Opublikowano 30 listopada 2020

Słuchawki PHILIPS TAH4205WT vs SONY WH-CH510

Mam dylemat, które słuchawki będą lepsze:
331600-xxZoP.jpgczy
331600-f0NGf.jpg
Nigdy nie miałem słuchawek bezprzewodowych, więc nie za bardzo wiem na co zwrócić uwagę. Mają być prezentem i powinny spełniać pewne kryteria:
- w miarę dobry mikrofon (będą używane do rozmów podczas pracy)
- bezprzewodowe
- "przyzwoity" czas pracy
- nie mogą uwierać "okularnika"
- kolor: nie czarny
- cena: ~150zł

Szukałem odpowiedniego modelu i wpadły mi w oko te dwa, ale nie wiem który z nich będzie miał lepszy mikrofon?

Chyba, że ktoś ma inny pomysł, jakiś inny model?
Aktualizacje społecznościowe

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika BlanchwoodLoki
  Autor
  Dzięki za odpowiedź, długo nikt nic nie pisał, więc szukałem innych informacji mogących mi pomóc. Oglądałem kilka recenzji, poczytałem nieco, poszperałem i zdecydowałem się na trzecią opcję, a mianowicie:

  PANASONIC RP-HF410BE-R

  5787429-qubem.jpg
  Wydawało mi się, że najbardziej będą spełniać podane przeze mnie wyżej kryteria. Oglądałem ich test i miały wszystko na czym mi zależało + dodatkowo mogą się składać co znacznie ułatwi ich "mobilność". W porównaniu do Soniaczy WH-CH500 wypadły ciutkę lepiej na teście który znalazłem (jest tam jeszcze JBL oraz inny model Philipsa):


  Niemniej bardzo Ci dziękuję za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź, gdyby były jakieś problemy z tymi Panasonic'ami które zamówiłem, zwrócę i pewnie spróbuję z Sony
 2. Awatar użytkownika BlanchwoodLoki
  Autor
  Zamawiając miałem wiedzę o tym, że niektórzy otrzymali egzemplarze, które posiadały jakieś "szumy" przy niższych poziomach dźwięku jednak nie było to regułą - postanowiłem zaryzykować z uwagi na idealne dopasowanie do moich pozostałych wymagań. Słuchawki doszły do mnie, niestety nie miałem możliwości ich przetestowania z tego względu, że są prezentem gwiazdkowym i nie otwierałem ich jeszcze, w razie czego dam znać jak się sprawują. Mam nadzieję, że będą ok
 3. Awatar użytkownika norbiq
  Nie znam tych słuchawek Philipsa, natomiast mogę Ci napisać o tych słuchawkach SONY. Ogólnie rzecz ujmując, słuchawki są rewelacyjne (ja czarne kupowałem za 120zł z Sony Centre, ale w OleOle białe są za 150zł: oleole.pl/slu…tml). Dobra jakość mikrofonu potwierdzona przez moich rozmówców, b. dobrze słychać podczas rozmów zarówno przez smartfon jak i laptop. Słuchawki wykorzystują Bluetooth w wersji 5.0 (chyba najwyższej do tej pory dostępnej). Bateria faktycznie bardzo długo trzyma. Od mniej więcej dwóch tygodni mam je włączone średnio 8 godzin dziennie, sporo w ciągu dnia używam do rozmów, a nadal mają 50% baterii od pierwszego ładowania. Nie sprawią problemów w przypadku noszenia okularów (sam noszę okulary). Te słuchawki w ogóle są lekkie i nie męczą głowy nawet podczas dłuższych rozmów. Gdyby Cię coś jeszcze interesowało, daj znać.

  PS. Powinienem wspomnieć, że to są słuchawki zamknięte (moje pierwsze tego typu), więc musiałem się najpierw przyzwyczaić, iż podczas rozmowy w słuchawkach słyszę swój głos i to, co dzieje się dookoła mnie. Na początku to trochę dziwne uczucie słyszeć siebie w słuchawkach, a nie swój naturalny głos. Po jakimś czasie nie zwracam już na to uwagi. Tak dzieje się tylko podczas rozmów, czyli kiedy aktywny jest mikrofon, a nie podczas słuchania muzyki. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika norbiq
  A ja się przyjrzę tym słuchawkom Panasonic'a bo szukam czegoś dla żony
 5. Awatar użytkownika norbiq
  BlanchwoodLoki04/12/2020 11:34

  Dzięki za odpowiedź, długo nikt nic nie pisał, więc szukałem innych infor …Dzięki za odpowiedź, długo nikt nic nie pisał, więc szukałem innych informacji mogących mi pomóc. Oglądałem kilka recenzji, poczytałem nieco, poszperałem i zdecydowałem się na trzecią opcję, a mianowicie:PANASONIC RP-HF410BE-R[Obrazek] Wydawało mi się, że najbardziej będą spełniać podane przeze mnie wyżej kryteria. Oglądałem ich test i miały wszystko na czym mi zależało + dodatkowo mogą się składać co znacznie ułatwi ich "mobilność". W porównaniu do Soniaczy WH-CH500 wypadły ciutkę lepiej na teście który znalazłem (jest tam jeszcze JBL oraz inny model Philipsa):[Video] Niemniej bardzo Ci dziękuję za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź, gdyby były jakieś problemy z tymi Panasonic'ami które zamówiłem, zwrócę i pewnie spróbuję z Sony


  Swoją drogą, jestem ciekaw Twoich wrażeń z użytkowania tych słuchawek Panasonica. Jak znajdziesz chwilę czasu, opisz tutaj swoje odczucia. Dzięki.
 6. Awatar użytkownika norbiq
  Acha, jeszcze taka sprawa. Nie wiem, czy widziałeś tę okazję: pepper.pl/pro…265
  Jest tam sporo komentarzy na temat tych słuchawek Panasonica. Niestety niektóre są raczej negatywne.
Awatar użytkownika