Stłuczka i naprawa bezkosztowa - co dalej?

2
mar 9.
Drodzy Pepperowicze,

W weekend dostałem lekkiego klapsa w tylny zderzak, sprawca przyznał się do winy na miejscu po czym spisaliśmy oświadczenie winy i z tym oraz ze zdjęciami udałem się do ubezpieczyciela sprawcy, HDI.
Zniszczeniu uległ jedynie tylny zderzak oraz czujnik parkowania - zderzak połamany z odpryskami farby, czujnik wleciał do środka zderzaka. Wartość rynkowa auta wg porównywarek ubezpieczeń to 12tys (Vectra C) a koszt zderzaka nowego w ASO to 2260PLN.
Chcę naprawić auto bezkosztowo, nie interesuje mnie otrzymanie gotówki.
Jak wygląda procedura? Kto robi kosztorys naprawy? Warsztat w którym chcę naprawić auto czy rzeczoznawca od ubezpieczyciela?
Aktualizacje społecznościowe
Różne
2 Komentarze
zgłaszasz do ubezpieczyciela. po przydzieleniu opiekuna/agenta system albo bezposrednio sam agent zaproponuje czy mozna wybrac naprawe czy wyplate rownowartosci etc. Jezeli chcesz zeby serwis naprawił to agent poda Ci listę uznawanych przez ubezpieczyciela warsztatów. wtedy mozesz wybrac gdzie chcesz robic. Dzwonisz do nich, odstawiasz im auto oni robia wycene i sami zglaszaja ja do ubezpieczyciela i juz bez Twojego udzialu ze soba wszystko zalatwiaja a ty odbierasz naprawione auto. Przerabiane 2 lata temu gdy w swoim zaliczylem delikatna wgniotke na zderzaku i klapie cofajac wjechalem na parkingu w murek.
Nawiasem mowiac okazalo sie material to tworzywo i w nim wgniotek sie nie uzupelnia i oba elementy (cala klapa i zderzak) poszly do wymiany.
W ASO nie wezmą bo nic nie warty i TU policzy na najtańszych zamiennikach, amortyzacja, rbh 60zl. Wtedy ASO musiałoby się kopać z TU a mają inne rzeczy do roboty.
Wstawisz do Januszex Garage, który ma podpisaną umowę z TU.
Ciągnij kasę za lawetę i auto zastępcze.

Bezgotówkowo jest fajnie jak masz świeże auto, wtedy wstawiasz do ASO i problem z głowy. Ze starymi autami, zdarza się musisz dopłacić.
Współczuję.
Edytowane przez: "Michał_S" mar 10.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst