywiście potwierdzam, przy instalacji klucz jest aktywowany i do niego jest przypisany cyfrowy klucz 10, o ile dobrze zrozumiałem rozmawiając z przedstawicielka Microsoft, nie jest to zabronione ani nielegalne. Oczywiście klucz którym aktywowano 10 cały czas musi być naklejony na PC lub laptopa. Ale poprawcie mnie jeśli się mylę.
W moim przypadku to było jakieś 11-12 lat temu,zakupiłem XP za 450 zł(Home oem) i nie żałuję.
Rok temu kupiłem ,,lapka" z legalnym Win 10 i to chyba jest najlepsza opcja.
Btw.
Oczywiście jeśli można skorzystać z darmowej aktualizacji,to korzystać.
Pro i szyfrujemy. Kto to robi? Ja tego nie robiłem nigdy. Ale wiedza, że tylko pro bezcenna. Kiedyś będzie trzeba zacząć hehe.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst