Jan 7. 2023 (21 g, 33 min)
Jeżeli zamawiacie coś na OLX poprzez ich usługę może się zdarzyć tak że czujecie się bezpiecznie poprzez ich sztuczny marketing, otóż nie ochrona OLX dużo rzeczy nie pokrywa. Nie dość że jest przymuszona płatność blikiem lub przez bank (brak możliwości chargebacku) to jescze OLX nie pokrywa jak rzeczy są niezgodne z opisem!!
13234635641673091229.jpgtakże nie kupujcie nic drogiego przez to chyba że macie wolny czas na sądy lub duże zaufanie do sprzedawcy
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie
Skomentuj

20 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  To wiadomo od dawna Sam niestety się naciąłem. Kupiłem głośniki do komputera które po podłączeniu jeden z nich nie działał. Sprzedawca oczywiście twierdził że oba sprawę. Zrobiłem więc spór i mimo udowodnienia że jeden głośnik nie działa i jest to dla mnie ewidentnie rozbieżność z opisem produktu OLX uznało że wszystko jest ok i wypłaciło kasę sprzedawcy!

  Wniosek z tego taki że cokolwiek co macie niesprawnego możecie wystawić jako sprawne i olx weźnie waszą stronę.
 2. Avatar
  OLX nazywa to "pakiet-em ochronny-m".
  OLX wspiera i promuję oszustwo w Polsce w obie strony, wystarczy być cwaniakiem lub cwaniarą, chytrą babą, lafyryndą.

  Dziękuję, kupujmy dalej na OLXie :-D
  Avatar
  Zlikwidujmy Internet na całym świecie, bo przecież na każdym kroku czyhają niebezpieczeństwa. Kolejne do likwidacji to przejścia dla pieszych. Również te z sygnalizacją świetlną. Strzeżcie się.
 3. Avatar
  Ale to jest wiadome od początku istnienia tej usługi. Żadna nowość.
  Avatar
  Autor
  Trzeba informować wszystkich o tym żeby tego unikali
 4. Avatar
  To wiadomo od dawna, nawet uokik czy rpk się do tego przyczepił. Ale ogólnie na olx wały się zdarzają bardzo rzadko, a kupuję bardzo dużo.
 5. Avatar
  W mojej sytuacji olx oddał pieniądze i sprzedający nie otrzymał nic. Towar był niezgodny z opisem, nie mogłem dogadać się ze sprzedawcą, nie odpowiadał na moje wiadomości. Natomiast jeśli mogę, to zawsze proponuję wystawienie na Allegro lokalnie np. z dostawą smart. Dogaduję się, że pokrywam kwotę prowizji. Niektórzy na  os takiego się zgadzają, inni nie.
  Avatar
  Tak btw. nadal można wystawiać na zwykłym allegro nie mając konta firmowego.
 6. Avatar
  Taka prawda... Nie chroni przed oszustami ani sprzedających ani kupujących.
  Avatar
  Zgadza się. Podobnie jest niemal wszędzie - wystarczy użyć Google, by odnaleźć oszukanych kupujących lub sprzedających na Allegro, Ali albo nawet ulubionym na Pepper Amazonie. Ale poziom bezpieczeństwa i tak jest według mnie wysoki w porównaniu z Vinted. Żona założyła konto, by sprzedać jedną rzecz. W ciągu kilku dni dostała 2 wiadomości z próbą wyłudzenia danych/przelewu. Nie pamiętam, abym na OLX lub Allegro dostał taką wiadomość (lub żona).
 7. Avatar
  Przynajmniej chroni przed imbecylami ktorzy zgadzaja sie na wysylke po czym nie wysylaja produktu. Doslownie teraz mam taka sytuacje i kasa jest juz w drodze z powrotem do mnie. Inna sprawa ze glownie na olx sprzedaje i dla mnie jako sprzedajacego taka wysylka jest mega wygodna i pomaga sprzedac rozne rzeczy - nie musze juz tlumaczyc kazdemu dziadowi ze nie wysylam w ciemno ani za pobraniem
 8. Avatar
  Imo OLX jest spoko jeśli wymieniasz pieniądze na towar lub na odwrót osobiście i masz możliwość sprawdzenia tego co kupujesz w przeciwnym wypadku używał bym tego portalu
Avatar