lip 15. 2022
zamówiłem dwie paczki z aliexpress do paczkomatu w Poznaniu, a nagle się znajduje jedna w paczkomacie w Szczytnie...a druga niebawem tez tam dotrze....o z tym fantem zrobić??
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy

18 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Nathan_Drake
  Rozmawiałem dziś z infolinią inpost - mają jakiś problem z paczkami z aliexpress. Treba usiąść i poczekać, na spokojnie synek.
 2. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Pewnie dostałeś fake tracking
  Szansa, że chińczyk się pomylił oczywiście też jest, ale obstawiam fake tracking. (Edytowano)
  Awatar użytkownika lotuss1
  Autor
  to jest dostawa do paczkomatu, przesyłkę śledzę w aplikacji Inpostu, doszło w złe miejsce, problem potwierdzony na infolini Inpostu, duzo osób ma ten problem
 3. Awatar użytkownika ed_
  Potwierdzam , mam to samo - wg. trackingu adres paczkomatu do odbioru znajduje 150km ode mnie
  Ulepszona usługa logistyczna
 4. Awatar użytkownika Max5454
  Na wykopie o tym pełno.
  Awatar użytkownika Elisiolias
  Gdzie na wykopie? Bardzo proszę o przesłanie linków.
 5. Awatar użytkownika Kurhan_777
  Spotkała mnie identyczna sytuacja. InPost zrzuca winę na Aliexpress. Dowcip w tym, że dostałem od sprzedawcy z Aliexpress skan nadania i adres paczkomatu został wpisany poprawnie. InPost niestety sprawę olał pomimo, że wyprzedzająco prosiłem telefonicznie oraz przez e-mail, aby zmienić paczkomat na poprawny. Pomimo moich monitów w efekcie przesyłka i tak po 2 dniach trafiła do złego paczkomatu, w lini prostej do miejscowości ok. 200 km od mojego miasta. Finalnie przesyłka niestety wróci do nadawcy w Chinach. Taki scenariusz spotkał w ostatnim miesiącu kilkoro moich znajomych. Szkoda tylko, że InPost w swoich skostniałych procedurach nie potrafi elastycznie korygować swoich błędów. Współpraca z Aliexpress najwyraźniej ich przerasta...
 6. Awatar użytkownika Elisiolias
  No dobra ale co robić? Moje przesyłki już zostały zwrócone z paczkomatu oddalonego ode mnie o kilkaset kilometrów, a Aliexpress kwestionuje disputę, którą otworzyłem. InPost nic nie pomaga tylko przekierowuje do Aliexpresu, a z nimi nie ma kontaktu, automatyczny bot Eva nie wie o co chodzi.
 7. Awatar użytkownika ed_
  Konsultantka z InPost powiedziała, że zanim nastąpi zwrot nieodebranych paczek do Chin to trafiają one do jakiegoś Centrum Logistycznego i w tym momencie można napisać do nich maila z prośbą o podesłanie paczki na właściwy adres . Czy to faktycznie tak zadziała , skoro teraz nie da się skorygować błędnego adresu ? Nie jestem do końca przekonany .
  Awatar użytkownika Kurhan_777
  Klasyczna ściema konsultantów InPost w stylu, że dokładają wszelkich starań w celu wyjaśnienia sytuacji. W praktyce klient i tak nie doczeka się swojej przesyłki. Wysoce prawdopodobne, że po kilkunastu tysiącach zwrotów Aliexpress wycofa się ze współpracy z InPost
 8. Awatar użytkownika Pietr
  To i tak dobrze. Mi kiedyś wysłali paczkę na adres paczkomatu pocztą polską. Tyle fajnego, że listonosz zadzwonił do mnie.
 9. Awatar użytkownika lotuss1
  Autor
  czyli trzeba przestac korzystac z aliexpress standart shipping i brać saver shipping
 10. Awatar użytkownika tvn-24.pl
  Taki uj, mam to samo, od tygodnia. Jestem pewien, ze nic z tego nie bedzie tj. paczki wroca i dostaniemy jakis czesciowy refund zakupow (pomniejszony o koszty calej tej blednej logistyki).

  Zaluje, ze nie wyslalem kogos ze Zlotowa po odbior i nie zaplacilem za ponowne nadanie w paczkomacie na wlasciwy paczkomat (pewnie flaszka + 15 zl i mialbym dawno problem z glowy).
 11. Awatar użytkownika Kurhan_777
  Moja przesyłka już jest w drodze powrotnej do Chin :-). Wyszedł totalny kabaret, bo paczka wróciła z powrotem do złego paczkomatu na następne 48 godzin. Na nic telefony i emaile do InPost. Ostatecznie paczka właśnie sobie wraca do sprzedawcy
 12. Awatar użytkownika lotuss1
  Autor
  wpadłem na pomysł, żeby poprosić kogoś poprzez FB z miejscowości do której poszła paczka o pomoc, ale totalny brak zainteresowania..
 13. Awatar użytkownika LS1942
  Proceder trwa do dzis. Paczki nie trafiaja do paczkomatu
 14. Awatar użytkownika ed_
  Ostatnio zamawiałem na adres domowy - doszła bez problemu.

  Natomiast tamta feralna z zeszłego roku (z postów powyżej) pomimo kilku rozmów z inpostem i z ali oraz zapewnień z obu stron, że przekierują do właściwego paczkomatu ostatecznie i tak do mnie nie dotarła ...
Awatar użytkownika