Telefon z nieznanego numeru celem autoryzacji paypal

11
wrz 5. 2019
Dzień dobry,
Dziś w nocy miałem dziwna sytuację, ok. Godziny 1, zadzwonił do mnie telefon - numer +48459346748, po odebraniu w słuchawce usłyszałem głos automatu - tu paypal, celem potwierdzenia... I w tym momencie odruchowo dołożyłem słuchawkę, niecala minute późnej kolejny telefon, tym razem z numeru komórkowego +48579046874 którego już nie odebrałem. Po tym incydencie sprawdziłem swoje konto PayPal i nie zauważyłem w logach żadnych nieznanych logowan i przelewów, zapomniałem o sprawie i poszedłem z powrotem spać, jednak teraz o tym myślę i zastanawiam się - wydaje mi się ze na 100% była to jakaś próba oszustwa, nie pisałem nikomu żadnych kodów jednak mimo to mam obawy - czy przypadkiem ktoś na moje dane nie założył jakiegoś konta do oszustw lub prania pieniędzy? Wiecie może na czym to oszustwo polegało ew. O co mogło w tym wszystkim chodzić?
Aktualizacje społecznościowe
11 Komentarzy
zglos do paypala. malo prawdopodobne ze to paypal dzwonil. moze cos im wycieklo.
Edytowane przez: "leeloo" wrz 5. 2019
zawsze możesz nr telefonu w wyszukiwarkę wpisać jak coś i napisać do nich.
eter05/09/2019 19:00

zawsze możesz nr telefonu w wyszukiwarkę wpisać jak coś i napisać do nich.


Zrobiłem to i zostawiłem ostrzeżenie dla innych. Może okaże się że więcej osób miało takie telefony...
Pawell_Pawel05/09/2019 20:03

Zrobiłem to i zostawiłem ostrzeżenie dla innych. Może okaże się że więcej o …Zrobiłem to i zostawiłem ostrzeżenie dla innych. Może okaże się że więcej osób miało takie telefony...Napisałeś do nich też? Jak to nie oni i jak zareagują (zgłoszą) to będzie "zabawa" (bo "kierunkowy" wyraźnie tutejszy). Na wykopie/niebezpieczniku też by można puścić takie info w sumie.
@Pawell_Pawel
Zgłoś do PayPala, oni sprawdzą i zgłoszą na policję...

Jeszcze jedno.. proszę zmień "spowrotem" na poprawne "z powrotem"..
eter05/09/2019 20:10

Napisałeś do nich też? Jak to nie oni i jak zareagują (zgłoszą) to będzie " …Napisałeś do nich też? Jak to nie oni i jak zareagują (zgłoszą) to będzie "zabawa" (bo "kierunkowy" wyraźnie tutejszy). Na wykopie/niebezpieczniku też by można puścić takie info w sumie.


Właśnie jestem w trakcie redagowania takiego listu. Odezwę się i na niebezpiecznik. Powiem wam jescze, że wpadłem dziś na pomysl dziś oddzwonić na ten komórkowy i numer nie odpowiada. Także widać że ktoś kupił numer do gościnnego występu...
Edytowane przez: "Pawell_Pawel" wrz 5. 2019
nie rozumiem czemu sie bac odebrac polaczenie....Mogles odebrac ten drugi raz i posluchac czy to to samo, moze wiecej bys wiedzial..
Edytowane przez: "Frog" wrz 6. 2019
Sprawa ma ciąg dalszy i tu zastanawiam się czy to już nie moment by przejść się na policję, dziś otrzymałem maile że na 2 kontach FB zmieniono hasło, co prawda szybko zareagowałęm, zmieniłem hasła i uruchomiłem logowanie dwuskładnikowe, ale sytuacja bardzo mocno mnie zaczyna niepokoić, na szczeście na mailu nie miałem jakichś skanów dowodów, peseli i innych danych na które możnaby np. wziąć kredyt ale niepokoi mnie jakim cudem ktoś poznał hasła do 2 kont na poczcie o2.pl - albo był jakiś wyciek albo na mam jakiegoś trojana na androidzie choć malwarebytes nic takiego nie wykrywa. Tak czy owak w poniedziałek idę na policję - lepiej mieć podkładkę w razie sytuacji gdy okaze się że ktoś jednak użył moich danych do jakichś niefajnych celów.

Frog06/09/2019 15:40

nie rozumiem czemu sie bac odebrac polaczenie....Mogles odebrac ten drugi …nie rozumiem czemu sie bac odebrac polaczenie....Mogles odebrac ten drugi raz i posluchac czy to to samo, moze wiecej bys wiedzial..To nie tak, że się bałem - po prostu ten numer dzwonił ćwierć sekundy, wogóle dopiero rano zauważyłem że bylo dzwonione, wiesz ja normalnie bym odebrał, nawet tego pierwszego numeru bym posłuchał dłużej o co w nim chodzi ale wiesz, byłem wyrwany ze snu, trochę skołowany (na to pewnie liczył przestępca) że nie do końca reflektowałem co robię, a to było celem zapewne - pewnie w pierwszym numerze - usłyszałbym kod, a ten drugi dzwonił po to podszywając się pod kolejny automat ten kod wyłudzić i zgarnąć kasę z paypala...
Edytowane przez: "Pawell_Pawel" wrz 6. 2019
Pawell_Pawel06/09/2019 20:30

Sprawa ma ciąg dalszy i tu zastanawiam się czy to już nie moment by pr …Sprawa ma ciąg dalszy i tu zastanawiam się czy to już nie moment by przejść się na policję, dziś otrzymałem maile że na 2 kontach FB zmieniono hasło, co prawda szybko zareagowałęm, zmieniłem hasła i uruchomiłem logowanie dwuskładnikowe, ale sytuacja bardzo mocno mnie zaczyna niepokoić, na szczeście na mailu nie miałem jakichś skanów dowodów, peseli i innych danych na które możnaby np. wziąć kredyt ale niepokoi mnie jakim cudem ktoś poznał hasła do 2 kont na poczcie o2.pl - albo był jakiś wyciek albo na mam jakiegoś trojana na androidzie choć malwarebytes nic takiego nie wykrywa. Tak czy owak w poniedziałek idę na policję - lepiej mieć podkładkę w razie sytuacji gdy okaze się że ktoś jednak użył moich danych do jakichś niefajnych celów.To nie tak, że się bałem - po prostu ten numer dzwonił ćwierć sekundy, wogóle dopiero rano zauważyłem że bylo dzwonione, wiesz ja normalnie bym odebrał, nawet tego pierwszego numeru bym posłuchał dłużej o co w nim chodzi ale wiesz, byłem wyrwany ze snu, trochę skołowany (na to pewnie liczył przestępca) że nie do końca reflektowałem co robię, a to było celem zapewne - pewnie w pierwszym numerze - usłyszałbym kod, a ten drugi dzwonił po to podszywając się pod kolejny automat ten kod wyłudzić i zgarnąć kasę z paypala...


Mi jakiś włamywacz z Rosji (pokazywała się na e-maili aktywność) łamał hasła nawet z podwójną autoryzacją i to nie logując się na email (nie było jego IP w logach, tylko moje). Zmieniał loginy, hasła i email (ale nie minął czas na zmianę i mogłem anulować zmianę emaila) Wszyscy mówili, że mam keyloggera, albo jakiegoś wirusa. Rok się tak męczyłem, bo to tylko Facebook i Instagram. Gdy zmieniłem emaila na protonmail ataki ustąpiły. Nie wiem jak to robił, ale być może jakaś luka w poczcie e-mail.
Wracając do tematu najpierw odezwij się do paypala i zapytaj czy to nie są przypadkiem ich numery. Możliwe, że włamywacz znał twój adres e-mail i dzwoniąc w nocy chciał żebyś nieświadomie potwierdził mu autoryzację.
Victoremque07/09/2019 03:06

Mi jakiś włamywacz z Rosji (pokazywała się na e-maili aktywność) łamał hasł …Mi jakiś włamywacz z Rosji (pokazywała się na e-maili aktywność) łamał hasła nawet z podwójną autoryzacją i to nie logując się na email (nie było jego IP w logach, tylko moje). Zmieniał loginy, hasła i email (ale nie minął czas na zmianę i mogłem anulować zmianę emaila) Wszyscy mówili, że mam keyloggera, albo jakiegoś wirusa. Rok się tak męczyłem, bo to tylko Facebook i Instagram. Gdy zmieniłem emaila na protonmail ataki ustąpiły. Nie wiem jak to robił, ale być może jakaś luka w poczcie e-mail.


U mnie to samo, przykład: mimo włączonego uwierzytelniania dwuskladnikowego na fb pojawiła się jakaś nieznana aktywność - jakiś polajkowana strona której na 100% nawet przez przypadek nie mogłem polajkowac - wniosek taki, że logowanie na konto jest z mojego IP bo fb nie zgłasza i nie pyta o hasło sms. Osobiście podejrzewam że winę ponosi smartfon - jakiś program prawdopodobnie wysyła wszystkie informacje z telefonu albo umożliwia wchodzenie na konta poprzez mój telefon i IP. Dziś wyrzucam stare maile i zakładam jakiś lepszy - poczta o2 oferuje jednak żenujący poziom zabezpieczeń. Do PayPala napisałem wczoraj ale nie spieszą się bo Wciąż nie odpisali...
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst