Test kont partnerskich

Admin123
kwi 6. 2021
Chcemy poinformować Was o kolejnym teście kont partnerskich na Pepperze, który planujemy rozpocząć w maju. Podczas ośmiu tygodni umożliwimy grupie do 30 sprzedawców publikowanie okazji i kuponów na Pepper.pl.

Publikacje partnerów będą musiały spełniać wymagania jakościowe, a sami sprzedawcy, jak każdy użytkownik, przestrzegać naszego regulaminu. Partnerzy muszą zadbać, aby oferowane produkty były sprzedawane w najlepszej obecnie cenie. Ponadto okazje będą wyraźnie oznaczone jako pochodzące bezpośrednio od partnerów. Społeczność Pepper.pl może oceniać i komentować takie okazje w taki sam sposób, jak w przypadku każdej innej okazji.

To tylko krótkie podsumowanie, ale zachęcam wszystkich zainteresowanych do przeczytania szczegółowych informacji poniżej, aby zrozumieć, dlaczego i w jaki sposób chcemy przeprowadzić test.


Dlaczego to robimy?

Wierzymy, że obecność partnerów, którzy znajdują się na naszej platformie za naszą zgodą i przestrzegają wyznaczonych zasad, niesie ze sobą szereg korzyści. Słyszymy także głosy użytkowników mówiące o tym, że powinniśmy dopuszczać takie okazje, o ile będą interesujące lub przygotowane specjalnie dla społeczności Peppera. Ponowny test po uwzględnieniu sugestii po pierwszej jego edycji pozwoli nam upewnić się, czy mamy rację.

  • Dla naszej społeczności – lepsze okazje. Chcemy, aby partnerzy, których wybieramy, tworzyli szeroką gamę ofert, które będą wartościowe dla naszej społeczności. Oczywiście okazje partnerskie mogą być dalej oceniane i komentowane, tak, jak w przypadku każdej innej okazji. Wierzymy, że pojawią się lepsze okazje, ponieważ sprzedawcy poświęcają dużo czasu i wysiłku na wszystko, co może zwiększyć sprzedaż, chociażby wybierając najlepsze zdjęcie kota do opublikowania na swoim fanpage’u na Facebooku Mogą teraz wykorzystać tę energię, aby znaleźć najlepsze oferty w swoim sklepie lub przygotować lepszą cenę specjalne dla użytkowników Peppera, nawet kosztem marży (obniżka o dodatkowe 10%, a 100 sprzedanych sztuk więcej to ciągle świetny interes dla sprzedawcy).

  • Dla pepper.pl – większy ruch i zaangażowanie. Naszym celem jest posiadanie szerszego zakresu treści, często dostępnych tylko tutaj i zawsze najlepszych na rynku. Oznacza to większą liczbę osób, która przyjdzie do nas po świetne okazje, ale również więcej aktywnych użytkowników. Chcemy, aby społeczność Pepper.pl stale się rozwijała, aby mogła nadal pomagać coraz większej liczbie osób w podejmowaniu trafnych decyzji zakupowych. Więcej osób korzystających z naszej platformy to również więcej użytkowników, którzy mogą samodzielnie znaleźć świetne okazje i podzielić się nimi ze społecznością. Jeśli tak się stanie, oznacza to również, że zwiększymy nasze przychody – co z kolei oznacza, że będziemy nadal ulepszać stronę internetową i uzyskiwać lepsze okazje w przyszłości.

  • Dla sprzedawców – większa widoczność ich najlepszych okazji. Partnerzy oczywiście będą chcieli, aby użytkownicy kupowali produkty z ich ofert i korzystali z ich kuponów. Stworzone przez nas ramy zapewnią, że te okazje będą musiały być wysokiej jakości, a sprzedawcy będą musieli przestrzegać wszystkich naszych zasad. Ci, którzy będą najlepiej korzystać z nowej funkcjonalności, otrzymają szereg wskazówek odnośnie naszej społeczności od naszego zespołu. Dzięki temu ich przyszłe oferty będą jeszcze lepsze, a przez to bardziej popularne.


Jak rozpoznać konto partnerskie?

Oznaczymy je w podobny sposób, jak w przypadku okazji edytorów. Tuż obok nazwy użytkownika pojawi się ikona i tag z tekstem „Zweryfikowany partner” (przykłady podamy bliżej daty rozpoczęcia testu, aby uniknąć niejasności).

Każdy post udostępniony przez zweryfikowanego partnera będzie również zawierał fragment wyjaśniający wraz z linkami do dalszych informacji.

Konta partnerskie będą miały ograniczoną funkcjonalność w porównaniu z kontami użytkowników – np. możliwość głosowania zostanie zablokowana. Będziemy również wymagać od uczestniczących sprzedawców, aby monitorowali komentarze pod ich okazjami i pomagali użytkownikom mającym problemy.


Czy to oznacza, że Pepper zostanie zalany mnóstwem przeciętnych okazji?

Unikanie tego zjawiska jest naszym najwyższym priorytetem. Najgorszym scenariuszem dla nas jest sytuacja, gdzie witryna staje się platformą reklamową dla ofert, które na co dzień widzisz w reklamach na Facebooku lub spamerskich wiadomościach e-mail.

Dlatego przyjęliśmy wytyczne, które pozwolą nam tego uniknąć:

  • W okresie testowym umożliwimy ograniczonej liczbie zweryfikowanych partnerów publikowanie własnych okazji. Sprzedawcy są wybierani na podstawie gorących okazji w witrynie opublikowanych w ostatnich tygodniach oraz opinii naszego zespołu pracującego ze społecznością na co dzień.
  • Każdy sprzedawca będzie miał tygodniowy limit liczby okazji, które może opublikować – zaczynając od zaledwie 2. Dla porównania użytkownicy publikują średnio ponad 2000 okazji w ciągu tygodnia.
  • Limit okazji zweryfikowanego partnera może wzrosnąć tylko wtedy, gdy opublikowane okazje będą ocenione przez społeczność jako wysokiej jakości (zwiększymy limity tylko wtedy, gdy publikowane przez partnera okazje będą uzyskiwać temp. wyższe niż średnia temp. okazji od użytkowników naszej społeczności).
  • Limit może się zmniejszyć, a sprzedawcy mogą nawet zostać usunięci z testu, jeśli jakość ich okazji będzie zbyt niska.
Jak wyjaśniono wcześniej, Twoje głosy i komentarze będą działać tak samo w przypadku publikacji od zweryfikowanych partnerów jak w przypadku każdej innej okazji.


Czy sprzedawcy zapłacą Pepper za udział w teście?

W przypadku tego testu bycie zweryfikowanym partnerem nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, ponieważ chcemy mieć pewność, że współpracujemy z właściwymi sprzedawcami i sprawdzić, czy taka wizja rozwoju platformy jest słuszna. Prowizje od kliknięć i zakupów u sprzedawców będziemy monetyzować w taki sam sposób, jak robimy to dotychczas w przypadku okazji opublikowanych przez użytkowników i edytorów.

Nie chcemy, aby działalność zweryfikowanych partnerów odbywała się na zasadzie: płacę i publikuję to na co mam ochotę. Partnerów zawsze będzie obowiązywał regulamin, kryteria społecznościowe i jakościowe, które ustaliliśmy, nawet jeśli w przyszłości wprowadzimy opłaty abonamentowe, aby pokryć koszty rozwijania tej funkcji.


Jakie jest nasze podejście do autopromocji?

Autopromocja to zawsze drażliwy temat, który ma dwie strony medalu. Obecnie usuwamy setki ofert tygodniowo jeżeli osoba publikująca ma jakiekolwiek powiązania ze sprzedawcą.

Udostępnienie platformy wszystkim sprzedawcom, aby mogli publikować własne oferty dla niektórych wydaje się rzeczą naturalną. Problem w tym, że zdecydowana większość takich ofert nie jest publikowana w sposób transparentny. Pracownicy lub właściciele sklepów dołączają do społeczności, deklarują brak powiązań ze sprzedawcą, a następnie publikują okazje sugerując, że właśnie trafili na świetną przecenę.

Nie tak, naszym zdaniem, powinna działać pomocna, uczciwa i otwarta społeczność. Użytkownicy nie byliby w stanie odróżnić prawdziwych okazji od spamu. Podważa to zaufanie, które chcemy podtrzymywać na bardzo wysokim poziomie.

Pośród publikacji, które usuwamy za autopromocję czasami znajdują się naprawdę niezłe okazje, które przy otrzymaniu szansy na transparentną formę publikacji, mogą być niezwykle popularne wśród naszych użytkowników. Dlatego naszym rozwiązaniem jest weryfikacja niektórych sprzedawców i umożliwienie im publikowania okazji na platformie (początkowo w formie testu). Członkowie Peppera wciąż mogą zdecydować, które okazje powinny “polecieć do gorących”, a które zasługują na “mróz”. My umożliwiamy Ci łatwą identyfikację Zweryfikowanych Partnerów, dzięki czemu masz całkowitą jasność co do tego, kto i co udostępnia.


Czym się to różni od postów promowanych?

Promowane okazje to publikacje, które cieszą się popularnością wśród społeczności i otrzymują dalszą promocję na krótkotrwałej, stałej pozycji w serwisie, za opłatą od partnera. Okazje są promowane w zakładce “gorące” oraz odpowiednio oznaczone. Aby nie wpływać na decyzje przy głosowaniu, użytkownik może ją ocenić dopiero po przejściu bezpośrednio do strony z okazją i zapoznaniu się ze szczegółami.

Okazja po osiągnięciu temp. 200° pojawia się na liście gorących okazji, a gdy osiągnie min. 300°, może być promowana w jednym ze slotów tej listy z okazjami. To, czy oferta okaże się na tyle gorąca, aby ją promować, zależy wyłącznie od społeczności. Ty decydujesz, czy na to zasługuje.

Do tej pory okazje opublikowane zarówno przez edytorów, jak i członków społeczności były umieszczane w promowanych slotach na liście gorących okazji. Podczas testu okazje od zweryfikowanych partnerów również będą kwalifikować się do takiego promowania. Więcej na temat promowanych treści dowiesz się w naszym FAQ.


Kolejne kroki

Od dzisiaj do początku maja będziemy prowadzić selekcję partnerów, których zaprosimy do udziału w teście. Po zamknięciu listy uczestników przeprowadzimy ich przez wszystkie nasze zasady i oczekiwania, których będą musieli przestrzegać.

Będziemy również finalizować szczegóły testu i projekt oznaczeń zweryfikowanego partnera oraz udostępnimy je Tobie, gdy będą już gotowe.

Test potrwa osiem tygodni (od początku maja do początku lipca). Następnie zostanie zakończony oraz porównamy, czy nasze oczekiwania względem korzyści przedstawionych powyżej zostały spełnione. Przede wszystkim sprawdzimy, czy okres próbny doprowadził do udostępnienia naszej społeczności lepszych okazji. Jeśli uznamy, że test zakończył się sukcesem, będzie kontynuować pracę nad finalnym kształtem tej funkcji.


Czekamy na Twój feedback...

Po analizie pierwszego testu przeprowadzonego na polskiej platformie i dość pozytywnym odbiorze postanowiliśmy zastosować się do sugestii z ankiet i przeprowadzić go ponownie w udoskonalonej formie również na naszych największych platformach (MyDealz, Hotukdeals i Dealabs). Ta próba ma dać finalną odpowiedź, czy taki kierunek rozwoju platformy jest słuszny.

Bez wątpienia wielu z Was będzie mieć pytania i być może obawy, którymi chcielibyście się z nami podzielić – chcemy je usłyszeć. Zapewniamy jednak, że naszym celem jest ciągłe ulepszanie naszej platformy jako miejsca, w którym zawsze można znaleźć najlepsze okazje, w sposób, któremu użytkownicy ufają. Wierzymy, że jeśli zakończy się sukcesem, ten test przyniesie korzyści wszystkim, a głównie mnóstwo świetnych okazji, które w innym przypadku mogliby przegapić nasi użytkownicy.
Aktualizacje społecznościowe
Oficjalne komunikaty
Dyskusje
Najlepsze komentarze
123 Komentarze
Prześlij Komentarz