Opublikowano 2 dni temu

Telefony z Aliexpress

Hej hej, przychodzę z pytaniem. Czy opłaca się kupować telefony z AliExpress? Jak gwarancja z tymi telefonami?
z góry dziękuję za pomoc.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Błękitny_Bizon
  Witaj serdecznie. Oferta z Aliexpress musi być już dość dobra by się to opłacało. Po pierwsze gwarancja niby jest ale tak jak by jej nie było gdy staniesz w obliczu konieczności wysyłania telefonu na gwarancję do chin. Może to zadziałać, ale nie stoi żadne prawo za Tobą, że musi. Z drugiej jednak strony pamiętam taką rozpiskę awaryjności smartphonów i wychodzi na to, że się bardzo rzadko psują. Więc to już zmniejsza trochę zmartwienie. Co jeśli telefon trafi na cło?
  Rozwiązaniem tego jest kupowanie z wysyłką bezpośrednio z jakiegoś kraju UE. Co do gwarancji to musisz patrzeć na sprzedawcę i sprawdzone opinie czy dany sprzedawca honoruje gwarancję. No ale co jeśli będzie Ci kazał słać do Chin? Dlatego na pepperze jest tak dużo ofert z europy i europejskich sklepów.

  Ja osobiście już nie patrzę na aliexpress bo czasy super ofert minęły. Ta mała oszczędność nie usprawiedliwia cła, kłopotów z gwarancją. Acha co jeszcze - trzeba patrzeć czy telefon ma oprogramowanie global lub EU i czy pracuje na zakresach GSM stosowanych w EU byś miał dobry zasięg.
  Awatar użytkownika mikpolek
  Autor
  Dzięki za odpowiedź:) Według mnie cena jest świetna a wysyłka z Hiszpanii lub Francji. Opinie są bardzo pozytywne ale zobacze co i jak jeszcze z tą gwarancją. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam;)