Uwaga na agresywny marketing oczyszczaczy Klarta

lis 29. 2020
Dla wszystkich, którzy wahają się jakie oczyszczacze są najlepsze - rzuciło mi się w oczy dużo opłaconych materiałów Klarta, typowo marketinowych, nieczystych zagrań. Ostatnio szukałem alternatyw dla xiaomi air purifier 3h, mam spory dom, więc kilka potrzebuję, spamu jest sporo. Widać, że producent chce nieczysto wprowadzić ludzi w Polsce w błąd i opchnąć dużo swoich produktów. Budzi to we mnie dużą odrazę do marki.

Przykłady:
1. Podstawiona stronka z najlepszym seo, dwa pierwsze oczyszczacze to Klarta, bez jasnych kryteriów dlaczego wygrywają (wg mnie w ich parametrach mocno przegrywają)
ranking-oczyszczaczy.pl

2. Sporo polskich testów na YT, niby test innego oczyszczacza a pseudoreklama Klarty + spam komentarzy, np:
/watch?v=glB1fdI9fDY
Komentarz:
Czy Samsung ma coś w cenie do 800 zł co jest tak dobre, jak Klarta Forste 3

3. Komentarze na peperze, po próbie konfrontacji zero odpowiedzi, natomiast tutaj to chyba po prostu kolega zwiedziony ich marketingiem
pepper.pl/pro…308
"Jak tak sobie przypomnę przekopywanie się przez testy i rankingi to jakoś nikt go za specjalnie nie polecał. Co innego klarta... Polska marka, cena fajna a możliwości ogromne..."

Widziałem jeszcze więcej, ale już nie spisywałem wszystkich.

Jak widać marketingowcy starają się być subtelni i pewnie sporo osób, które kupują 'na szybko' ich wybierze, ale to zwykłe przepłacenie za produkt średniej jakości.
Uważajcie więc i sugeruję minusować jeśli pojawią się jakieś wstawki Klarta, bo takie zagrania to bardzo niehalo.
Aktualizacje społecznościowe
Różne

9 Komentarzy