Słaby zasięg WiFi

paź 13. 2023 (23 g, 53 min)
Zakupiłem światłowód od netii i korzystając z dołączonego routera Huawei zasięg nie wychodzi poza salon... Mieszkanie jest malutkie a mimo to zakładam że przez układ pomieszczeń i grubość ścian w bloku w pokojach zasięg jest albo bardzo słaby albo wcale. Czy jest sens kupić sobie lepszy router? Czy po prostu jakiś acces Point? Czy taki acces Point nie będzie zwalniał przesyłu? Jaki acces Point polecacie?
Aktualizacje społecznościowe

20 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika arlid
  Jaka masz ogólnie prędkość internetu? Bo możesz kupić przyszłościowo AP "mocny", ale jak masz niezbyt wolny internet to jest to bez sensu. Skoro mieszkanie jest małe to może wystarczy repeater? AP wydaje się bez sensu, chyba, że masz możliwość kupna systemu mesh (tp-link ma zestawy router+stacja). Możesz też kupić sam router, ale lepszy, też może wystarczyć. Możliwości jest kilka, zależy co chciałbyś uzyskać i Jai masz budżet na to.
  Awatar użytkownika Preevio
  Autor
  Prędkość deklarowana to 1gbit... Na kablu mam w speed teście 550 a po WiFi 350. Routera nie mogę niestety przestawić więc potrzebuje jakiegoś ap. Budżet to chciałbym jak najmniejszy na to przeznaczyć. Jednak nie chce kupić jakiegoś syfu bezużytecznego, więc tak w granicy rozsądku. Jeszcze mam pytanko czy te kategorie skretek są ogólnie kompatybilne? Jest jakaś różnica czy wezmę 6 czy 5e?
 2. Awatar użytkownika Maciej.Wojciechowski
  Może wystarczy zmiana kanału bo podejrzewam że masz z automatu nadany. Sprawdź sieć jakimś wifi analyzer
  15536885-pl5ze.jpg
  Awatar użytkownika Preevio
  Autor
  A jak to zmienić?
 3. Awatar użytkownika wadam
  Jeżeli już coś dokupić to mesh. Wtedy pokrycie będziesz miał idealne.
  Awatar użytkownika Preevio
  Autor
  Wątpię że ten router to obsługuje
Awatar użytkownika