W niedzielę, 12 grudnia, Świąteczna Bimba przywiezie drobne prezenty

gru 11. 2021
Moderus Beta. 750 metrów łańcucha świetlnego, a na nim 7500 lampek ledowych. Oto nasza Świąteczna Bimba! Na co dzień kursuje na liniach komunikacyjnych, roztaczając przy tym świąteczny blask. W najbliższą niedzielę będzie inaczej: 12 grudnia Świąteczna Bimba nie będzie służyć do przewozu pasażerów, lecz do… dostarczania im drobnych, świątecznych upominków!
mpk.poznan.pl/akt…nki

Przez wiele lat, przez Bożym Narodzeniem, na pokładzie Świątecznej Bimby organizowane były animacje dla dzieci. Było wspólne kolędowanie, konkursy, prezenty… Pandemia koronawirusa przerwała tę tradycję. MPK Poznań – nie chcąc pozbawiać poznaniaków widoku rozświetlonego pojazdu – postanowiło ubrać w światełka tramwaj, który na co dzień przewozi pasażerów. Tak też się stało. Od Mikołajek Świąteczna Bimba kursuje po poznańskich torowiskach.

Na trasę wyjedzie również w najbliższą niedzielę, 12 grudnia. W tym dniu jednak nie zostanie skierowana do obsługi linii komunikacyjnych i przewozu pasażerów. Dzięki współpracy z Galerią Pestka będzie przywozić drobne podarunki dla pasażerów.

- Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku razem z MPK Poznań możemy rozświetlić poznańskie tory. Świąteczna Bimba to już coroczna tradycja, która zbliża nas wszystkich do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki uprzejmości naszych najemców udało się nam zebrać drobne upominki, którymi obdarujemy pasażerów spotkanych na przystankach Pestki. Cieszymy się, że tak oryginalna i bliska naszym sercom atrakcja, na dobre rozpocznie świąteczną atmosferę w Poznaniu — mówi Sebastian Matuszczyk, dyrektor Galerii Pestka.

W niedzielę Świąteczną Bimbę będzie można zobaczyć przede wszystkim na trasie PST, zwanej „Pestką” - na przystankach przedstawiciele Galerii Pestka i MPK Poznań będą rozdawać napotkanym osobom drobne prezenty (tramwaj będzie kursować w godzinach od 13.00 do 19.00).

Trasa niedzielnych przejazdów: OS. SOBIESKIEGO - PST - most Teatralny - Roosevelta - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - most Teatralny - PST - OS. SOBIESKIEGO

Od poniedziałku Świąteczna Bimba znów będzie kierowana na regularne kursy (na naszej stronie na Facebooku na bieżąco podajemy numery linii, na których się pojawia).


* * *

Przypominamy, że w weekend (11-12 grudnia) po raz kolejny będzie można skorzystać z bezpłatnych przejazdów Betlejemską Bimbą. Historyczny tramwaj 105N, ozdobiony wewnątrz girlandami, bombkami i kokardami będzie kursował po trasie: Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Fredry - Roosevelta - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Fredry - 23 Lutego - Plac Wielkopolski. Dzięki temu będzie można nim dojechać w rejon pl. Wolności, rynku Łazarskiego oraz Areny, czyli pobliże wszystkich miejsc, w których obywa się Betlejem Poznańskie.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Dyskusje
2 Komentarze
Prześlij Komentarz