Uważajcie na Monese SCAM

19
wrz 14. 2019
Chciałbym podzielić się z Wami sytuacją jakiej doświadczyłem zakładając konto Monese.

Otóż zarejestrowałem się 2 września 2019 roku (poniedziałek). Podałem kod polecenia, który miał sprawić iż po rejestracji z jego użyciem i wykonaniu pierwszej transakcji fizyczną kartą płatniczą otrzymam bonus w wysokości 15 jednostek wybranej waluty (GBP/EUR). Z jasnych powodów wybrałem GBP.

List z kartą otrzymałem 11 września 2019 roku (środa). Niezwłocznie aktywowałem kartę i spełniłem ostatni warunek przyznania bonusu, czyli 15 GBP. Niestety, wkrótce dowiedziałem się, że w czasie, gdy oczekiwałem na kartę zmienili zasady i wysokość przyznawanej premii i to drastycznie - z 15 GBP na zaledwie 5 GBP. Różnica spora, chyba każdy zdaję sobie sprawę, że jest to 10 GBP, a nie 10 PLN...

Ok, wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale nie tak bezczelne cwaniactwo. Zmienianie warunków w momencie, gdy jestem w trakcie spełniania warunków promocji. Czas dostarczenia karty jest całkowicie niezależny ode mnie. Ponadto nie mam możliwości szybszego spełnienia warunków np. poprzez wyrobienie wirtualnej karty płatniczej, bo taka w Monese po prostu nie istnieje.

Rejestracja nastąpiła w czasie obowiązywania jasno i przejrzyście określonych warunków. Powinny mnie obowiązywać warunki na dzień w którym nastąpiła rejestracja.

Sytuacja ta pokazuje iż instytucje tego typu (ze szczególnym wskazaniem na Monese) są niewiarygodne. Postępują niestosownie i nieuczciwie. Takie zachowanie jest po prostu niegodne (wydawałoby się) tak poważnej instytucji i bez wątpienia szkodzi jej wizerunkowi.

Support Monese to jakieś nieporozumienie. Zachodnia instytucja, a takie bagno...

Swoją drobą ciekawy jestem, czy jakby zwiększyli w międzyczasie wysokość premii np. na 20 GBP, to czy otrzymałbym wtedy 20 GBP, czy jednak 15 GBP...

Bardzo żałuję, że zarejestrowałem się tam i udostępniłem im zdjęcie prawa jazdy do celu obowiązkowej weryfikacji.

WSTYD MONESE!

Warto pozostawić opinię:
pl.trustpilot.com/rev…com

Dyskusja dotyczy okazji:
pepper.pl/pro…210
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

19 Komentarzy
Napiszesz coś więcej o tej usłudze? To jakaś alternatywa dla revoluta? Wszedłem szybko na stronkę i piszą:
"Use coupon code "PERK2019" during sign-up to get £15 / €15 to try out the service once you do the first transaction with your Monese card!"
detori14/09/2019 17:33

Napiszesz coś więcej o tej usłudze? To jakaś alternatywa dla revoluta? Wsz …Napiszesz coś więcej o tej usłudze? To jakaś alternatywa dla revoluta? Wszedłem szybko na stronkę i piszą: "Use coupon code "PERK2019" during sign-up to get £15 / €15 to try out the service once you do the first transaction with your Monese card!"pepper.pl/pro…210
W letniej promocji było to samo z dnia na dzień zmienili warunki. Jak chcesz możesz próbować złożyć reklamację/skargę, ale z tego co wiem, nic to nie da - taką mają politykę.
2830791-5cQRX.jpg2830791-i1LwG.jpg
MONESE SCAM

To jest po prostu działanie celowe. Jedno wielkie oszustwo. Analogiczna sytuacja, gdy bierzemy coś z półki, idziemy do kasy, a tam dowiadujemy się, że nie możemy tam tego kupić po tej cenie z metki, bo nastąpił błąd cenowy. W tym przypadku żadnego błędu nie ma, a i tak zwabiają ludzi wysoką stawką, aby potem wypłacić zaledwie 1/3, czyl 5 GBP zamiast 15 GBP.

Zauważyłem, że korespondencja (oczywiście po angielsku) nic nie zmieni. Taką mają politykę - oszustwo szyte grubymi nićmi...

MONESE SCAM
jak rozumiem, konto u nich juz zamknales czy tylko wylewasz frustracje tutaj.
leeloo15/09/2019 10:58

jak rozumiem, konto u nich juz zamknales czy tylko wylewasz frustracje …jak rozumiem, konto u nich juz zamknales czy tylko wylewasz frustracje tutaj.


Słuchaj, nie wiem, nie mam pojęcia, może dla Ciebie 10 GBP jest nic nie warte. Jak rozumiem, gdyby sprawa dotyczyła Ciebie, to odpuściłbyś - super! Ja natomiast postanowiłem opisać sytuację, która mnie spotkała ku przestrodze. Monese jakby niepatrzeć to instytucja finansowa pod kontrolą FCA. Od firmy której powierza się swoje pieniądze wymaga się uczciwości i transparentności. Powinna być to instytucja godna zaufania, przede wszystkim dotrzymująca słowa. Dla przykładu: zawierasz umowę z operatorem, interesują Ciebie określone warunki, ustalasz wszystko telefonicznie. Następnego dnia oferta się zmienia, ale w tym przypadku Ciebie nie powinno to już interesować, bo niejako składałeś zamówienie ubiegłego dnia, na zasadach jakie obowiązywały tego dnia.

Monese w tym przypadku postąpiło skandalicznie, dopuszczając się (nazwijmy rzecz po imieniu) oszustwa! Zostałem zwabiony super okazją na zdobycie 15 GBP, a po spełnieniu warunków otrzymałem 5 GBP. Wyłgali się wszystkiego i oświadczyli, że mieli prawo zmienić warunki w dowolnym czasie - nawet w przypadku, gdy założyłem konto, zamówiłem kartę i zasiliłem je, gdy obowiązywały stare warunki, a oczekiwałem wyłącznie na kartę!

Szczerze, nie rozumiem kontekstu Twojego pytania. Zdaję się, że nie powinno to Ciebie obchodzić. Na etapie, gdy uziemiłem swoje środki u nich i właśnie wysyłam kolejne maile w tej sprawie, zamykanie i rezygnacja z usługi byłaby na ten moment po prostu nieracjonalna. Nie minęły nawet jeszcze 2 tygodnie...

W moich oczach stracili na wiarygodności. Jeżeli dopuszczają się takich praktyk i na samym początku postępują nie fair w stosunku do Użytkownika, to strach pomyśleć co będzie dalej...

Jeżeli nie obchodzą Ciebie, jak to sam określiłeś "frustracje", to nikt nie zmusza Ciebie do czytania i komentowania.
pytanie bylo proste, zostales oszukany, czy zamknales konto u oszustow?

jesli nie, to masz odpowiedz dlaczego tak robia. ludzie popsiocza, a biznes i tak sie kreci.
MamaMiKazała15/09/2019 02:06

W letniej promocji było to samo z dnia na dzień zmienili warunki. Jak c …W letniej promocji było to samo z dnia na dzień zmienili warunki. Jak chcesz możesz próbować złożyć reklamację/skargę, ale z tego co wiem, nic to nie da - taką mają politykę. [Obrazek] [Obrazek]


Ciebie też tak oszukali? Też obniżyli z 15 GBP na 5 GBP? Jak się ostatecznie skończyło?
nieco żalosne są te żale...
cypres16/09/2019 08:50

nieco żalosne są te żale...


Żałosne jest to, że duża i poważna firma za jaką (wydawałoby się) uchodzi MONESE oszukuje użytkowników.

Jeżeli wątek jest dla Ciebie żałosny, to niepotrzebnie tracisz czas na zaglądanie tutaj i pisanie nic nie wnoszącego komentarza.

Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Ciebie nie oszukali, to też nie upatrujesz w tym żadnego problemu...
Miałem identyczną sytuację, ale NIC z tym nie zrobiłem i nie zamierzam, bo i tak odbiję się od ściany i NIC więcej. Założyłem konto Monese jako dodatek do Revoluta, więc ... tam.
Przy okazji dodam, że pierwsza karta debetowa do mnie nie dotarła, druga już tak.
@starcraft@cemiron Pamiętajcie warto pozostawić opinię! Nie chodzi już o kwotę, ale o same zasady i uczciwość.

pl.trustpilot.com/rev…com
Edytowane przez: "sodapro" wrz 26. 2019
Uzywales tego kodu perk2019?
sodapro18/09/2019 12:15

@starcraft @cemiron Pamiętajcie warto pozostawić opinię! Nie chodzi już o k …@starcraft @cemiron Pamiętajcie warto pozostawić opinię! Nie chodzi już o kwotę, ale o same zasady i uczciwość.https://pl.trustpilot.com/review/www.monese.comNorris Koppel Co-Founder & CEO Monese:twitter.com/nor…pelfacebook.com/Nor…pel


W pełni Cię rozumiem, ale jestem leniem i mi się nie chce.
Przez przypadek znalazłem kod na wyk*p(dot)pl "PREMIUMPLEASE", dzięki czemu wpadła mała rekompensata w postaci trzech miesięcy PREMIUM za darmo. 45 funtów w kieszeni.
starcraft26/09/2019 19:08

W pełni Cię rozumiem, ale jestem leniem i mi się nie chce. Przez pr …W pełni Cię rozumiem, ale jestem leniem i mi się nie chce. Przez przypadek znalazłem kod na wyk*p(dot)pl "PREMIUMPLEASE", dzięki czemu wpadła mała rekompensata w postaci trzech miesięcy PREMIUM za darmo. 45 funtów w kieszeni.


Ten kod można wbić posiadając już konto Monese, czy to totalnie nowe konto? To jest ten najwyższy plan? Orientujesz się może czy jest tam opłata za tzw. przelewy na konta spoza Monese? Po 3 miesiącach wraca na plan darmowy?
Edytowane przez: "sodapro" wrz 26. 2019
sodapro26/09/2019 19:30

Ten kod można wbić posiadając już konto Monese, czy to totalnie nowe kon …Ten kod można wbić posiadając już konto Monese, czy to totalnie nowe konto? To jest ten najwyższy plan? Orientujesz się może czy jest tam opłata za tzw. przelewy na konta spoza Monese? Po 3 miesiącach wraca na plan darmowy?Powinno działać na nowe jak i istniejące konta z darmowym planem. Otrzymujesz plan PREMIUM 14,95 GBP 0 GBP/miesiąc. Oczywiście przez trzy miesiące. Jest to najwyższy plan, wiec raczej wszystko jest za darmo. Po upływie trzech miesięcy konto automatycznie wraca na plan darmowy. Wpisuj śmiało, NIC nie ryzykujesz.

Spojrzałem u siebie i jest napisane: "W pakiecie Premium wszystko jest DARMOWE".
Dodam, że u mnie kod zadziałał na nowym, w pełni aktywowanym koncie.

Pozdrawiam
starcraft26/09/2019 19:45

Powinno działać na nowe jak i istniejące konta z darmowym planem. Ot …Powinno działać na nowe jak i istniejące konta z darmowym planem. Otrzymujesz plan PREMIUM 14,95 GBP 0 GBP/miesiąc. Oczywiście przez trzy miesiące. Jest to najwyższy plan, wiec raczej wszystko jest za darmo. Po upływie trzech miesięcy konto automatycznie wraca na plan darmowy. Wpisuj śmiało, NIC nie ryzykujesz.Spojrzałem u siebie i jest napisane: "W pakiecie Premium wszystko jest DARMOWE".Dodam, że u mnie kod zadziałał na nowym, w pełni aktywowanym koncie.Pozdrawiam


Rzeczywiście, działa. Dodam od siebie, że po batalii jaką stoczyłem, udało mi się niemalże wyrwać to co mi się należało. Zyskała też osoba z której polecenia się rejestrowałem. Polecam to wszystkim, którzy zostali oszukani - widząc po komentarzach sporo takich osób było...

Dzięki za info o kodzie!

Pozdrawiam również
Edytowane przez: "sodapro" wrz 26. 2019
Prawda jest taka, że Monese zrobiło nas wszystkich w bambuko. Jednak mieszkańcy UK nadal mają 15£ po obu stronach i my możemy to wykorzystać. Jak?
Po dostarczeniu karty na Twój prawdziwy adres, który podawaliśmy przy rejestracji, wchodzimy do aplikacji i zmieniamy go na jakikolwiek adres z UK (United Kingdom). Dzięki temu będziemy traktowani jak Brytyjczycy. Do fejkowego adresu możemy użyć czegoś w stylu "UK Address Generator", można go znaleźć w internecie. Wykonujemy płatność kartą, która jest wymagana do otrzymania bonusu, ale mając ustawiony adres UK. Dzięki temu dostaniesz bonus tak jak dla mieszkańca UK, czyli 15£, a nie marne 5£, jak aktualnie dla klientów z Polski.
Wiem, ta informacja nic pomoże tym, którzy już założyli u nich konto ze zmniejszonym bonusem, ale reszta Pepperowiczów może nadal skorzystać z oferty w pełnej mierze.

Pozdrawiam
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje