Niestety, ta dyskusja już wygasła
Zakończono

Smart Home od Xiaom (Xiaomi Gateway v2 vs Aqara)

0
lis 24. 2019
Hej,


Zastanawiam się nad kupnem albo gateway v2 albo aqara, jednak chciałbym zbudować ekosystem w oparciu o lokalną instancję openhab / home assistant a nie korzystać z automatyzacji w mi home. Mam kilka pytań, bo dostępne informacje często zależą od wersji HW / SW. Chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń.


1) Czy bramka xiaomi v2 wersja EU DGNWG05LM może pracować tylko w sieci lokalnej?
2) Czy bramka xiaomi v2 wersja CN z jakąś najnowszą wersją SW może pracować tylko w sieci lokalnej?
3) Czy bramka aquara może pracować w LAN?
Zależało by mi na tym, aby np dało się przestawić tą opcję w którejś z bramek np za pomocą starszej wersji mi home czy tam aqara która w pewnych bramkach / wersjach to umożliwiała za pomocą aplikacji. Z kolej chyba w aqara miała to być opcja która dopiero miała się pojawić?

home-assistant.io/int…ra/

Please note, there are two versions of the hub: v1 and v2. v1 can be used with Home Assistant without any problems, however, v2 might be less straight forward when it comes to enabling the local API, and might even require you to open up your device in order to do so.
Opis ze strony home assistanta oraz fora które przejrzałem wskazuje, że czasami trzeba dolutować piny aby zmienić FW w samym gatewayu. Chciałbym tego uniknąć.Pozdrawiam
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Prześlij Komentarz