Sprzedający na allegro chcą płacić za zmianę ocen na pozytywną

Jan 12. 2023 (9 g, 56 min)
Jak w tytule, jak często zdarza się wam, że po wystawieniu negatywnej oceny sprzedającemu, dostajecie wiadomości/maile oferujące zapłatę 20/30% wartości zamówionego towaru za zmianę lub usunięcie oceny?
Jak często sami wystawiacie (zasłużone) negatywne oceny?
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie
Skomentuj

20 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Dlatego ***** allegro. Tylko amazon
 2. Avatar
  Raz jeden jedyny wystawiłam negatyw. Kobieta wysyłała mi setki maili i wydzwaniała do mnie. Telefon za telefonem, że mam to usunąć czy tam zmienić bo ona coś straci. Ale ciapy niestety mi nie zaproponowała
 3. Avatar
  Kiedyś to miało znaczenie bo można przez to stracić smarta, teraz jak sprzedający płacą większość kosztów dostawy to będą mieć już to w du*ie, smart przestaje być opłacalny dla sprzedawców. Za chwilę większość wywali oznaczenie smart ze swoich ofert...
  Avatar
  to nie sprzedawcy płacą za koszty dostawy a jeśli tak to sukcesu w biznesie im nie wróżę (Edytowano)
 4. Avatar
  Mi kiedyś proponowano dodatkowy towar. Zgodziłem się i przysłali. Bogata się utraty statusu/smarta a tym samym utraty klientów.
  Avatar
  To tak jak wiedzieć co robi PiS, być tego świadom i dalej na nich głosować.
  Brawo.
 5. Avatar
  Nie wystawiam ani pozytywnych ani negatywnych.
  Kiedyś miałem sprzedawcę u którego zamawiałem towar i odsyłałem, wystawiałem z automatu negatyw, on prosił prosił i po przelewie anulowałem komentarz. Niestety zakończył już działalność, szukam nowego
 6. Avatar
  Shopee się zamyka się wiec pewnie nadchodzą podwyżki na allegro
 7. Avatar
  Najpierw niech zapłaci to usuniesz. Przeważnie grożą sądem lub jak wyżej wysyłają gratisy za jakieś pomyłki...
 8. Avatar
  Kiedyś czytałem że w zależności od współczynnika pozytywów do negatywów uzależniona jest prowizja jaką płaci sprzedawca allegro (algorytm) więc panikują.
 9. Avatar
  Raz mi się przytrafiło, ale jeśli mnie pamięć nie myli, tylko raz wystawiłem negatywa. To było kilka lat temu, sprzedawca był producentem towaru, negatyw był całkowicie zasłużony. Zaproponowano mi całkowity zwrot kasy.
 10. Avatar
  Wystawiłem negatywa jakiemuś januszowi raz w ciągu moich 7 lat na Allegro i było to jakiś miesiąc temu. Zero reakcji, nie odpowiedział. Więc sobie przez rok ocenka zostanie.
 11. Avatar
  Na klkanaście lat stażu, jeden negatyw dany w zeszłym roku po którym było pisanie, dzwonienie z prośbą żebym go usunął, czego nie zrobiłem. Nie było problemów ze zwrotem kasy czy szantaży w postaci czarnej listy/prawników. Pełna kulturka.
 12. Avatar
  Ja kiedyś wystawiłem ocenę 4/5 i sprzedawca groził mi konsekwencjami prawnymi jeśli nie usunę oceny
 13. Avatar
  Nigdy żaden sprzedawca nie oferował mi nic po wystawieniu negatywa. Natomiast za wystawienie opinii o produkcję pozytywnej lecz opisaniu prawdy raz dostałem emila, coś w stylu dlaczego to zrobiłem i żebym zmienił komentarz w takiej formie zdziwiono-zaskoczonej.
  Ps. Kiedyś dawno temu ktoś mi groził prawnikami i sądem za wystawienie negatywa. Olałem to i oczywiscie tyle z tego. (Edytowano)
Avatar