Stacja uzdatniania wody czy warto?

5
maj 27. 2018
Witam Pepperowicze, podobnie jak większość mam twarda wodę (pojawia się kamień na bateriach i czajniku). Zastanawiam się czy nie warto kupić stację uzdatniania wody.
Co byście mi doradzili? Ile kosztuje eksploatacja, serwis i dostępność czesci zamiennych. @Cad@Kaban@zorka@DoReMi Coś wiecie na ten temat?
Ceneo proponuje:
m.ceneo.pl/;sz…htm
Aktualizacje społecznościowe
5 Komentarzy
@muminek89 również jestem zainteresowany. Stacja to już większy wydatek i chyba większość musi mieć przygotowany odpływ do kanalizacji. Zastanawiam się czy na początek nie spróbować z zestawem filtrów przepływowych.Więc jak macie jakieś doświadczenia w temacie to też chętnie poczytam.
Cad27/05/2018 11:49

@muminek89 również jestem zainteresowany. Stacja to już większy wydatek i c …@muminek89 również jestem zainteresowany. Stacja to już większy wydatek i chyba większość musi mieć przygotowany odpływ do kanalizacji. Zastanawiam się czy na początek nie spróbować z zestawem filtrów przepływowych.[Video] Więc jak macie jakieś doświadczenia w temacie to też chętnie poczytam.


Te filtry przepływowe nic nie dają jeśli chodzi o zmiękczenie wody (trzeba wymieniać lub do solanki wrzucac) Jedynie można dac filtr od zanieczyszczeń kanalizacji mechaniczny on wytrzyma kilka miesięcy.

forum.muratordom.pl/sho…AFI
Edytowane przez: "muminek89" maj 27. 2018
Ja nie mam problemu z kamieniem, więc nie pomogę
muminek89maj 27. 2018

Te filtry przepływowe nic nie dają jeśli chodzi o zmiękczenie wody (trzeba …Te filtry przepływowe nic nie dają jeśli chodzi o zmiękczenie wody (trzeba wymieniać lub do solanki wrzucac) Jedynie można dac filtr od zanieczyszczeń kanalizacji mechaniczny on wytrzyma kilka miesięcy.http://forum.muratordom.pl/showthread.php?214661-Stacja-filtrująca-filtry-EKO-DAFI


  • robocza zdolność jonowymienna dla wody o średniej twardości: od 700 l do 1000 l* musiałbym sprawdzić ile wody zużywam
@muminek89 Interesowałem się tylko pobieżnie tematem, bo mieszkam w bloku i nie mam możliwości zamontowania czegoś takiego. A że przydałoby się to mało powiedziane, bo woda jest u mnie tak twarda, że bardziej już się chyba nie da.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje