UPC - czy tak da radę

6
mar 1. 2020
Hej
Niestety po przeprowadzce do innego bloku connect box z upc nie daje rady, próbowałem różnych kanałów itp. ale niestety pokój obok potrafi mi prędkość neta spaść 10-20x. Testowałem na wielu urządzeniach to samo, po kablu zawsze full prędkość ale niestety nie zawsze jest opcja go podłączenia. Czy można podłączyć pod router od upc np. router xiaomi 4a, gdzie jest dosyć tani a ma super opinie i za pomocą niego rozgłaszać wifi? Czy ew. co innego można zrobić?
Ew. czy macie jakieś inne pomysły jak to rozwiązać? Internet 250/20 chciałbym chociaż połowę prędkości mieć stabilnie po wifi.
Aktualizacje społecznościowe
UPC OkazjeZadaj pytanie
6 Komentarzy
Z forum UPC, nie dziękuj

3903432-exJgc.jpg
Jakbym miał 60 to bym przeżył xD ale jest 2-3 i jeszcze zrywa całkowicie połączenie
Maciej.Wojciechowski01/03/2020 14:00

Z forum UPC, nie dziękuj [Obrazek]


Większej bzdury niż na tym screenie dawno nie widziałem. Jasne, że jest różnica jaka jest cyferka i czy zrywa połączenie. Czym więcej osób korzysta w danym momencie z internetu (pobiera np. gry czy ogląda filmy), tym większa.
Na upartego możesz router od Xiaomi podłączyć jako dodatkowy. Urządzenie od UPC - kabel - Router Xiaomi. Wtedy robiłby tylko za rozgłaszanie WiFi. Na urządzeniu od UPC wyłączyć WiFi jeśli możesz i już. Tak chyba najprościej można bez zbędnego kombinowania.

Często w blokach wifi 2,4GHz jest mocno zaśmiecone i różnie może działać. Dużo sieci itp.
Edytowane przez: "sowa152" mar 2.
sowa15202/03/2020 21:02

Na upartego możesz router od Xiaomi podłączyć jako dodatkowy. Urządzenie od …Na upartego możesz router od Xiaomi podłączyć jako dodatkowy. Urządzenie od UPC - kabel - Router Xiaomi. Wtedy robiłby tylko za rozgłaszanie WiFi. Na urządzeniu od UPC wyłączyć WiFi jeśli możesz i już. Tak chyba najprościej można bez zbędnego kombinowania.Często w blokach wifi 2,4GHz jest mocno zaśmiecone i różnie może działać. Dużo sieci itp.


tylko że connect box ma zarówno 2,4GHz jak i 5GHz, więc on nie ma problemu z tym, że 2,4GHz jest zaśmiecone.
Pytanie, MatexN łączysz się na 2,4 czy 5 GHz?
Edytowane przez: "kulek79" mar 2.
kulek7902/03/2020 21:53

tylko że connect box ma zarówno 2,4GHz jak i 5GHz, więc on nie ma problemu …tylko że connect box ma zarówno 2,4GHz jak i 5GHz, więc on nie ma problemu z tym, że 2,4GHz jest zaśmiecone.Pytanie, MatexN łączysz się na 2,4 czy 5 GHz?


No tak ale jesli po kablu działa okej, a wifi kłopot to moze jego urządzenie jednak nie chce działać dobrze i router inny pomoże.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst