Telefon i spuchnięta bateria (kolejny raz).

AvatarUsunięty16566015
sie 30. 2019
Nie znam się na tym, ale czy mogę skorzystać z rękojmi, zamiast gwarancji, przy kolejnym zgłaszaniu wady? Sklep to x-kom. Jeżeli to możliwe, to proszę o podstawy prawne.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
15 Komentarzy
A minął rok od zakupu czy nie ?
Avatar
Usunięty165660
voodoo6930/08/2019 20:02

A minął rok od zakupu czy nie ?


Telefon kupiony w grudniu 2017 i rękojmia obowiązuje dwa lata.
Usunięty16566030/08/2019 20:05

Telefon kupiony w grudniu 2017 i rękojmia obowiązuje dwa lata.


To jest podstawa prawna, a poprzedniej naprawy dokonywałeś sam czy wysyłałes do sklepu? Bo jak do sklepu to wczesniej tez korzystales z rękojmi. Z gwarancji to jakbys sam wyslal do serwisu.
Edytowane przez: "e-Rick" sie 30. 2019
Avatar
Usunięty165660
e-Rick30/08/2019 21:15

To jest podstawa prawna, a poprzedniej naprawy dokonywałeś sam czy w …To jest podstawa prawna, a poprzedniej naprawy dokonywałeś sam czy wysyłałes do sklepu? Bo jak do sklepu to wczesniej tez korzystales z rękojmi. Z gwarancji to jakbys sam wyslal do serwisu.


Czyli w poniedziałek jadę i mówię "nowy telefon albo zwrot pieniędzy?"
O to się pytam.
Nie mam ochoty czekać, aż znowu będzie 2-3 tygodnie w serwisie.
Ps. Telefon to Redmi 4X.
Usunięty16566030/08/2019 21:22

Czyli w poniedziałek jadę i mówię "nowy telefon albo zwrot pieniędzy?"O to …Czyli w poniedziałek jadę i mówię "nowy telefon albo zwrot pieniędzy?"O to się pytam.Nie mam ochoty czekać, aż znowu będzie 2-3 tygodnie w serwisie.Ps. Telefon to Redmi 4X.


Akurat tu nie masz nic do gadania, to sprzedawca decyduje o sposobie realizacji rękojmi.
Jeśli telefon ma też 2 lata gwarancji, to skończy się na tym, że oni go wyślą do serwisu. Nie zyskujesz wtedy nic, a wręcz tracisz czas, bo zanim sklep to przeprocesuje, potem wyslą, potem odbiorą, wyślą Tobie albo poinformują, że do odbioru (w zależności pewnie jak tam ustalisz z nimi).

Ja kiedyś nie miałem laptopa 2 miesiąca, tak mi serwis naprawiał, że 3 razy odsyłany był i guzik możesz z tym zrobić.

Swoją droga to w rocznym Redmi Note 5A ojca też spuchła bateria po roku, też z polskiej dystrybucji (Media Expert). Coś nie tak z tymi siaomi chyba.
Edytowane przez: "e-Rick" sie 30. 2019
Avatar
Usunięty165660
Rękojmia jest zapisana w polskim prawie i to klient decyduje, jak z niej skorzystać.

Ja pytam, czy po dwóch naprawach gwarancyjnych, mogę wciąż skorzystać z rękojmi.
Niby sprzęt doprowadzony do stanu fabrycznego, ale zawsze mogą się przyczepić.
Usunięty16566030/08/2019 21:34

Rękojmia jest zapisana w polskim prawie i to klient decyduje, jak z niej …Rękojmia jest zapisana w polskim prawie i to klient decyduje, jak z niej skorzystać.Ja pytam, czy po dwóch naprawach gwarancyjnych, mogę wciąż skorzystać z rękojmi.Niby sprzęt doprowadzony do stanu fabrycznego, ale zawsze mogą się przyczepić.


Nie do końca.
Ustawa jw. daje kupującemu prawo wyboru sposobu doprowadzenia towaru do zgodności z umową, (czyli mówiąc zwykłym językiem - sposobu usunięcia wady). Ten wybór zawęża się jednak do żądania naprawy, bądź wymiany na nowy towar. Dlatego nie liczyłbym na kasę.
Nie do końca rozumiem drugie zdanie - sprzęt doprowadzony do stanu fabrycznego, czyli sprawny? Jeśli tak to co chcesz reklmować?
Avatar
Usunięty165660
e-Rick30/08/2019 21:44

Nie do końca.Ustawa jw. daje kupującemu prawo wyboru sposobu doprowadzenia …Nie do końca.Ustawa jw. daje kupującemu prawo wyboru sposobu doprowadzenia towaru do zgodności z umową, (czyli mówiąc zwykłym językiem - sposobu usunięcia wady). Ten wybór zawęża się jednak do żądania naprawy, bądź wymiany na nowy towar. Dlatego nie liczyłbym na kasę.Nie do końca rozumiem drugie zdanie - sprzęt doprowadzony do stanu fabrycznego, czyli sprawny? Jeśli tak to co chcesz reklmować?


Druga wizyta w serwisie i telefon sprawny. Po czasie znowu bateria spuchnięta i raczej front panel i płyta główna znowu do wymiany. Widać, trefna partia w moim Redmi 4X.
Usunięty16566030/08/2019 22:00

Druga wizyta w serwisie i telefon sprawny. Po czasie znowu bateria …Druga wizyta w serwisie i telefon sprawny. Po czasie znowu bateria spuchnięta i raczej front panel i płyta główna znowu do wymiany. Widać, trefna partia w moim Redmi 4X.


No to spróbuj z wymianą na nowy, chociaż tu pewnie mogą odmówić. Bo wiesz, prawo prawem, ale jak nie ma dobrej woli drugiej strony to możesz sobie co najwyżej iść do sądu i próbowac egzekwować. Ewentualnie rzecznik praw konsumenta, ale to nie jest instytuacja która ma jakieś uprawnienia, co najwyżej może za Ciebie pismo napisać.
e-Rick30/08/2019 21:25

Akurat tu nie masz nic do gadania, to sprzedawca decyduje o sposobie …Akurat tu nie masz nic do gadania, to sprzedawca decyduje o sposobie realizacji rękojmi.Jeśli telefon ma też 2 lata gwarancji, to skończy się na tym, że oni go wyślą do serwisu. Nie zyskujesz wtedy nic, a wręcz tracisz czas, bo zanim sklep to przeprocesuje, potem wyslą, potem odbiorą, wyślą Tobie albo poinformują, że do odbioru (w zależności pewnie jak tam ustalisz z nimi).Ja kiedyś nie miałem laptopa 2 miesiąca, tak mi serwis naprawiał, że 3 razy odsyłany był i guzik możesz z tym zrobić.Swoją droga to w rocznym Redmi Note 5A ojca też spuchła bateria po roku, też z polskiej dystrybucji (Media Expert). Coś nie tak z tymi siaomi chyba.


Raczej nie z Xiaomi problem lecz w kanibaliźmie podzespołów. Wpisz na yt. Dużo tego o naprawach chińskich telefonów w polskich serwisach
stfpl31/08/2019 01:15

Raczej nie z Xiaomi problem lecz w kanibaliźmie podzespołów. Wpisz na yt. D …Raczej nie z Xiaomi problem lecz w kanibaliźmie podzespołów. Wpisz na yt. Dużo tego o naprawach chińskich telefonów w polskich serwisach


Spotkalem sie z taka teoria wlasnie na pepperze, ale nie wiem czy to prawda.
Mozna wiedzieć w jakim?? Bo mi spuchla po 3 latach w j5 samsung
Adas_necc02/09/2019 14:31

Mozna wiedzieć w jakim?? Bo mi spuchla po 3 latach w j5 samsungPuchnie bo zostawiacie telefon na noc do ładowania a i w dzień ładujecie do 100proc. to po pierwsze. Po drugie nawet jak używacie dobrej ładowarki to zapewne nie zainwestowaliście w dobry kabel i ładujecie na oryginalnym lub nawet czymś gorszym.
Dobry kabel bywa droższy od ładowarki i ma pozłacane styki. Ale i chińskie za kilka dolców potrafią być bardzo dobre.
Skutki = zmniejsza się pojemność i żywotność baterii. Czasami puchnie bateria bo ma już 100proc. a wy ją dalej ładujecie. To jak ma nie puchnąć? Teoretycznie powinien zadziałać system, który odcina proces ładowania. Powinien ale nie zawsze tak jest. A jak macie pecha to i jakość baterii w telefonie może być kiepska (jak w pewnych topowych Samsungach) a wtedy dobry kabel , ładowarka i odpowiednie ładowanie nie pomoże... tak tak odpowiednie ładowanie... czytacie instrukcje obsługi? Ta od Honora 8 mówi, że nie można używać telefonu podczas ładowania. Tylko czy ktoś to czyta. To trochę na wyrost bardziej chodzi by podczas ładowania unikać nagrzewania telefonu dlatego nie wolno grać i najlepiej pozamykać aplikacje które mocniej obciążają baterię.
I na koniec ładowarkę podłączamy gdy bateria ma 20 proc. ale nie mnie niż 15proc. I to co w pierwszym zdaniu nie ładujemy do 100 proc.
Chlopie co Ty pierdoli** ? Uzywam lacznie teraz 5 telefonow i tablet do tego historia ostatnich lat umozliwila uzytkowanie z 30 telefonow i co ?spuchla tylko w samsungu tak samo je ladujac do 98% i nie ladujac cala noc wiec to udowadnia ze samsung ma problem z bateria bylo glosno o wybuchu w samolocie "samsunga note"a Ty sugerujesz niewiadomo jakie herezje nie zadawajac nawet 1 pytania o "ladowanie tel" skad to bierzesz z kuli pana Macieja? P.s mimo ze baterie maja ten feler(moze nie wszystkie) uwazam, ze samsung to producent b.dobrych smartfonow
Adas_necc02/11/2019 15:08

Chlopie co Ty pierdoli** ? Uzywam lacznie teraz 5 telefonow i tablet do …Chlopie co Ty pierdoli** ? Uzywam lacznie teraz 5 telefonow i tablet do tego historia ostatnich lat umozliwila uzytkowanie z 30 telefonow i co ?spuchla tylko w samsungu tak samo je ladujac do 98% i nie ladujac cala noc wiec to udowadnia ze samsung ma problem z bateria bylo glosno o wybuchu w samolocie "samsunga note"a Ty sugerujesz niewiadomo jakie herezje nie zadawajac nawet 1 pytania o "ladowanie tel" skad to bierzesz z kuli pana Macieja? P.s mimo ze baterie maja ten feler(moze nie wszystkie) uwazam, ze samsung to producent b.dobrych smartfonow


Dzisiaj dowiecie się (drogie dzieci), że źle ładujecie baterie smartfonów.

Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst