Stare gry - Świat klasyki gier komputerowych do pobrania za darmo.

6
mar 9. 2020
Witajcie w świecie starych gier!
16bit.pl to archiwum gier abandonware dla komputerów Amiga, Atari ST, PC oraz klasycznych komputerów Macintosh. Nasze archiwum, to również gry dla konsol SEGA MegaDrive / Genesis. Na łamach naszych stron, chcemy wam przedstawić gry, w jakie graliśmy w latach 80-tych, 90-tych ubiegłego wieku oraz na początku lat 2000.
Gry, które tutaj opisujemy, nie są już wspierane przez producentów oraz na próżno szukać ich na rynku. Celem naszej strony, jest zachowanie dla przyszłych pokoleń starych gier - umożliwiając pobieranie ich. Znajdziesz tutaj takie klasyki jak: Civilization, Railroad Tycoon, Dyna Blaster, Cannon Fodder, Lemmings, North and South, Another World, Gobliiins i wiele więcej.

Do wszystkich gier podajemy szczegółowe informacje takie jak: rok wydania, producenta, developera oraz dla jakiej platformy został wydany dany tytuł. Dodatkowo każdą grę możecie ocenić, skomentować oraz pobrać za darmo (wyjątki stanowią gry, które już nie są abandonware).

Stare gry, w większości przypadków wymagają odpowiedniego oprogramowania do uruchomienia ich na nowoczesnych systemach. Wszystkie potrzebne programy (wraz z instrukcją jak ich używać) znajdziesz w odpowiednich sekcjach np. DOSBox, dgVooDoo, nGlide - znajdziesz w sekcji Emulatory/PC, WinUAE oraz inne programy do emulacji komputerów Amiga - znajdziesz w sekcji Emulatory/Amiga itd.

Mając na uwadze aktualnie obowiązujące prawa autorskie, wszystkie zgłoszone lub nieoodpowiednie tytuły będą usuwane z naszych zasobów.

Ważna informacja: Niektóre stare gry, które znajdziecie na naszych stronach, nie są już porzucone (abandonware) - do tych gier podamy wam linki gdzie legalnie będziecie mogli wybrane pozycje zakupić.
Aktualizacje społecznościowe
Różne
6 Komentarzy
Ja nie wiem czy to taki legalny serwis bo Red Alert jest do kupienia ciągle na originie więc to raczej nie abandonware. To samo NFS od ea. Jak by tak było to już dawno na gog-u by było.
Edytowane przez: "MoonieK" mar 9.
MoonieK09/03/2020 00:05

Ja nie wiem czy to taki legalny serwis bo Red Alert jest do kupienia …Ja nie wiem czy to taki legalny serwis bo Red Alert jest do kupienia ciągle na originie więc to raczej nie abandonware. To samo NFS od ea. Jak by tak było to już dawno na gog-u by było.


Zgadzam się. Metka abandonware jest zbyt często przylepiają na zasadzie "ma np. 20+ lat -> porzucona". To tak nie działa. Natomiast nie jestem przekonany, czy GOG faktycznie oferuje tytuły porzucone bez zgody wydawców (szczerze w to wątpię).
SoulReaver09/03/2020 05:58

Zgadzam się. Metka abandonware jest zbyt często przylepiają na zasadzie "m …Zgadzam się. Metka abandonware jest zbyt często przylepiają na zasadzie "ma np. 20+ lat -> porzucona". To tak nie działa. Natomiast nie jestem przekonany, czy GOG faktycznie oferuje tytuły porzucone bez zgody wydawców (szczerze w to wątpię).


No właśnie tego nie robi. Oni szukają autora lub spadkobiercę każdej gry i pytają o zdanie.
MoonieK09/03/2020 00:05

Ja nie wiem czy to taki legalny serwis bo Red Alert jest do kupienia …Ja nie wiem czy to taki legalny serwis bo Red Alert jest do kupienia ciągle na originie więc to raczej nie abandonware. To samo NFS od ea. Jak by tak było to już dawno na gog-u by było.


Akurat red alert został udostępniony za darmo, tak samo command and conquer
Andrzej_Baranski09/03/2020 07:18

Akurat red alert został udostępniony za darmo, tak samo command and conquer


Ale został udostępniony przez developera na własnej stronie czy został wypuszczony jako freeware i róbcie z nim co chcecie?
Ja ciągle czekam aż ktoś się w końcu dogada i będzie można gdzieś cyfrowego Blood Omena na PC dostać.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst