STYJ02YM kilka uwag w temacie użytkowania

0
mar 18. 2020
Hej.

Jestem posiadaczem robota odkurzającego STYJ02YM. Po ok 2 tygodniach użytkowania chciałbym podzielić problemami, na które natrafiłem:
1. Po dłuższym czasie bezczynności(ok 1 dnia) robot wyłącza się. Pozostaje w trybie offine, aż do momentu włączenia przyciskiem na robocie. Przy czym bateria potrafi być już bliska rozładowaniu i nie moge od razu użyć robota.
2. Nie widzę opcji przechodzenia pomiędzy mapami. W 1s z tego co pamiętam w historii mogliśmy przechodzić do określonej mapy.
3. Jeżeli kliknę "przywróć mapę" to mapa zostanie po prostu skasowana.
4. Nie zostawiłbym mopa ze zbiorniczkiem na wodę na panelach, mam wrażenie że ciągle sączy się woda. Jak nalewam wodę to dopiero po zatkaniu miejsca do napełniania wody z dziurek na dole przestaje kapać woda(drobne krople jeszcze lecą, ale nie tyle co przy odetkanym korku).
5. Mam wrażenie, że STYJ02YM nie jest tak uparty podczas odkurzania przy zasłonach jak 1S. Po prostu jak czujnik widzi zasłonę to ją omija.

Co do mopowania, zaznaczam, że jeszcze za dużo nie używałem tej opcji. Na górze mam same panele. Dzień wcześniej robot odkurzył piętro na 3 zakresie mocy. Podczas mopowania mam włączony 1 lub 2 poziom odkurzania. Myślę, że jest ok. Płytki w łazience też dobrze zmywa.
Na dole mam duże płytki na wysoki połysk tu sprawa nieco się komplikuje. Mycie jest ok, ale i tak po musze obskoczyć dół z mopem, żeby błyszczały(nie jest to uciążliwe, bo wcześniej trzeba było zmyć dół i dopiero wtedy delikatnie psiknąć płymen do szyb i przelecieć mopem). W miejscach gdzie są plamy np kuchnia, gdzie co chwila coś spada na ziemię trzeba zetrzeć plamy ręcznie. To było do przewidzenia, bo jak się zmywało to też trzeba było mocniej pociągać mopem, żeby zeszło. Podsumowując jest ok, zaoszczędzi trochę czasu, ale nie będzie idealnie:)

Wersja Xiaomi Home
5.6.65
Oprogramowanie sprzętowe
3.5.3_0017

Jakby ktoś miał jakieś uwagi, albo podpowiedzi na moje problemy będę wdzięczny za podpowiedź.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst