Ważność konta u operatorów (niespodzianki :))

gru 22. 2022
Witam szanownych pepperków! Ja tak informacyjnie tylko. Próbuję przenieść numer telefonu na którym mi zależy, a ma leżeć nieużywany w szafie (aktualnie w Play odNowa na kartę). Na stronie operatora "w rodzinie" jest info, że każde Ich doładowanie (najmniejsze 10zl) przedłuża ważność połączeń o 2 lata. Myślę sobie super, ale na ich stronie nie ma nic nt. przeniesienia numeru. Dzwonię do nich i okazuję się, że bodajże od 30.11 jak dobrze pamiętam nie ma możliwości przeniesienia do nich numeru, ani nawet kupna nowego startera, bo przejął ich cyfrowy Polsat i coś tam coś tam (sic!). Myślę sobie dobra walić ich i szukam dalej. Padło na dziewicę (Virgin mobile :)). Tam jest doładowanie za 5zl ważne rok na wychodzące także też spoko opcja. Wypełniam formularz przeniesienia na stronie i w polu gdzie mam wybrać obecnego operatora są do wyboru wszyscy operatorzy... oprócz Play. Myślę sobie WTF? Dzwonię do nich, a konsultant do mnie, że w czerwcu tego roku Play wykupiło virgin Polska i od tego czasu nie ma możliwości przeniesienia numeru z tego operatora do virgin Wg mnie na dobrą sprawę powinni w Play 24 udostępnić zmianę taryfy na virgin skoro teraz to jedno, ale takiej opcji póki co nie ma. Konsultant poradził mi zmianę operatora na innego i wtedy przejście do virgin, ale to tak trochę okrężna droga. Ktoś ma jakieś inne ale już sprawdzone opcje gdzie by było najkorzystniej?? Jak wiadomo w Play odNowa już niekoniecznie. Może Orange i zapłacić od razu 29zl za rok ważności konta?? Z góry dziękuje za propozycje. Pozdrawiam i wszystkich Zdrowych, Wesołych Świąt życzę!!!
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj

19 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Fakt Mobile
  Avatar
  Autor
  No i pięknie! Wystarczyło kodem ekspresowym zmienić taryfę i wszystko gra i huczy Podziękował!
 2. Avatar
  Możesz przenieść do losowego operatora a później do virgin.
  Swoją drogą ciekawe czy nadal wysyłają gumki i talon.
  Avatar
  Autor
  No tak też napisałem, trochę to naokoło, ale zawsze to jakieś rozwiązanie.
 3. Avatar
  Czemu 29 zł w Orange, skoro RWK kosztuje 9 zł?
  Avatar
  jesli powlacza uslugi to nie przedluzy ich za 9 zl tylko za 29 zl
 4. Avatar
  Ja mam Play chyba o nazwie Rok ważności konta, internet drogi ale sms i połączenia w rozsądnych cenach i tak mam głównie na odbieranie.
 5. Avatar
  Mam w rodzinie i dostałem w tym miesiącu sms
  Informujemy, ze od 07.02.2023r. zmienia sie Cennik i Regulamin wRodzinie. Zmiana dotyczy wprowadzenia oplaty za Utrzymanie Numeru MSISDN w Sieci OperawRodzinie wejscia w zycie tych zmian. Wiecej informacji na wrodzinie.com.pl/dok…nie
  ra - jej maksymalna wysokosc moze wyniesc 5 PLN/30 dni. W przypadku braku akceptacji wprowadzonych zmian Uzytkownik ma prawo wypowiedzenia umowy do dnwRodzinie.


  I skończyło się 2 lata.
  A potrzebuje do alarmu ktoś coś poleci? Tylko sms i gprs najwazniejsze zywotność konta?
  Avatar
  Autor
  No nieźle :-/ Sprawdź ten fakt mobile może tam. Doładowanie 5zl i na rok spokój. Resztę masz na stronie.
Avatar