Stream gier - dobry komputer przy zewnętrzny grabber?

0
lis 5. 2019
Szukam odpowiedzi na tak naprawdę bardzo proste pytanie: jakie korzyści daje mi zewnętrzne urządzenie typu Elgato Game Capture HD60 S+. Wiem, że przyda się, kiedy będę chciał np. zgrać materiał VIDEO z konsoli czy telewizora a potem umieścić w sieci Internet. Analogicznie jeśli będę chciał zrobić transmisję na żywo.

Ale co jeśli mam np. dobry sprzęt komputerowy i to na nim gram. Rozumiem to tak, że jeśli mam dwa monitory to w zasadzie ten sprzęt mi w niczym nie pomoże bo zwyczajnie mogę sobie stremować zawartość drugiego ekranu. Prędzej przyda mi się, kiedy mam jeden monitor i chcę przechwycić z niego obraz a jednocześnie kontrolować aplikację do streamowania w tle. Bez konfliktu.

Więc może ja źle zadaję pytanie: czy dysponując komputerem z 1 lub 2 monitorami, zewnętrzny graber jest mi do czegoś potrzebny? Czy chodzi tu raczej o sytuację kiedy mam dwa komputery i na jednym gram a na drugim jest stream? O. Chyba sam sobie odpowiedziałem.

Mam ochotę spróbować swoich sił z XBOX ONE, a jednocześnie nagrywam filmy instrukcje o obsłudze telewizorów. Widzę więc duży potencjał w takim urządzeniu. Ale czytałem że dla XBOX można też użyć streamu z pomocą aplikacji na Windows 10 czyli Pomocnik konsoli XBOX.

Tak wiem, w sieci od groma jest poradników, ale mam problem z prostym zrozumieniu tego mechanizmu i zasadności zakupu sprzętu.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst