Tani chromebook, czy tani windows?

6
wrz 27. 2020
Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś używanego lapka z windowsem, albo chrome os. Potrzebuję małego, przenośnego laptopa do robienia notatek w szkole. Do tej funkcji bardziej nada się chromebook do 300zł czy używany laptop z olx za 300zł? Co oferują one w tej cenie, czekam też na jakieś dobre przykłady.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
6 Komentarzy
Kup sobie tani i fajny Lenovo t420 lub l420. Sam mam i kupiony za szumne 260 zł z win10 lata dobrze. Laptop solidny i nieduży z 14calowym ekranem.
Posiadam i korzystam z chrombooków od dłuższego czasu. Do notatek bedzie idealny z racji na baterie. Moj ma moze 6 lat ale bateria nadal pozwala na jakies 6-7h pracy z wlaczonym Wifi.
Mały przenośny do notatek? A nie może być tablet z klawiaturą? Są takie etui w kształcie klawiatury. Chromebook to system na którym jest tylko przeglądarka, trzeba do tego przywyknąć. Ja bym tak nie mógł funkcjonować
Ludwig29/09/2020 21:28

Mały przenośny do notatek? A nie może być tablet z klawiaturą? Są takie etu …Mały przenośny do notatek? A nie może być tablet z klawiaturą? Są takie etui w kształcie klawiatury. Chromebook to system na którym jest tylko przeglądarka, trzeba do tego przywyknąć. Ja bym tak nie mógł funkcjonować


Bzdury.
Chrome na chromeos obsługuje chrome apps,. dodatkowo możesz postawić Ubuntu równolegle do chrome os, masz wszystkie aplikacje linuksowe. Dodatkowo można włączyć wsparcie aplikacji linuksowych. I mógłbym tak długo.
fi9o01/10/2020 22:44

Bzdury. Chrome na chromeos obsługuje chrome apps,. dodatkowo możesz p …Bzdury. Chrome na chromeos obsługuje chrome apps,. dodatkowo możesz postawić Ubuntu równolegle do chrome os, masz wszystkie aplikacje linuksowe. Dodatkowo można włączyć wsparcie aplikacji linuksowych. I mógłbym tak długo.


I co masz w tym chrome apps? Bawiłem się tym kilka lat temu, nic tam nie było.
Ludwig01/10/2020 23:02

I co masz w tym chrome apps? Bawiłem się tym kilka lat temu, nic tam nie b …I co masz w tym chrome apps? Bawiłem się tym kilka lat temu, nic tam nie było.


Do w/w potrzeb koledze wystarczy. Uruchomi linuksa w środku zainstaluje co chce. Chromebook na 300-400 już ma wsparcie android apps.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst