Warzywa i owoce ZA DARMO!

138
sie 24. 2019
Jeśli lubisz oszczędzać i jednocześnie nie lubisz marnowania jedzenia to ta okazja jest w sam raz dla Ciebie! Obowiązuje codziennie w całej Polsce w większości marketów. Wystarczy przyjść po zamknięciu na tył sklepu gdzie znajdują się kontenery i samodzielnie wziąć sobie to co potrzebujemy (o ile śmietniki nie są zamykane - nie łamiemy prawa). Markety wyrzucają codziennie tony DOBREGO jedzenia.
Bardziej fachowo nazywa się to freeganizm jakby ktoś chciał poczytać
Aktualizacje społecznościowe
Zanim ktoś po mnie pojedzie, wpierw proszę przeczytajcie dokładnie i ze zrozumieniem mój komentarz. Zwłaszcza to co miałem na myśli pisząc ten komentarz.

Plusy:
Po1. Jestem wielkim przeciwnikiem marnowania i wyrzucania żywności, ludzie głodują a takie bezmózgie barany wyrzucają dobrą żywność.
Po2. Każdy sklep który w taki sposób traktuje żywność powinno się bojkotować, zrobić zdjęcia przesłać odpowiednim organom, pokazać w prasie, w internecie, na facebooku, w telewizji itd. itp., pokazując dokładny adres sklepu, zwłaszcza co to za sieć.
Po3. Najlepiej byłoby wjechać z tym kontenerem do sklepu, lub stanąć od przodu sklepu aby pokazać, niech ludzie zobaczą co dany sklep robi i jak traktuje żywność.
Po4. Z jednej strony dobrze że pokazałeś i mówisz o tym na pepper.pl. Brawo.

Minusy:
Po1. Z jednej strony dobrze że mówisz o tym na pepper.pl, a z drugiej strony zastanawia mnie dlaczego nie napisałeś jaka to sieć, jaki adres sklepu tak traktuje żywność. (W tym momencie mówimy o tym przypadku, proszę mi nie odpisywać w komentarzach że każda sieć tak traktuje żywność). Czego się obawiasz ?. Wybacz mi to moje zdanie, "że nie będziesz więcej miał dostępu do tego kontenera ?"
Po2. Zwróćcie uwagę na osobę na zdjęciu, a dokładnie na jej ręce i czarne rękawiczki. Osoba wyciąga żywność z kontenera po to aby ją zjeść ?, używając do tego celu rękawic ?. Czyli można powiedzieć, że wygląda jakby grzebała w czymś co nie jest higieniczne, w czymś co jest brudne, wyciągając żywność aby ją później zjeść !?. Przecież idąc do znacznie brudniejszego śmietnika osiedlowego aby wyrzucić śmieci, nie widziałem jeszcze człowieka w rękawiczkach.
Po3. Dlaczego wspomniałem o punkcie "Po2" ?. Jestem w stanie zrozumieć te rękawiczki ale najbardziej nie mogę zrozumieć i zastanawia mnie jedno. Jak odpowiedzialna, dorosła osoba może wyciągnąć żywność z kontenera, ŻYWNOŚĆ KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ PO ZA SKLEPEM !!!!!!!!!, ŻYWNOŚĆ O KTÓREJ NIC NIE MOŻEMY POWIEDZIEĆ !!!!!, CO GDZIE I JAK. Ludzie !!!, przynosicie taką żywność do swojego domu !!!, wyciągniętą z kontenera na śmieci !!!, o której nic niewiecie i dzielicie się taką żywnością ze swoją żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, bliskimi !!!???. Uważacie że to jest mądre ?, uważacie że to jest bezpieczne ?, kogo pociągniecie do odpowiedzialności jak ktoś się zatruje jak komuś coś się stanie !!!???.

PRZECIEŻ WIELOKROTNIE WIDZIAŁEM W TAKICH KONTENERACH LUDZI BEZDOMNYCH, CHORYCH, NARKOMANÓW ITD. ITP.

A JAK OBCA OSOBA, NP: W AUTOBUSIE, NA ULICY LUB PRZYNIESIE WAM DO DOMU TAKIE OWOCE, WARZYWA, TO TEŻ WEŹMIECIE I ZJECIE, DZIELĄC SIĘ Z WASZĄ NAJBLIŻSZĄ RODZINĄ ???!!!. GDZIE TUTAJ JEST ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE I ZA NAJBLIŻSZYCH ZDROWIE ???!!!.

Brawo za szybką reakcję, że przerzucono tą "okazję" do dyskusji.

Grupy

Najlepsze komentarze
2740460-aZmFt.jpg
Bolpheus24/08/2019 13:55

Nowa odsłona portalu, Pepper dla bezdomnych


A to rozumiem trzeba być bezdomnym, żeby nie lubić marnowania ton jedzenia? A może po prostu byłoby Ci wstyd jakby Cię ktoś znajomy zobaczył
haerde24/08/2019 14:07

No myślałem że widziałem tu wszystko. Nie wiem jakim brzwstydnikiem trzeba …No myślałem że widziałem tu wszystko. Nie wiem jakim brzwstydnikiem trzeba być by coś takiego robić naprawdę


To nie jest kwestia wstydu, ale szacunku do żywności i środowiska.
Nowa odsłona portalu, Pepper dla bezdomnych
138 Komentarzy
2740460-aZmFt.jpg
Nowa odsłona portalu, Pepper dla bezdomnych
2740467.jpg
Edytowane przez: "lukas2401" sie 24. 2019
Za banany to przeplaciłeś
W biedronce gorsze sprzedają.
To taki trochę Pepper Urbex 😁
Jezus jakie cebulactwo
Bolpheus24/08/2019 13:55

Nowa odsłona portalu, Pepper dla bezdomnych


A to rozumiem trzeba być bezdomnym, żeby nie lubić marnowania ton jedzenia? A może po prostu byłoby Ci wstyd jakby Cię ktoś znajomy zobaczył
szacunek za wstawkę 🔥
Virtutti cebullari xd, Zawsze to opcja jak się zostanie bezdomnym.
Nie wiem, co powiedzieć...
Proponuję wrzucać miejsca z takim dostępem do kontenerów. Zauważyłem,że koło mnie w biedzie wieczorami wyrzucają żywność do schowka (niestety zamykanego na klucz) przy sklepie, a rano przyjeżdża firma utylizacyjna i zabiera. Nie widziałem (choć też nie szukałem) takiego otwartego dostępu do kontenera "za sklepem".
Edytowane przez: "emarcin" sie 24. 2019
zduping224/08/2019 13:59

Przyjde i tam nasram a potem sobie ty zabierzesz pyszne warzywka ze …Przyjde i tam nasram a potem sobie ty zabierzesz pyszne warzywka ze śmietnika


A, bo takie świeżutkie nowiutkie warzywka to jesz bez mycia, tak od razu po odejściu od kasy? To dopiero oszczędność wody!
A bezdomni co faktycznie dzięki śmietnikom żyją przez peppera żyć przestaną...
Problem z wyrzucaniem jedzenia przez sklepy to na prawdę duży problem. Ile razy prosiłam o przecenę produktów bezglutenowych na dzień przed końcem terminu i odmawiano. W Biedronce obsługa, jak porozmawiasz, to Ci powie ile dobrego jedzenia dziennie wyrzucają, a przecenić nie mogą.
No myślałem że widziałem tu wszystko. Nie wiem jakim brzwstydnikiem trzeba być by coś takiego robić naprawdę
haerde24/08/2019 14:07

No myślałem że widziałem tu wszystko. Nie wiem jakim brzwstydnikiem trzeba …No myślałem że widziałem tu wszystko. Nie wiem jakim brzwstydnikiem trzeba być by coś takiego robić naprawdę


To nie jest kwestia wstydu, ale szacunku do żywności i środowiska.
dorga24/08/2019 14:05

Problem z wyrzucaniem jedzenia przez sklepy to na prawdę duży problem. Ile …Problem z wyrzucaniem jedzenia przez sklepy to na prawdę duży problem. Ile razy prosiłam o przecenę produktów bezglutenowych na dzień przed końcem terminu i odmawiano. W Biedronce obsługa, jak porozmawiasz, to Ci powie ile dobrego jedzenia dziennie wyrzucają, a przecenić nie mogą.


To się zmieni, bo już weszła ustawa. Na razie dotycząca tylko wielkopowierzchniowych, ale na szczęście jest szansa, że będzie lepiej. Jest co prawda druga strona medalu, niektórzy stracą źródło zaopatrzenia
Do poczytania tu: portalspozywczy.pl/han…tml
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje