Wentylator do sypialni

7
lip 5. 2020
Cześć! Szukam rozwiązania na upalne dni do sypialni. Słońce, które nagrzewa nieustannie mieszkanie w bloku sprawia, że często temperatura nie pozwala zasnąć. Poszukuję wentylatora (najchętniej do 200zł), który poprawi sytuację w nagrzanym pomieszczeniu i zarazem pozwoli zasnąć w czasie jego pracy nie hałasując zbytnio.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
7 Komentarzy
Wentylator sinbo z allegro 50wat
Wentylator nie obniży temperatury. Co najwyżej wymusi obieg powietrza. Pozornie może wydawać się, że w strumieniu powietrza o większej prędkości przepływu jest chłodniej, ale to tylko takie złudzenie. Temperatura jest taka sama.
Ale rozumiem zapotrzebowanie, bo ja tez słabo sypiam.
Co do hałasu - to różne ludzi mają wymagania, ja nie zasnę przy jakimkolwiek dźwięku i każdy, nawet najmniejszy hałas, mnie budzi. Ale są ludzie (obojga płci) którzy chrapią tak głośno, że w sąsiednim pokoju drżą meble.. Ich nie obudzi śmieciarka czy koszący trawę o poranku, a co mówić jakiś tam wentylatorek...
Polecam za to zasłony typu blackout - ciężkie i zasunięte przez cały dzień (ciepło nie dostanie się w takiej ilości do wnętrza mieszkania) oraz zamykanie okna w dzień. Ja kupiłam "zasłony zacieniające" najtańsze z ikei i muszę powiedzieć, że faktycznie spełniają swoja rolę (choć akurat nie mam ich w sypialni, tylko pokoju dziennym i kuchni). Teraz widzę, że takie zasłony są w promocji za 60zł (i słabo dostępne), ja kupiłam taniej i inny kolor i typ - ale to było 2 lata temu i tuż po zimie kiedy jeszcze nie był sezon. Może w innych sklepach coś znajdziesz. Warto - kilka stopni niżej.

Co do wentylatorów sprzedawanych w sklepach AGD, to trudno je porównywać, bo nie mają w specyfikacji podanej wydajności (m3/h) ani mocy akustycznej (dB).
daniel201606/07/2020 19:17

https://www.lidl-sklep.pl/SILVERCREST-Wentylator-stojacy-40-cm/p100287705#


Kupiłem go z miesiąc temu za 229,teraz widzę 269,ale stacjonarnie jest w gazetce Lidla za 199. Naprawdę warty swojej ceny.
summer06/07/2020 12:47

Wentylator nie obniży temperatury. Co najwyżej wymusi obieg powietrza. P …Wentylator nie obniży temperatury. Co najwyżej wymusi obieg powietrza. Pozornie może wydawać się, że w strumieniu powietrza o większej prędkości przepływu jest chłodniej, ale to tylko takie złudzenie. Temperatura jest taka sama.Ale rozumiem zapotrzebowanie, bo ja tez słabo sypiam.Co do hałasu - to różne ludzi mają wymagania, ja nie zasnę przy jakimkolwiek dźwięku i każdy, nawet najmniejszy hałas, mnie budzi. Ale są ludzie (obojga płci) którzy chrapią tak głośno, że w sąsiednim pokoju drżą meble.. Ich nie obudzi śmieciarka czy koszący trawę o poranku, a co mówić jakiś tam wentylatorek...Polecam za to zasłony typu blackout - ciężkie i zasunięte przez cały dzień (ciepło nie dostanie się w takiej ilości do wnętrza mieszkania) oraz zamykanie okna w dzień. Ja kupiłam "zasłony zacieniające" najtańsze z ikei i muszę powiedzieć, że faktycznie spełniają swoja rolę (choć akurat nie mam ich w sypialni, tylko pokoju dziennym i kuchni). Teraz widzę, że takie zasłony są w promocji za 60zł (i słabo dostępne), ja kupiłam taniej i inny kolor i typ - ale to było 2 lata temu i tuż po zimie kiedy jeszcze nie był sezon. Może w innych sklepach coś znajdziesz. Warto - kilka stopni niżej.Co do wentylatorów sprzedawanych w sklepach AGD, to trudno je porównywać, bo nie mają w specyfikacji podanej wydajności (m3/h) ani mocy akustycznej (dB).


Może kwestia strony, na którą wychodzą okna, ale a moim przypadku (okna na południowy zachód, najwyższe piętro) rolety blackout zasłonięte w zasadzie non stop nie sprawdzają się, nie zauważyłem rozsądnego spadku temperatury.

Natomiast w poprzednim mieszkaniu miałem rolety zewnętrzne, które w sypialni zwykle trzymałem zamknięte i to było lepsze rozwiązanie, bo promienie słońca odbijały się na zewnątrz budynku, a nie wewnątrz, więc faktycznie było znośniej.

W każdym razie ja używam wentylatora przy łóżku, ale trzeba z nim uważać, bo już raz mnie załatwił w postaci przewiania karku i ucha. Zastanawia mnie jakby się spisał wentylator sufitowy nad łóżkiem, który kiedyś można było zaobserwować na prawie każdym amerykańskim filmie.
criav07/07/2020 07:41

Może kwestia strony, na którą wychodzą okna, ale a moim przypadku (okna na …Może kwestia strony, na którą wychodzą okna, ale a moim przypadku (okna na południowy zachód, najwyższe piętro) rolety blackout zasłonięte w zasadzie non stop nie sprawdzają się, nie zauważyłem rozsądnego spadku temperatury. Natomiast w poprzednim mieszkaniu miałem rolety zewnętrzne, które w sypialni zwykle trzymałem zamknięte i to było lepsze rozwiązanie, bo promienie słońca odbijały się na zewnątrz budynku, a nie wewnątrz, więc faktycznie było znośniej.W każdym razie ja używam wentylatora przy łóżku, ale trzeba z nim uważać, bo już raz mnie załatwił w postaci przewiania karku i ucha. Zastanawia mnie jakby się spisał wentylator sufitowy nad łóżkiem, który kiedyś można było zaobserwować na prawie każdym amerykańskim filmie.


ale rolety zasłonią ci tylko światło, a tu chodzi jeszcze o ciepło - dlatego zasłony powinny być z grubego (ciężkiego) materiału i zasłaniać nie tylko szybę, ale i całą wnękę okienną (w miarę szczelnie).
Ja niestety nie daje rady mieszkać z takimi zasłonami - w sypialni muszę mieć normalne, bo kiedyś przez takie totalne zacienienie miałam zaburzenia snu. Ale w pokoju dziennym się sprawdza, nawet nie sądziłam, że aż taki będzie odczuwalny efekt.

BTW Ten sufitowy... to nie tylko w amerykańskich filmach był. W dawnych czasach, był też i u nas w każdym mięsnym.

Dziś na szczęście trochę chłodniej....
summer07/07/2020 11:25

ale rolety zasłonią ci tylko światło, a tu chodzi jeszcze o ciepło - dlat …ale rolety zasłonią ci tylko światło, a tu chodzi jeszcze o ciepło - dlatego zasłony powinny być z grubego (ciężkiego) materiału i zasłaniać nie tylko szybę, ale i całą wnękę okienną (w miarę szczelnie). Ja niestety nie daje rady mieszkać z takimi zasłonami - w sypialni muszę mieć normalne, bo kiedyś przez takie totalne zacienienie miałam zaburzenia snu. Ale w pokoju dziennym się sprawdza, nawet nie sądziłam, że aż taki będzie odczuwalny efekt.BTW Ten sufitowy... to nie tylko w amerykańskich filmach był. W dawnych czasach, był też i u nas w każdym mięsnym. Dziś na szczęście trochę chłodniej....


Zgadzam się, że zasłona zasłoni więcej niż roleta, choć i tak mam mieszane uczucia co do odbijania/blokowania ciepła wewnątrz budynku, a nie na zewnątrz. Część tego ciepła na logikę i tak zostanie wewnątrz budynku, skoro już tam się znalazła.

Co do mięsnego to jak najbardziej, choć w zastosowaniach domowych chyba ani razu nie widziałem takiego sufitowego wiatraka na żywo

U mnie na szczęście problem się rozwiązał całkowicie - jesienią założyłem klimatyzację i to był najlepszy krok, jaki mogłem chyba zrobić, zwłaszcza, że przez taką a nie inną stronę budynku w ciepłe dni miałem wewnątrz niemal 30 stopni, co było nie do wytrzymania.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst