gru 30. 2021
Czy ktokolwiek Was słyszał o takiej sytuacji, albo czy ktokolwiek z Was miał kłopoty przez zakup na Steam przy włączonym VPN w celu uzyskania niższej ceny?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj
2 Komentarze
 1. Avatar
  No generalnie używanie VPN jest niezgodne z regulaminem platformy i raczej nie po to Steam nakłada kolejne ograniczenia, żeby nic potem z tym nie robić.
  Musiałeś coś pominąć, na przykład nie zmieniłeś regionu w ustawieniach Steam.
 2. Avatar
  stark299131/12/2021 07:51

  No generalnie używanie VPN jest niezgodne z regulaminem platformy i raczej …No generalnie używanie VPN jest niezgodne z regulaminem platformy i raczej nie po to Steam nakłada kolejne ograniczenia, żeby nic potem z tym nie robić. Musiałeś coś pominąć, na przykład nie zmieniłeś regionu w ustawieniach Steam.  Samo używanie VPN nie jest surowo zabronione, support steamu kilka lat temu się o tym wypowiadał i nie będzie za to karał. Zabronione jest używanie adresu rozliczeniowego innego kraju, niż zamieszkały, w celu skorzystania z tańszych rynków, czyli to o co zapytał autor.

  Jak dobrze rozumiem, autor dyskusji pyta o konsekwencje takiego zakupu: "miał kłopoty przez zakup", nie pyta o kłopoty/problemy techniczne podczas zakupu, a konsekwencje po nim.


  Co do pytania, ludzie od wielu lat korzystają z zakupów przy pomocy innego adresu rozliczeniowego (potocznie VPN), osobiście nie znam nikogo kto miałby przez to problemy. Steam z pewnością o tym wie i nie wyciąga konsekwencji, więc jest to celowe działanie z ich strony. Dali martwy zapis do regulaminu, aby wystraszyć część potencjalnych kupujących i "ograniczyć straty" z tym związane. Wyciągnięci konsekwencji mogłoby być dla platformy i samego Valve druzgocące w skutkach. Po pierwsze musieliby udowodnić, że ktoś faktycznie łamał regulamin, następnie anulować umowę zakupu, czyli zwrócić pieniądze za zakup, zbanować konto. Mieliby zapchany support, pozwy w wielu krajach (mające różne prawo), utratę użytkowników platformy, zły PR itd. Gry zakupione kilka lat temu straciły na wartości, więc zwracanie pieniędzy za grę zakupioną np. 5 lat temu za przykładowo 70% ceny premierowej z tańszego rynku nie odbiłoby się dobrze na samych finansach Valve.

  Podsumowując, wyciąganie konsekwencji stworzyłoby za duże problemy, z którymi steam mógłby sobie nie poradzić.
Prześlij Komentarz
Avatar