maj 19. 2022
Hej! Szukam wagi kuchennej z dokładnością idealnie 0,01g lub chociaż 0,1g która faktycznie taką dokładność ma i ten sam przedmiot kładziony na niej wielokrotnie da te same wyniki, najwyżej jedną jednostkę w tę czy we w tę

Zastanawiam się, czy istnieją względnie tanie wagi które spełniają te warunki, pozwalające na położenie na nich co najmniej, powiedzmy, 2 kg materiałów?

Miło byłoby mi mieć uniwersalną wagę na której mogę zarówno zważyć chociażby małą ilość kawy na łyżeczce, ale też móc przy innej okazji zważyć np. większą ilość mąki w szklanym naczyniu (albo kawę już w szklance/termosie). Czy te marzenia można połączyć, czy jednak powinienem kupić po prostu dwie osobne wagi? Chociażby jedną z tych "jubilerskich" z Allegro obiecujących dużą dokładność, ale do maksymalnie np. 200 gram, i osobną typową wagę kuchenną z dokładnością do 1 gram z dowolnego marketu?

Byłbym wdzięczny za wskazówki, szczególnie jeśli ktoś już zgłębiał temat albo wie jak wagi są zbudowane

PS Dokładność do 0.01g jest mi też potrzebna chociażby do takich ciekawostek jak te opisane tutaj: Barista Water Recipes Including Our Brewing Water Calculator (baristahustle.com)
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Dyskusje

4 Komentarze