Telewizor OLED LG 55B9

53
cze 28. 2020
W Auchan Płock super oferta na znany i ceniony model OLED od LG. Sztuka nowa, oryginalnie zapakowana. Cena zapewne lokalna
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Najlepsze komentarze
Nie kupiłbym i Wam też odradzam.

Musze kończyć bo nie będę pisać z kierownicą, a do Płocka ponad 100 km.
Odnosząc się do tematu gwarancji, wypalonej matrycy i bzdur o tym ze po wymianie macie znowu na nią dwa lata gwarancji: otóż pracowalem w serwisie i wyglada to inaczej niz niektórzy tu wypisują. Gwarancja od daty zakupu wynosi dwa lata i finito, wymiana jakiegoś elementu wydłuża gwarancję tylko o czas pobytu sprzętu w serwisie a nie od nowa. Lg jako jedyny producent podaje termin realizacji naprawy gwarancyjnej "sztywno", tzn 14 dni od daty przyjęcia sprzętu do zakończenia naprawy (u innych to albo 14 dni, ale... , Lub moj ulubione "mozliwie najszybszy termin"- innymi slkwy mose byc 2 dni ale moze byc i 3 miesiace):
Cyt "5. Wady ujawnione w okresie gwarancji usuwane będą bezpłatnie, w możliwie krótkim terminie, nieprzekraczającym 14 dni, licząc od daty przyjęcia sprzętu do naprawy"
Tj. jak serwis sie nie wyrobi w tym czasie, lub nie bedzie czesci to albo oświadczenie o nienaprawialnosci albo przeważnie odpowiednik z nowej linii modelowej i gwarancja od nowa (co jest dla nich tańsze niż oświadczenie i tak przeważnie sie to odbywa).
Ale też w karcie gwarancyjnej jest zapis:
"2. LG Electronics Polska Sp. z o.o. gwarantuje sprawne działanie sprzętu, na który wydana jest niniejsza Karta Gwarancyjna, pod warunkiem korzystania ze sprzętu zgodnie z przeznaczeniem i warunkami techniczno-eksploatacyjnymi opisanymi w Instrukcji Obsługi."

Czyli nie łudźcie się że jeśli kupicie sprzęt z ekspozycji z wypaleniem to wymienią wam ekran. Oled ma to do siebie ze wymaga tego aby nie wyłączać go z pradu od razu po wylaczeniu np. Pilotem, bo wtedy odbywa sie kompensacja ekranu, trwa to kilka/kilkanascie minut. W sklepie powszechną praktyką jest wyłączanie zasilania na całych półkach przez co kompensacja sie nie wykona i stąd sa m.in. wypalenia bo ekran nie wyrowna poziomów. Co jest rejestrowane w trybie serwisowym czy taka kompensacja byla wykonywana i kiedy. Serwis moze odmówić naprawy w takim przypadku. Inna sprawa ze moze miec i wygrane 8tys godzin bo to stary model.

Generalnie kupno sprzetu z ekspozycji to spore ryzyko, nie polecam. Większość to tez czesto sprzet po naprawach lub zwrotach. Lepiej dac te kilka stowek wiecej za nówkę.


To tyle moich wypocin ktorych pewnie i tak nikt nie doczyta do końca, ale cholera mie strzela jak jeden mundry z drugim naczyta sie bzdur o gwarancji i powtarza... Dlatego o takie sprostowanie.
53 Komentarze
Mam i gorąco polecam. Ciekawe czy nie ze zwrotu...
Edytowane przez: "Anubis" cze 28.
Nie kupiłbym oleda, ale cena zacna Ale nie kupiłeś tej jedynej sztuki co?
Mimo wszystko cena zacna. Chyba nigdy nie było poniżej 4k
novka28/06/2020 12:53

Mimo wszystko cena zacna. Chyba nigdy nie było poniżej 4k


Tym bardziej że to końcówki a ceny nowych mają bezzasadnie wysoki podatek od nowości
Jeśli ktoś czekał na 55" OLED - to jest ten moment by wybrać się do Płocka 😁
Mateuss876928/06/2020 12:56

Jeśli ktoś czekał na 55" OLED - to jest ten moment by wybrać się do Płocka …Jeśli ktoś czekał na 55" OLED - to jest ten moment by wybrać się do Płocka 😁


Polecam tam zobaczyć pantery śnieżne w zoo od razu i iść do różala na kawę
Cena bardzo dobra ale i tak bym nie kupił 🙉
Ostatnia sztuka z ekspozycji taka przestroga dla kogoś kto się wybiera po ten TV
Nie kupiłbym i Wam też odradzam.

Musze kończyć bo nie będę pisać z kierownicą, a do Płocka ponad 100 km.
Ekspozycji nic się nie bać, 2 lata gwarancji na matrycę i wymienią na nową z kolejnymi 2 latami gwarancji nawet jak padnie kilka pikseli albo uda się wypalić. Brać jak tanio

Za takie grosze jakość OLEDów to inny świat w porównaniu do tych śmiesznych LCD
Edytowane przez: "D3xrr" cze 28.
D3xrr28/06/2020 13:06

Ekspozycji nic się nie bać, 2 lata gwarancji na matrycę i wymienią na nową …Ekspozycji nic się nie bać, 2 lata gwarancji na matrycę i wymienią na nową z kolejnymi 2 latami gwarancji nawet jak padnie kilka pikseli albo uda się wypalić. Brać jak tanioZa takie grosze jakość OLEDów to inny świat w porównaniu do tych śmiesznych LCD


Gorzej jak padnie po 2 latach i 2 dniach
I to jest promocja. Mam i nie zamienię go za nic.
Pewnie ekspozycja. Nie kupować.
Przecież w opisie jest, że oryginalnie zapakowane to jaka znów ekspozycja?
Pewnie ostatnia sztuka .... a, że chcą zrobić wynik przed końcem półrocza to i cenę dali po kosztach albo delikatnie poniżej.

Leci plusik.
Vegost28/06/2020 13:14

Pewnie ekspozycja. Nie kupować.


Nowy i oryginalnie zapakowany był
Chyba, że to podstęp żeby zdążyć przed innymi
Edytowane przez: "LokalnyLowca" cze 28.
Anubis28/06/2020 13:08

Gorzej jak padnie po 2 latach i 2 dniach


Większość ubezpieczeń na dom czy mieszkanie ma Assistance - w moim wypadku do 6 tyś i urządzeń do 7 lat. Czyli brać i jak ktoś ma taką opcję to ma jeszcze 5 lat "gwarancji" na RTV AGD i się o nic nie martwisz
No a one nie maja licznika godzin? Bedzie wiadomo czy nowy czy wystawowy
LG oled zawsze plusuję. Mam c8 i c9, ryzyko wypalenia jest warte jakości obrazu, jaką się otrzymuje. Jak ktoś chce nonstop oglądać TVN24 lub grać w jedną i tą samą grę po 8h dziennie to LCD. W każdym innym przypadku OLED.
kamienczak28/06/2020 13:17

No a one nie maja licznika godzin? Bedzie wiadomo czy nowy czy wystawowy


Dzwonisz do lg, łączysz tv z netem, podajesz im kod i mówią ile grał. Bez tego nie sprawdzisz
Mosak28/06/2020 13:16

Przecież w opisie jest, że oryginalnie zapakowane to jaka znów ek …Przecież w opisie jest, że oryginalnie zapakowane to jaka znów ekspozycja?Pewnie ostatnia sztuka .... a, że chcą zrobić wynik przed końcem półrocza to i cenę dali po kosztach albo delikatnie poniżej.Leci plusik.


Nie ma czegoś takiego. Przecież nie ma plomby. Co z tego że w kartonie
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst