lut 10. 2023
cześć,

tv zakupiony w sieci ME, w pazierniku 2020, philips 50pus7855.

zadzwoniłem do producenta, czy w ramach Public Relations i ochrony marki nie naprawiliby tv gwarancyjnie. pracownik infolini podpowiedzial, ze mozna po gwarancji przez rok reklamowac z tytulu rekojmi. co o tym uważacie??

mial ktos podobna sytuacje, telewizor ma 2 lata i 5 miesiecy, brak obrazu...tylko dzwiek. zepsuta plyta glowna z procesorem graficznym p5...
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

20 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Ochrony marki i PR- opowiesz o tym więcej? Naprawią Tobie Tv i w ramach tego napiszą Twoją historię na swoim fb?
  na wszystkich pudełkach będą opisywać Twoją historię? Każdy sprzedawca w sklepie będzie ją opowiadał jako argument zamykający sprzedaż?

  „Weź Pan Fipilza, badziewie kupione przez Czińczyków! Psuje się chwilę po gwarancji, ale znam kogoś komu wymienili. Dobra firma!”
  Avatar
  Coś jest w tym co piszesz na końcu. Podobna bajka leci jak kupujesz tv i mówią aby brać ubezpieczenie bo komuś tam w 4 roku spadł tv przez dzieciaka czy psa, szlag trafił matrycę i wymienili na nowy. Słyszałem taką bajkę w 3 sklepach jak szukałem TV. Są wiarygodni jak pewni osobnicy z wawy
 2. Avatar
  Norma u Philipsa. Następnym razem dopłać do lepszych marek
  Avatar
  Które są lepsze?
 3. Avatar
  Gwarancja/rękojmia 2 lata, raczej nic z tym nie ugrasz jeżeli przekroczyłeś czas. Pozostaje zwieźć do serwisu i płacić za naprawę, albo do marketu po nowy tv. Ewentualnie rozkręcić i robić samemu, ale jak ktoś nie ma specjalistycznej wiedzy to sobie raczej nie poradzi. (Edytowano)
  Avatar
  Autor
  Plyta glowna do wymiany. Procesor graficzny nie podaje obrazu na logike. (Edytowano)
 4. Avatar
  Normalna rzecz chyba teraz. Sam miałem podobnie z tv Funai co padł zaraz po gwarancji. Tak samo zginął obraz w zakupionej Toshibie ale gwarancja 3 lata plus 2dodatkowe wykupione to naprawili.
 5. Avatar
  O ile zepsuł Ci się przed październikiem to faktycznie masz potem jeszcze rok na zgłoszenie wady z tytułu rękojmi do sklepu, czyli w tej sytuacji mieścisz się w tym terminie
  Avatar
  Autor
  Jak to wytlumaczyc tym cepom z media expert, jest ustawa? (Edytowano)
 6. Avatar
  No ale rękojmia to jest pierwszy rok od rozpoczęcia gwarancji XD. Jak po ?xd
  Avatar
  Autor
  Po, sam producent mi podpowiedzial. Tylko wada musi zostac wykryta w okresie 2 lat od daty sprzedazy, a zglosze nie do roku. Tylko po roku od sprzedazy to na mnie spoczywa obowiazek udowodnienia wystapienia wady. W ciagu roku od sprzedazy nie musialbym niczego udowadniac. (Edytowano)
Avatar