Trzymacie pudełka po produktach?

9
paź 14. 2020
Cześć, tak jak w temacie - trzymacie w domu pudełka po produktach przynajmniej na czas trwania gwarancji/rękojmi? Mam już w domu stos pudełek (przeważnie po elektronice - telewizory, komputery, laptopy, konsole itd.) a wszystko zamawiam online. Czy do gwarancji/rękojmi wymagane są te pudła? Czy mogę odsyłać na naprawę w innych pudełkach? (w sumie przy telewizorach może być problem)
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
9 Komentarzy
Nie, po co? Nie ma obowiązku zwracania towaru w oryginalnym opakowaniu.
Kiedyś był obowiązek zwrotu do serwisu w oryginalnym opakowaniu. Od dłuższego czasu nie ma tego wymogu. Ale pudełka i tak bym trzymał. Łatwiej przewieźć np. TV i przy ewentualnej odsprzedaży ułatwiają sprawę.
Edytowane przez: "asimply" paź 14.
Ja to praktycznie zawsze zostawiam sobie pudełka droższych rzeczy, bo po pierwsze zawsze to jakaś pamiątka lub może sie przydać a po drugie sprzedając używkę zawsze jest to na plus a po trzecie łatwiej coś przetransportować w oryginalnym opakowaniu bez uszkodzeń.
Nie ma obowiązku reklamacji towaru w oryginalnym opakowaniu, ALE musisz je zabezpieczyć w odpowiedni sposób na czas transportu. Najlepiej zabezpiecza oryginalne opakowanie. Jak możesz w inny sposób to nie trzymaj.
Też mam sporo stos tych pudeł/ek

Tylko, że ja trzymam aby łatwiej sprzedać lub przewieźć przy przeprowadzce.
Trzymam od większych rzeczy
Jak ktoś ma miejsce to warto trzymać. Musiałem wysłać tv do naprawy gwarancyjnej, nie wyobrażam sobie jak bym to zrobił, gdyby nie oryginalne pudełko ze styropianami.
Trzymam, ale tylko dla rzeczy bardziej wartościowych. Łatwiej ewentualnie sprzedać, zmagazynować żeby nie pogubić elementów zestawu albo odesłać w razie serwisu. Co parę lat przeglądam kartony na strychu i jeśli coś już jest po terminie gwarancji albo wiem, że nie sprzedam to karton wywalam.
Jasne że trzymam. Niestety miejsce się kończy. Ja nadal na gwarancji wolę oddać w oryginalnym opakowaniu niż szukać odpowiedniego opakowania potem
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst