Opublikowano 3 sierpnia 2023

SKLEPZTV.PL

Siemka, czy ktoś z was zna sklep sklepztv.pl? Cały czas poluje na telewizor i widzę że w tym sklepie jest najtaniej.
Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
Sklep prowadzi na tę chwilę spółka Toter, zarejestrowana w 2023 roku przez Ukraińców: Olenę Tsapuk i Vladyslava Bielova. Kapitał wniesiony do spółki to całe 5 tys. złotych. Po dziś dzień (luty 2024) brak w systemie rządowym obowiązkowego dla spółek z o.o. sprawozdania finansowego, w ogóle brak jakichkolwiek wymaganych prawem dokumentów finansowych także diabli wiedzą czy oni w ogóle prowadzą księgowość. Poprzednio działali jako spółka Astra-Plus (postawiona obecnie w stan likwidacji) i mechanizm był ten sam (brak sprawozdań) tylko słupy inne: Oleksandr Bublei i Oleksandr Mainstrenko. Tylko czekać jak zlikwidują Toter i szukaj wiatru w polu (ukraińskim).

Domena sklepu zarejestrowana jest na osobę prywatną co też jest kuriozalne. Ludzie piszą w necie, że albo nie dostają towaru w ogóle albo przyjeżdża w kartonie od innego sprzętu. Prawdopodobnie sprzęt po naprawach, przekładkach, itp.

Powodzenia z egzekwowaniem gwarancji lub rękojmi od takiej firmy, o ile w ogóle coś dostaniecie, a może to wyglądać np. w ten sposób:

38512_1.jpg
Proponowałbym trzymać się z daleka od tego "sklepu" i nie dajcie się skusić trochę niższymi cenami. A jeżeli powyższe nadal was nie przekonuje i nadal łudzicie się, że to uczciwa firma i zrobicie tam interes życia to polecam np. ten komentarz.

Można podejrzewać, że takich sklepów-krzaków będzie przybywać. Nie bądźcie naiwni, nie wierzcie we wszystko co widzicie w necie, choćby nie wiem jak fajnie dany sklep wyglądał, nie kupujcie drogich sprzętów w mało znanych miejscach, a jeśli już robicie coś takiego to płaćcie tylko i wyłącznie kartą. Żadnych przelewów na konto, żadnego blika. Przy czym to i tak jest bez sensu i uratuje wam d. tylko w niektórych sytuacjach bo sprytny złodziej jak najbardziej przesyłkę wyśle, tyle że w środku znajdziecie powietrze, parę kg ziemniaków, bądź jakiś szrot. I w takiej sytuacji chargeback'u nie będzie, a udowodnić komuś działanie na waszą szkodę stanie się o wiele trudniejsze, gdyż w razie czego oszust pójdzie w zaparte i oświadczy, że wysłał to co zamówiliście i że to wy próbujecie go naciągnąć i fabrykujecie lipne dowody rzekomego oszustwa. Jednym słowem bagno i jeszcze raz bagno, nie warte paru groszy potencjalnej oszczędności.

68 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Laslo
  14743803-9aToH.jpgJeżeli faktycznie jest możliwość płatności za pobraniem to w sumie nie ma dużego ryzyka.
  Awatar użytkownika Maciej_wind
  Nie odbieraja telefonów (4 dni próbowalem sie dodzwonic ale nie ma opcji), na stronce glowny nr tel sie codziennie zmienia. Firma istnieje od niedawna. Po KRS mozna sprawdzic dane. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Piotr_Karpuk
  Kupiłem w tym sklepie telewizor pod koniec marca 2023. Wycofałem się z zakupu następnego dnia. Niestety pieniądze przesłałem blikiem (moja głupota). Bank nie był w stanie tego zatrzymać. Miałem kontakt ze sklepu, że pieniądze zostaną zwrócone. W maju odezwał się niejaki Vitalii Melnyk, że muszę poczekać gdyż US zablokował konta spółki Astra-Plus. Sklep przez jakiś czas był zamknięty. I nagle otworzył się na nowo, a właścicielem jest spółka TOTER. Zgłosiłem na policję oszustwo i po kilku miesiącach dostałem info, że prokurator umorzył sprawę. Pozostaje mi pozew cywilny jednak ciekawe jak odnajdę Pana Vitalii. BTW. interesujące, że sklep dalej hula i zapewne oszukuje ludzi.
  Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Są inne możliwości, np. zbiorowe zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Znajdź choćby kilka osób, które są w podobnej sytuacji (nie otrzymały towaru bądź zwrotu pieniędzy) i jazda. Dochodzenie bądź śledztwo w przypadku zawiadomień zbiorowych jest o wiele wnikliwsze i stosuje się inne metody. Ta działalność może być prowadzona przez zorganizowaną grupę przestępczą, a udział w takiej grupie to czyny zagrożone karami rzędu 15 lat odsiadki, więc nikt tego nie umorzy tak po prostu. Możesz się także zwrócić do nowej i bardzo skutecznej formacji jaką jest Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości i zapytać czy zajmą się sprawą.

  Nawiasem mówiąc jaką przyczynę umorzenia podał prokurator?
 3. Awatar użytkownika kamzik
  Ja zamawiałem. Nie radzę. Poczytaj opinie na Ceneo. Ukraińcy, którzy mają w d.. polskie prawo
  Awatar użytkownika john_doeILV
  mozesz sie troche rozwinąć co sie stalo? dostales towar??
 4. Awatar użytkownika Li_M
  Przestrzegam i ostrzegam wielkimi literami! Oszuści!!!!! Kupiliśmy tv do firmy, po 2 dniach zorientowaliśmy się po opiniach, że firma to scam i jedno wielkie oszustwo! Niestety nie dało się już "cofnąć" blika poprzez reklamację w banku. Poczatkowo kontakt telefoniczny moze nie był płynny, ale był. Było to jedynie zwodzenie i gra na czas. W dniu dostawy kontakt urwał się całkowicie. Brak pieniędzy, brak TV oraz brak kontaktu! Sprawa zgłoszona na policję i do prokuratury! Zgłaszajcie ich, żeby zkoanczyć ten chory proceder.
  Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Nie wolno płacić blikiem takich rzeczy. Co to za pomysł? Bułkę i jogurt można sobie blikiem kupić, a nie sprzęt. Blik nie daje ci ochrony finansowej. Należy płacić tylko i wyłącznie kartą bo w razie takich problemów robisz chargeback i po sprawie.

  Szkoda, że nie informuje się ludzi, że decydując się na blik tracą ochronę.

  Jak najbardziej na policję z tym i to szybko. Do prokuratury nie - albo jedno albo drugie, przy czym samodzielne powiadamianie prokuratury nie ma sensu bo i tak czynności (przesłuchanie) zlecone zostaną śledczym z twojego komisariatu. Ja bym jeszcze UOKiK powiadomił, a także Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości bo mają niezwykle szerokie uprawnienia i szybko działają.
 5. Awatar użytkownika erutere
  Adres wirtualnego biura tak więc powodzenia xD
  Awatar użytkownika Slashy
  Autor
  No i wystarczy, dzięki za pomoc xD
 6. Awatar użytkownika jacek_kowalewskil7n
  Wczoraj zamówiłem tv Sony ale przeczytałem dziś opinie i masakra , nie odbierają tel. Wysłałem impuls z rezygnacją . Takich wałków powinni wsadzać 
  Awatar użytkownika Slashy
  Autor
  Mądre, najpierw zamawiać później opinie czytać
 7. Awatar użytkownika tomasz.zamojski
  Dzisiaj ma do mnie przyjść TV od nich. Zobaczymy co to będzie. Chyba dam kurierowi w łapę, żeby za szybko nie uciekał
  Awatar użytkownika tomasz.zamojski
  Ok, telewizor skręcony. Niech trochę postoi i przywyknie do temperatury pokojowej. Na razie raczej ok. Na pudełku była jedna, bardziej widoczna dziura. Poza tym mam nadzieję, że na maila mi doślą dowód zakupu, bo nic nie dołączyli od siebie do zamówienia.
  15860868-b73rA.jpg (Edytowano)
 8. Awatar użytkownika Laslo
  Dla potomnych, to pracownik sklepu, wystawia fejkowe opinie na jego temat.
  Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Niejaki Sid chyba to samo.
 9. Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Domena zarejestrowana na osobę prywatną, a strona korzysta z Cloudflare w klasie adresowej z USA, więc w razie czego możecie sobie tylko w brodę popluć. Sama rejestracja sklepu na osobę fizyczną w tych czasach to już pierwszorzędna oznaka, że to wał. Jak mieliście jakieś problemy z nimi to śmiało pisać do UOKiK.
 10. Awatar użytkownika Katarzyna_SUe
  [deleted]
  Awatar użytkownika Laslo
  A potem przyleciał smok
 11. Awatar użytkownika PL_Poland
  Ciekawie też o tym sklepie sklepztv.pl, jeśli ktoś zamawiał lub będzie zamawiał daj info (Edytowano)
 12. Awatar użytkownika Dzeju
  Jest możliwy odbiór osobisty?
 13. Awatar użytkownika eter
  do "zainteresowanych" ?
 14. Awatar użytkownika Proxima_ZTS
  Szukam tv. Ciągle ta strona się przewija, tv mają po konkurencyjnych cenach. Od sierpnia niby robią wałki, a strona dalej istnieje?!
  Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Bo sprytnie je robią. Jak chcesz to ryzykuj i kupuj. Jeżeli coś dostaniesz w ogóle to bez gwarancji. Miłego odbioru.
 15. Awatar użytkownika eter
  moje "3 zdania do" (ogólnie nie tego konkretnie sklepu):
  1) Minimalny kapitał zakładowy spółki to obecnie 5 tysięcy pln i sporo firm ma taki właśnie kapitał;
  2) Adres wirtualnego biura nie jest niczym nadzwyczajnym - nowe spółki/firmy lubią mieć w wizytówce prestiżowy adres w stolicy czy innym dużym mieście gdzie takie biuro "za grosze" idzie wynająć;
  3) Najważniejsze przy takich sklepach jest sprawdzenie warunków płatności (czy jest kartą/przy odbiorze) oraz jak wygląda regulamin sklepu (czy nazwy się zgadzają, gdzie w razie "w" należy oddać towar, ile czasu mają na dostarczenie).
  Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Owszem, taki jest kapitał minimalny określony prawem. Co nie oznacza, że każda spółka podająca taki kapitał jest godna zaufania. Spółka zajmująca się jakimiś usługami może tak, ale spółka prowadząca handel drogą elektroniką to kuriozum.

  Zapomniałeś jeszcze: 4) Brak rocznego sprawozdania finansowego spółki, a także innych wymaganych prawem dokumentów rocznych, jest przestępstwem i skutkuje potężnymi karami. Żadna poważna firma/spółka nie pozwoli sobie na coś takiego. I może jeszcze: 5) Przenoszenie sklepu pomiędzy spółkami po raptem roku i postawienie poprzedniej w stan likwidacji, przy jednoczesnym braku sprawozdań w tejże spółce, to normalna praktyka, nie ma co szukać dziury w całym. I jeszcze: 6) Spółki, których zarząd całościowo składa się z obywateli obcego państwa, spoza UE, to nic nadzwyczajnego, a także: 7) Domena sklepu zarejestrowana na osobę fizyczną (być może słupa), a nie firmę, to nic podejrzanego i wcale nie utrudnia ew. śledztwa. (Edytowano)
Awatar użytkownika