gru 29. 2020
Dostałem od developera pakiet smart do mieszkania firmy keemple.
Centalkę, przełączniki śwaiteł, czujnik drzwi i okien, regulator do kaloryfera, kontroler multimedialny.

Orientuje sie ktoś czy mogę rozbudować ten zestaw o inne hue/alexa/google ?

w fq jest informacja:
"Czy mogę połączyć z systemem Keemple pozostałe urządzenia Z-Wave, które nie są marki Keemple?
Protokół Z-Wave jest uniwersalny dla wielu urządzeń (nawet z różnym oprogramowaniem), dlatego jest szansa, że wszystko będzie działać. Nie możemy jednak wykluczyć sytuacji, w których potrzebne będą prace wdrożeniowe. Może się okazać, że urządzenie nie działa lub działa nieprawidłowo."
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

15 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Do systemu smart od Keemple można podłączać urządzenia innych firm działających po protokole z-wave (nawet jakieś No name z AliExpress). Ważne jest to aby bramka/hub był w wersji 2.0 (czyli zaokrąglone rogi i świecąca się tylko czerwona dioda lub w przypadku połączenia poprzez przewód ethernet czerwona i niebieska). Można połączyć to tez z Google home lub alexa, niestety nie można podłączyć tego do Apple HomeKit co jest wielkim minusem, ale podobno nad tym pracują.
  Avatar
  Widzę sporo takich zestawów keemple na olx w fajnych pieniążkach.
  Ale nie jestem pewien o którą bramkę chodzi.
  Czy możesz załączyć jakieś foto tej bramki w wersji 2.0
 2. Avatar
  Moje doświadczenie z deweloperami jest takie: oferują to samo co można dostać na rynku tylko drożej.
  Osobiście polecam samemu sobie ogarnąć ten temat smart domu / zlecić to firmie która to ogarnia kompleksowo/ a nie brać masówkę od dewelopera.
  Automatyzację można teraz robić samemu w dobrych cenach dzięki produktom dostępnym na aliexpress.
 3. Avatar
  Autor
  Qaz12329/12/2020 14:03

  Moje doświadczenie z deweloperami jest takie: oferują to samo co można do …Moje doświadczenie z deweloperami jest takie: oferują to samo co można dostać na rynku tylko drożej. Osobiście polecam samemu sobie ogarnąć ten temat smart domu / zlecić to firmie która to ogarnia kompleksowo/ a nie brać masówkę od dewelopera. Automatyzację można teraz robić samemu w dobrych cenach dzięki produktom dostępnym na aliexpress.


  dostałem to za darmo do nowego mieszkania i teraz sie waham czy mogę to rozbudować o elementy z ali tak jak piszesz czy lepiej pozbyć się tego i samemu zacząć budować smarta.
 4. Avatar
  taysi29/12/2020 14:16

  dostałem to za darmo do nowego mieszkania i teraz sie waham czy mogę to r …dostałem to za darmo do nowego mieszkania i teraz sie waham czy mogę to rozbudować o elementy z ali tak jak piszesz czy lepiej pozbyć się tego i samemu zacząć budować smarta.


  teoretycznie nie widzę przeciwskazań ale musiałbyś popytać ludzi, którzy się w to bawili, jak im wyszło, samemu kupować smart elementy i próbować je parować.

  Na pewno jednak wiele smart dodatków dostępnych na ali wymaga hub'a danej firmy (Xiaomi/aquara) a kwestia tego czy dany hub da się jakoś sparować z keemple żeby go widział i nim sterował to inny temat.
  Bardzo mało dodatków działa w sposób niezależny/niewymagający centralki danej firmy. Nawet polskie fibaro w wersji z-wave jest tak zbudowane.
  Ttochę inaczej to wygląda jeśli chcemy wejść w automatykę opartą o standard Apple HomeKit- tam już wiele urządzeń działa bezpośrednio bez huba ale te tanie, chiński już nie zawsze (czujniki dymu/czadu/ włączniki świateł wymagają huba xiaomi/aquary żeby działać z HomeKit) no ale sumarycznie Aquara/Xiaomi wychodzi z hubem tanio przede wszystkim dlatego, że wybierając modele "Apple HomeKit supported" później jak przejdziesz na iPhone pozwala sterować smart urządzeniami z poziomu ekosystemu Apple a nie osobnych aplikacji.


  Generalnie możesz sobie zostawić w spokoju to co masz a resztę automatyki budować niezależnie.
Avatar