Opublikowano 4 dni temu

Smartfon z możliwością instalacji Karty Pamięci.

Cześć,
Szukam smartfonu dla siebie. Jednak zależy mi rozszerzeniu pamięci z kartą pamięci. W razie awarii wyjmuję kartę, nie chcę używać chmury. Mam Xiaomi mi 10t. Ciężko cokolwiek znaleźć na rynku.
Aktualizacje społecznościowe

19 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika grzesiek666
  Dobrym pomysłem jest też synchronizacja w sieci lokalnej z komputerem. Ja polecam Syncthink
  lub albo dodatkowo z lokalnym dyskiem sieciowym SMB/FTP podłączonym do routera. Większość urządzeń sieciowych ma taką funkcjonalność. Do tego fajna jest aplikacja Autosync Jak nie chcesz chmury z obawy o prywatność/wyciek danych, możesz szyfrowsć wszystkie dane do tego dobry jest RoundSync
  Awatar użytkownika Błękitny_Bizon
  To to jest jedna ze złotych rad. Warto obrać ten kierunek.
  Ja osobiście na początku mojej drogi też preferuję lokalną, ale bardziej ręczną archiwizację do dysków typu WD Elements - mam ich trochę.
  Powoli przyglądam sie mojej małej liście programów które mnie zainteresowały, tylko u mine ta różnica że są to głównie aplikacje na windows: freefilesync.org, Cobian backup, Cobian reflector (newer)
  duplicati.com/ duplicati-monitoring.com/
  urbackup.org/
  syncthing.net/
  rclone (text based)
  SyncBackFree 2brightsparks.com/fre…tml
  FBackup
  Acronis backup
  client-side-only Veeam Agent without any server software, Veeam Backup Veeam Community edition
  veeam.com/dow…ree
  veeam.com/age…ads

  Z tego co widzę to większość z nich wspiera też archiwizajcę po sieci lokalnej. Ja jednak, z uwagi, że z sieci lokalnej jest wyjście na internet to mam ograniczone zaufanie, może to paranoja, a może też oczywiście brak obeznania. Chętnie bym jednak miał sieć lokalną, osobną, bez internetu do której bym się tylko logował w celu archiwizacji. To by było dla mnie rozwiązanie.

  może masz jakąś radę dla mnie z tego co wyżej napisałem? Z tego co widzę masz większe obeznanie.
 2. Awatar użytkownika Błękitny_Bizon
  Cześć, rozumiem Cię doskonale. Szansa na awarię całego telefonu jest o wiele większa niż samej karty microSD. Zauważyłem też, że coraz mniej telefonów nie ma miejsce na kartę microSD.

  Może pomogę Ci w inny sposób - czy myślałeś by archiwizować dane na różnych nośnikach według zasady 3-2-1? Lub chociaż po prostu co jakiś czas zgrywać media do archiwum na innym nośniku?
  W branży ponoć ludzie dzielą się na tych co robią backupy i tych co będą robili.
  Więc może takim kompromisem jest po prostu ustalenie sobie, że raz na miesiąc podpinasz telefon pod komputer i zgrywasz dane do archiwum na dwóch różnych dyskach zewnętrznych?

  W tamtym roku odzyskiwałem zdjęcia rodzinne z dysku zewnętrzne którego backupu nie miałem. Koszt to było tylko 1000 zł i byłem cały szczęśliwy, że jednak się udało w 99,99%. Acha, do tego doliczyć czas i benzyna bo dysk wiozłem osobiście do specjalisty, łącznie ponad 800km zrobiłem.
  Bo na koniec może powinieneś sobie zadać pytanie - co jeśli karta microSD padnie?
  Tylko backupy są prawdziwym ratunkiem. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Drakkar87
  Autor
  Zgrywam co jakiś czas na dysk zapasowy. Ale wolę mieć kartę pamięci niż chmurę. I zabawę a ten plik skopiowany a ten chyba nie.
 3. Awatar użytkownika ah_jo
  m.gsmarena.com/search.php3

  Zaznacz sobie odpowiednie kryteria wyszukiwania (Card Slot) (Edytowano)
  Awatar użytkownika Drakkar87
  Autor
  Sprawdzałem tu i kimovil. Szału nie ma.
 4. Awatar użytkownika ah_jo
  Chcesz zaszaleć to czekaj na Sony Xperia 1 VI. Lepiej nie będzie Jak nie to może poprzednia generacja V ci podejdzie. Zresztą jaki budżet jakie wymagania, więc można sobie tylko gdybać IMO z tych 438 tel od 2023 idzie coś wybrać.
  Awatar użytkownika Drakkar87
  Autor
  Czas zakupić Poco X3 pro :/
 5. Awatar użytkownika marcin2468
  Radziłbym jednak pomyśleć o chmurze one drive. Cena za rok 180zł bez promo za office 365 personal z miejscem 1 TB. Z minusów to pożera pakiet internetowy i baterie - szczególnie to widać przy filmach.

  Żeby nie być zależnym od chmury można zawsze pobierać automatycznie wszystkie dane z one drive na komputer.

  Karta pamięci tez może paść a wtedy zabawa w odzyskiwanie.

  Jak na razie to na siłę szukasz telefonu z kartą pamięci ale za to bardzo się ograniczasz.
  Awatar użytkownika Błękitny_Bizon
  Każda pomocna rada i motywacja do rozwoju jest ważna.
  Jeśli chodzi o archiwizację w chmurze to jest większy koszt. U mnie archiwum to ileś tam TB. To by mnie wyszło dość drogo w chmurze.
  Ale jak ktoś ma mało danych to czemu nie. Poza tym jak wspominasz 1TB to sporo danych i trzeba mieć do tego dobre łącze, bo często nawet na światłowodzie upload szału nie robi.
 6. Awatar użytkownika oloWawa
  To ja jeszcze sie podepne pod watek.
  W jaki sposob zrobic backup telefonu. W sensie zgrac wszystkie sms-y, ksiazke telefoniczna (w formacie tekstowym) i zdjecia na dysk twardy laptopa lub po prostu na karte SD w telefonie? Jako bonus to jak by mozna bylo jeszcze zgrac takie rzeczy jak historie polaczen, hasla do wifi jakie widzial telefon, itp. Moze tez liste zainstalowanych aplikacji, wydarzenia kalendarza, notatki z aplikacji. (Edytowano)
Awatar użytkownika