Opublikowano 27 czerwca 2023

Velobank czy jest na dziś bezpieczny?Dla depozytow?

Witam, nigdy nie byłem tak zestresowany przelewaniem kasy do velo(kiedyś getin) jak teraz. Chcę tam z kończących się ko z millenium i ing oka przelać oszczednosci (3/4 zycia),ale czytałem już parę publikacji o jego złej kondycji i mozliwym bankructwie.Nie znalazłem tych info u rekina,sAfranskiego.Moze ktoś obiektywnie uspokoić mnie lub potwierdzić kine wątpliwości?
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Xorro
  Masz bankowy fundusz gwarancyjny. Możesz na spokojnie przelać równowartość 100 000 euro i w razie niewypłacalności banku te pieniądze zostaną Ci zwrócone przez Skarb Państwa.

  Z tego co wiem to velo teraz i tak jest rachunek oszczędnościowy na 8% do 300k i lokata też na 8% do 50k, więc jak ulokujesz 350k (bo więcej nie warto) to twoje pieniądze powinny być bezpieczne.
 2. Awatar użytkownika Kiron
  Żaden bank nie jest bezpieczny, oddajesz swoje pieniądze w zamian za zapis cyfrowy i obietnicę oddania ci pieniędzy, gdy je będziesz potrzebował. BFG brzmi fajnie, ale jak każdy by chciał wypłacić pieniądze, np. w kryzysie, to ich nie wypłaci. Mogą też zablokować środki w każdym momencie i wysłać cię na spowiedź.
  Zakładając konto w Getin już na starcie był tekst "twoje pieniądze są u nas bezpieczne". Tak bezpieczne, że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Getin spór o miliony poszkodowani, obligacje na które biedaków naciągali.
  Klienci różnych banków skarżą się na blokady środków, np. ING przy kontach firmowych, a w mBank przy aktualizacji danych/dowodu potrafią wypowiedzieć umowę, są osoby co ponad 60 dni próbują odzyskać swoje pieniądze.

  Trzymając pieniądze w banku trzeba się liczyć z tym, że w pewnym momencie stracić możesz do nich dostęp czy zostaną zablokowane. Jeśli stresuje cię trzymanie pieniędzy w Velo to dziwne, że w innych bankach nie. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Kamil_OmF
  Chyba tak samo bezpieczny jak każdy inny bank. Gdy nie przekraczasz pewnego pułapu powierzonych środków. Zapewne lepiej mieć równolegle rachunki w 2 albo nawet 3 bankach. Wtedy zawsze masz dostęp do pieniądza, nawet jak wyniknie jakaś pospolita awaria systemu, że o potencjalnych problemach finansowych takiego przybytku - nie wspomnę. Macie aktualny kod polecenia, gdyby ktoś otwierał rachunek przez Internet w Velo (ważny maj 2024) - WATC52. Polecam użyć (tego lub innego aktualnego).
Awatar użytkownika