cze 8. 2021
Ktoś może kupował już tam? Pytam bo firma jest od kwietnia tego roku.
Aktualizacje społecznościowe
Sklepy: pytania i opinie
Skomentuj

190 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Dostał ktoś z Was wezwanie na policję jako świadek? Znaleziono gościa, miałem przesłuchanie, ale niewiadomo czy pieniądze wrócą
 2. Avatar
  Anonymous User
  Dzisiaj dostałem pismo że sprawa została umorzona :/
  Wychodzi na to że w Polsce można kraść legalnie
 3. Avatar
  Witam,dzisiaj otrzymałem zawiadomienie o umorzeniu śledztwa w związku z brakiem wykrycia sprawcy/sprawców:/ po prostu dramat to mało
 4. Avatar
  No i ja popłynęłam na 788 zł. Czerwone mi się zapaliło, że coś nie tak jak dostałam fakturę - śmieszny nr faktury brak danych wystawiającego oraz osoby wystawiającej fakturę, aby sprawdzić czy zostałam nabita w butelkę zamówiłam kolejną rzecz na tej stronie tym razem nie płacąc i co - tym razem całkiem inny bank do przelewu i inna osoba właścicielem konta. I smutna prawda jestem nabita w butelkę. No ich hasło, że ZNAJĄ SIĘ NA ROBOCIE - sprawdziło się, ku naszej rozpaczy. Pozdrawiam wszystkich oszukanych i współczuję sobie i Wam. Oczywiście sprawa zgłoszona na policję.
 5. Avatar
  Kochani Stał się cud !!!!!
  W ostatniej chili mój bank odzyskał pieniądze z banku subino....[przydała się do tego notatka policyjna, którą skanem przesłałam do banku zaraz po wyjściu z komisariatu]......Gdyby nie ta strona i Wasze komentarze czekałabym naiwnie na przesyłkę. Dostałam cały zwrot 3022,00 zł. Współczuję każdemu z osobna i mam ogromną nadzieję, że sprawa w końcu się wyjaśni. Życzę Wam wszystkim takiego samego rozwiązania sprawy jak u mnie.
 6. Avatar
  Otrzymałem informację z policji , że sprawa zostaje skierowana do prokuratury. Dochodzenie może potrwać około dwóch miesięcy. W takim układzie nie pozostaje nic innego jak czekać. Apeluję do tych, co już otrzymali zawiadomienia o umorzeniu postępowania, aby odwoływali się do UOKiK. Nie okradł nas lump odprowadzający wózki pod marketem, ale zarejestrowana w majestacie prawa RP osoba prawna. Nie odpuszczajmy tego. Nie sposób zorganizować się w jakąś grupę i dochodzić swego, bo nabici w "Subino" to mieszkańcy całej Polski, ale pisać odwołania możemy indywidualne. Ciekawe, czy to wspaniałe państwo, obsadziło już konstytucyjną fuchę Rzecznika Praw Obywatelskich, bo przestałem śledzić te zadymy, w końcu ile można przetrawić.
 7. Avatar
  Nie ogarniam gdzie wynajdujecie takie sklepy
 8. Avatar
  MM131109/06/2021 11:29

  W Google szukałem młotowiertarki ryobi i wyskoczyło za 311zł gdzie w inn …W Google szukałem młotowiertarki ryobi i wyskoczyło za 311zł gdzie w innych sklepach po 414zł. Wiec postanowiłem zapytać tutaj zanim wrzucę jako " okazję" i kilka osób się nadzieje


  To są reklamy google, opłacone i wyświetlają się jako pierwsze. Niestety to częsty schemat scamów (nie musi być tak w tym przypadku) - sklep na słupa, pierwsze zamówienia realizują, żeby się uwiarygodnić, kolejne dolewają spływają lawinowo i w pewnym momencie jest odcięcie. Kasa zainkasowana, sklep znika, pokrzywdzeni tworzą grupę na Fejsie i poza teksty typu "przecież było na google, a Google by mnie nie oszukało", "może to tymczasowe", "mojemu koledze zrealizowali, przestańcie siać panikę" itp.
 9. Avatar
  Lipa ! Nikt telefonu nie odbiera wygląda na naciągaczy
 10. Avatar
  Złożyłem zamowienie i brak kontaktu
 11. Avatar
  Szukam osób poszkodowanych przez tą firmę Subino , mozemy razem złożyć pozew zbiorowy.
 12. Avatar
  Witam!!
  Szkoda, że w takich okolicznościach mam przyjemność poznać Wszystkich tu zgromadzonych, jednak "mleko już rozlane"...
  TYMSAMYM gdybym przypadkiem nie natrafił na tę dyskusję to DALEJ ŻYŁ BYM W NIEŚWIADOMOŚCI i wypatrywał kuriera...
  Chciałem więc dołączyć do "grupy wściekłości"...
  BO POLECIAŁEM I JA !!
  !!FUCKING SHIT!!
  Żeby jednak było JESZCZE "śmieszniej"... ...
  ...to ja zrobiłem im dodatkowo przelew "elixirem" ( EXTRA płatnym!!), żeby szybciej oczywiście dostać zakupioną u OSZUSTÓW przesylkę!
  !! OJ GŁUPI JA!!!
  No i wlaśnie... Bo w sumie to tak do końca, to nawet nie potrafię sobie wytlumaczyć- JAK DO TEGO WSZYSTKIEGO W OGÓLE DOSZŁO??!!
  Zazwyczaj (dotychczas sądziłem, że NAWET-ZAWSZE!!) sprawdzam nowy sklep, jednak tym razem POŚPIECH, który jak wiadomo-OD ZAWSZE ZŁYM DORADCĄ, i może trochę jakaś chyba rutyna... !!!MNIE ZGUBIŁY!!!
  NO CUŻ!! Zawsze musi być ten pierwszy raz... chodź NIESTETY-NIE ZAWSZE ON szczęśliwym i przyjemnym...
  Zgłaszam OCZYWIŚCIE RÓWNIEŻ WSZYSTKO do banku i na policję (chodź akurat ta druga instytucja PEWNIE JAK TO ZAZWYCZAJ, NIESTETY BYWA... jeśli bardziej nie zaszkodzi to raczej ZBYT WIELE nie pomoże... )
  Jednak NIE POPUSZCZE SQRWIS..!!!!!!!!
  I oto WŁAŚNIE, no kto by pomyślał??!! Idę do nich- z własnej, nieprzymuszonej woli!!! DO CZEGO TO DOSZŁO!!

  Tym samym- jeśli dojdzie do pozwu zbiorowego, również się dołączam!!
  !!! BO W GRUPIE SIŁA !!!
  Pozdrawiam WSZYSTKICH i OBY JAK NAJMNIEJ PODOBNYCH wpadek, i pomyłek życiowych...
 13. Avatar
  W epoce elektronicznej kontroli wszystkiego, w erze PITÓW, CITÓW, NIPÓW, REGONÓW, URZĘDÓW SKARBOWYCH, i h... jeszcze wie czego mogą człowieka okraść na legalnie zarejestrowaną w Polsce Firmę i na kilka kont słupów i nie ma na to rozwiązania.
  Jednak to Państwo nie działa.... choć nie.... jednak działa.... na babcię co zje śliwkę w sklepie albo nie zapłaci 50 gr. odsetek. I ścigają babcie aż jej się żyć odechce.
  I okazuje się, że można w Polsce kogoś okraść do 450 zł i nie ma za to żadnych konsekwencji... bo mienie o nieznacznej wartości i sprawa umorzona.
  Czy nie da się tego oszukańczego procederu uciąć jakimś aktem prawnym w Polsce i zagwarantować że każdy kto ma sklep internetowy ma obowiązek mieć płatność tylko elektroniczną (karta, płatności online) bez żadnych zwykłych przelewów.
  Nie da się mrozić tych środków na jakiś czas do czasu doręczenia przesyłki aby można było po szczęśliwym doręczeniu odblokować środki dla sprzedającego.
  Myślę ze można wymyśleć 1000 sposobów na rozwiązanie problemu oszustów. Ale chyba nie śpieszno do tego.... dlaczego ... pytam????? (Edytowano)
 14. Avatar
  Otrzymałem właśnie odpowiedź z prokuratury z informacją że: "Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód w Radomiu nadzoruje dochodzenie w sprawie... o przestępstwo z art 286 par.1 kk".
  Jeżeli takich dochodzeń będzie np. 50, to czy zajmie się tym masowym przestępstwem prokuratura krajowa, UOKiK, US i tp urzędy, odpowiedzialne za prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Polski?
 15. Avatar
  pawel.kedzierski12/08/2021 10:13

  Na jakie rachunki przelaliscie pieniądze ?


  Na pierwszysch stronach tej dyskusji były podawane rachunki
 16. Avatar
  Miesiąc temu otrzymałem powiadomienie, że prokurator wystąpił do Orange o zwolnienie z tajemnicy telekomunikacyjnej z zażądaniem wydania danych teleadresowych karty SIM o numerze.. itd. Z pisma wynika, że prokuratura nadzoruje postępowanie w sprawie o przestępstwo z art. 286 par 1 kk, czyli coś się dzieje. Poza tym - cisza.
 17. Avatar
  Autor
  Koszalineo09/06/2021 08:19

  Domena założona 26 kwietniahttps://who.is/whois/subino.plDo tego tylko p …Domena założona 26 kwietniahttps://who.is/whois/subino.plDo tego tylko przelew i brak siedziby. Wszystkie znaki wskazują na scam. Ja bym odradzał.


  Dzięki bardzo
 18. Avatar
  W pl każdy sklep ma obowiązek sprzedarzy za pobraniem jeśli tego nie ma to już daje do myślenia.
 19. Avatar
  jackowy09/06/2021 12:21

  W pl każdy sklep ma obowiązek sprzedarzy za pobraniem jeśli tego nie ma to …W pl każdy sklep ma obowiązek sprzedarzy za pobraniem jeśli tego nie ma to już daje do myślenia.


  Podobno takiego obowiązku nie ma już od grudnia 2014.
 20. Avatar
  Różnica w cenie jest ewidentnie za duża żeby to było legitne.
Avatar