W jakiej ofercie karty SIM?

11
cze 13. 2023 (19 g, 26 min)
Cześć. Potrzebuję Waszej porady w kwestii doboru kart SIM i przypisania do nich ofert.

1. Karta do powiadomienia alarmu - tu głownie chodzi o jak najdłuższą ważność konta bez konieczności cyklicznego doładowywania aby ten numer utrzymać. Alarm wysyła okazjonalnie SMSy i wykonuje połączenie CLIP pod wskazane numery. Teraz mam tam kartę w taryfie PLAY FRESH, myślę o przejściu na FAKT Mobile
2. Karta dla dziecka - tu głównie chodzi o to, by numer był jak najdłużej aktywny dla okazjonalnych połączeń wychodzących i przychodzących i niewielkiej paczki netu (myślę, że 2-4GB/miesiąc wystarczy). Na co dzień dziecko nie ma potrzeby dzwonić, chodzi o to, żeby numer był aktywny bez konieczności cyklicznego doładowywania a np. gdy wyjeżdża na wycieczkę była możliwość włączenia jednorazowego pakietu net/rozmowy np. na tydzień. Jeśli już konieczne jest doładowywanie, to idealnie byłoby, gdyby środki niewykorzystane przechodziły na następny miesiąc - np. gigabajty z internetem. Numer wykorzystywany będzie tylko w PL, więc odpadają kwestie roamingu, bez MMSów też się obędzie. Numery na które najczęściej będzie dzwonił są w Play i Orange, bez stacjonarnych.

Podpowie ktoś zorientowany w tych sprawach?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika T4deusz
  T4deusz
  Masz rację, że kartę do powiadomień i alarmu na chwilę obecną najlepiej mieć w FAKT Mobile, sieci telefonii komórkowej Orange, Play, Plus i T-Mobile wprowadziły opłatę za utrzymanie numeru, która pomniejsza pakiet złotówek, jeśli koszt SMS-ów i/lub połączeń nie spełni minimum. W FAKT Mobile opłaty za utrzymanie numeru nie ma, a rok ważności konta jest odnawiany po każdym doładowaniu.
  Kartą dla dziecka może być Virgin mobile, który ma pakiet #MINI 9. Za 9zł miesięcznie dostajesz 300 SMS-ów i 300 min. do wszystkich sieci w tym na stacjonarne, ale tylko 1GB Internetu. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
  Tylko_Na_Karte
  Do alarmu to tylko fakt mobile. Dla dziecka proponował bym też fakt mobile z uwagi na taniość. I w miarę zasięg. Co do net + rozmowy. Wyboru u konkurencji nie ma. Ja bym wybrał dalej fakt mobile + wariant za 25 zł bez limitu. Wszystko bez limitu a net nie wykorzystany przechodzi dalej. Jak nie doładuje lejek z automatu nie ukradnie za net z kasy. Usługę za 15 zł i pakiet za 25 zł i 10 GB można łączyć. Mając 25 zł i 10 GB usługa 15 zl jest aktywny, oczekujacy. Sam mam fakt mobile. Z wieloma wariantami. A tak naprawdę place 25 zł. Co do opłaty za 9 zł i 300 minut i 300 SMS pakiet taki jest też w fakt mobile można go łączyć z usługą za 15 zł. Ale pakiet za 9 zł nie odnawia się automatycznie. A bawić się w same rozmowy i smsy za 15 zł+ pakiet neta 8 GB, wyjdzie podobnie jak za 25 zł. (Edytowano)
  Awatar użytkownika tohm
  tohm Autor
  @T4deusz , @Tylko_Na_Karte wielkie dzięki za podpowiedzi i szczegółowe informacje. Migruję więc z Play do FM
 3. Awatar użytkownika FMail
  FMail
  Virgin mobile za 3 złote miesięcznie Pakiet Mini 3 (36 złotych na rok) Tylko nie wiem jak z ważnością konta na rok ile kosztuje. Ale to chyba najtaniej wychodzi. Ale paczka internetu jest tylko 300 MB. Ustawiasz 12 wiadomości SMS aby wysyłało ile chcesz razy i kiedy co miesiąc aby nie pobrało za nieaktywność i git. Później ustawiasz sobie te CLIPY i alarmy jakie tam chcesz. Możesz sobie nawet ustawić pożegnalnego SMS na kilkadziesiąt lat do przodu, tylko żeby telefon i bateria tyle wytrzymała i operator się nie zwinął lub nie wyłączył LTE
  14178035-riJA0.jpg (Edytowano)
Awatar użytkownika