Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Uwaga na AliExpress/InPost

16
sty 20.
Witam. Zamawiałem ostatnio golarkę Xiaomi z dostawą przez paczkomat. Dzisiaj dzwoni do mnie listonosz z poczty w Warszawie i mówi, że trafiła do nich paczka z adresem paczkomatu właśnie. Jak mnie poinformował takich sytuacji mają coraz więcej i normalnie powinni odsyłać takie paczki, w moim przypadku mam szanse ją odebrać z grzeczności listonosza. Ogólnie radzę wstrzymać się na razie z wyborem paczkomatu jako sposób dostawy na Ali.
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

16 Komentarzy
Ale w czym jest problem? Że źle zaadresowana przesyłka i nie trafia tam gdzie trzeba?
Może urząd celny wtrąca tu swoje trzy grosze?
Bez teorii spiskowych Poczta poinformowała mnie, że takich przypadków jest teraz dużo.
3680304.jpgMoja przesyłka ma status jako anulowana, adres paczkomatu widoczny na zrzucie można sobie sprawdzić. Napisałem też info do InPostu. Nie wiem czy, przez pomyłkę, czy przez lenistwo, czy może tak jest taniej. Ale widać coś jest na rzeczy.
Edytowane przez: "JayCobo" sty 20.
Masz aplikację InPost Mobile na telefonie ?
Wygląda to ewidentnie na to, że majfriend nie nadal paczki paczkomatowej, tylko standardową aliexpress shipping (obsługa poczty polskiej) na adres paczkomatu. Nie widać tu numeru przesyłki ale z pewnością jest według formatu poczty polskiej a nie InPost. Ewidentny błąd nadawcy. Pewnie brak wiedzy.
A tracking na Ali miałeś w formacie InPost (24 cyfry)?
A wie ktoś czy można zamawiać na Ali do Paczkomatu w przypadku wysyłki z PL? Nie mogłam znaleźć opcji.
A jak mam status gotowa do nadania w inposcie od 17.01? To paczka jeszcze jest w Chinach czy już w Pl?
voodoo6924/01/2020 20:20

A jak mam status gotowa do nadania w inposcie od 17.01? To paczka jeszcze …A jak mam status gotowa do nadania w inposcie od 17.01? To paczka jeszcze jest w Chinach czy już w Pl?


Jeszcze nie dotarła do Polski/Inpostu, jak dostaną paczkę to zmieni się status na "W trasie" i dostaniesz maila.
Przebieg trasy paczki przed Inpostem masz na Ali.
U mnie ta sama sytuacja. Zamawiasz na sraczkomat, a chinczyk wysyla ci pocztą normalnie na adres sraczkomatu. Moze jakoś sie uda odebrać.
Edytowane przez: "opthik88" mar 25.
U mnie też problem. W/g śledzenia paczka 25 marca przeszła kontrolę celną w Polsce i od tego czasu cisza. Paczka dostała już numer śledzenia Inpostu więc teoretycznie została poprawnie nadana. Obawiam się że nawalił pośrednik Aliexpressu w Polsce.

W tym samym czasie zamawiałem też inną paczkę przez Aliexpress Standard Shipping tylko z dostawą Pocztą Polską. Paczka szła tą samą drogą i została już dawno temu dostarczona
U mnie masakra. Wg sledzenia przesylki paczka zostala dostarczona choc ja siedzac w domu kuriera na oczy nienwidzialem.
somewhoknow04/05/2020 08:12

U mnie masakra. Wg sledzenia przesylki paczka zostala dostarczona choc ja …U mnie masakra. Wg sledzenia przesylki paczka zostala dostarczona choc ja siedzac w domu kuriera na oczy nienwidzialem.


Pewnie podał Ci numer kogoś innego
Miałem identyczną sytuację - paczka ASS wysłana po trzech dniach (blisko deadlinu ali), numer 24-cyfrowy, ale do końca niewidoczny dla Inpostu (tak jakby przesyłka nie istniała, nie dodała się do Inpost mobile), status na ali zmieniony na 'cancelled', a po 2 dniach telefon od listonosza 'że dostał paczkę na moje nazwisko i adres paczkomatu i chyba ocipieli'. Nie wiem, kto zawinił, szczerze jeszcze nie dostałem paczki z ali do paczkomatu - wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem (shipment cancelled)
Na przesyłce przez InPost cyfry 11-15, to Twój kod miejscowości, do której ma trafić paczka, jak kitajec podaje Ci numer do śledzenia, to od razu sprwadx, czy te cyfry są zgodne! jak nie są zgodne, to znaczy, że to lipny numer wysyłany do kilku "frajerów". bez obrazy, sama byłam taką frajerką i śledziłam, czekałam i doopa! jak zobaczyłam, że przesyłka dotarła do odbiorcy, a ja nic nie otrzymałam, to ...panika, sprawdzanie w InPost, przesyłka dostarczona, ale adres był inny niż mój. Kitajce, szczególnie w opcji z krajów Europejskich robią z nas debili. Piszę żeby każdy sprawdził i od razu interweniował, bo można trochę grosz stracić!
Ja otrzymałem normalnie dwie paczki inpos z Ali, ale fakt że paczka zaraz po nadaniu pojawia sie w aplikacji na telefonie. Jest też adres paczkomatu na jaki dojdzie paczka, jedyny bład to jak chinczyk źle nada paczkę. To już jedo wina.
to ja mam lepsze jaja przesyłka leży miesiąc w magazynie inpostu bo jak mi powiedziała pani na infolinii nie dostarczą jej bo nie jest opłacona.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje