Sklep sprzedaje plakaty które NASA dała za darmo

kwi 10. 2020
Kiedyś była na pepperze wrzutka ze nasa udostępniło plakaty z okazji rocznicy. Do pobrania za friko w dobrej rozdzielczości.

Sklep Poster Polytechnic sprzedaje za gruby hajs wydruk plakatu, który właśnie NASA udostępniło za darmo.

Wkurza mnie, ze ktoś robi hajsy na czymś co można druknac sobie samemu za ułamek tej ceny.

Nie polecam.

posterpolytechnic.com/pro…at/
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

18 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika pupper
  pupper
  Zamiast wypłakiwać sie na peperze zgłoś ich do NASA.
 2. Awatar użytkownika Usunięty293150
  Anonymous User
  Zamówione dzięki!
  4142568-kRCID.jpg
 3. Awatar użytkownika suchy262
  suchy262
  Może foty nie są chronione prawem autorskim to każdy może sobie robić co z nimi chce. Ewentualnie mają zgodę od autora.
  Wolny rynek. Jak się nie podoba to sobie sam drukniesz. A inni nie mają czasu i sprzętu to kupią gotowca.
 4. Awatar użytkownika bar1004
  bar1004
  1. To że foty były za darmo do pobrania nie oznacza że można sobie od tak sprzedawać wydruki, w zależności od licencji możliwe że musieli artystce zapłacić.
  2. Nawet jeśli licencja pozwala na sprzedaż bez dodatkowej opłaty dalej trzeba zapłacić za papier i sam wydruk...
 5. Awatar użytkownika zbychu
  zbychu Autor
  Tak jak piszecie wyżej - mogą tłumaczyć się kosztami wydruku, może maja licencje, itd. Tyle ze inne zwykle plakaty tez są w tych samych cenach. A wątpię żeby pisali do NASA z prośba o możliwość wykorzystania komercyjnego.

  Po prostu nie lubię jak ktoś zarabia na czymś darmowym. Wiem ze wolny rynek ale jeszcze jest coś takiego jak godność człowieka
 6. Awatar użytkownika Bo_Dzik
  Bo_Dzik
  zbychu10/04/2020 19:24

  Tak jak piszecie wyżej - mogą tłumaczyć się kosztami wydruku, może maja lic …Tak jak piszecie wyżej - mogą tłumaczyć się kosztami wydruku, może maja licencje, itd. Tyle ze inne zwykle plakaty tez są w tych samych cenach. A wątpię żeby pisali do NASA z prośba o możliwość wykorzystania komercyjnego.Po prostu nie lubię jak ktoś zarabia na czymś darmowym. Wiem ze wolny rynek ale jeszcze jest coś takiego jak godność człowieka


  Zbychu, to może zweryfikuj swoje wątpliwości. Bo w tej chwili to wygląda tak, że hejtujesz kogoś za swoje wyobrażenia o tej osobie.
 7. Awatar użytkownika stonkaziemniaczana
  stonkaziemniaczana
  Mogą się wytłumaczyć kosztami papieru i druku.
 8. Awatar użytkownika stonkaziemniaczana
  stonkaziemniaczana
  Usunięty29315010/04/2020 21:20

  Zamówione dzięki![Obrazek]


  Nie skomentuje tego.
  Sądze, ze przy takich zamówieniach weryfikowana jest poprawność przez rozmowę telefoniczną.
 9. Awatar użytkownika zbychu
  zbychu Autor
  Bo_Dzik10/04/2020 21:44

  Zbychu, to może zweryfikuj swoje wątpliwości. Bo w tej chwili to wygląda ta …Zbychu, to może zweryfikuj swoje wątpliwości. Bo w tej chwili to wygląda tak, że hejtujesz kogoś za swoje wyobrażenia o tej osobie.


  Nie hejtuje. Napisałem ze nie polecam, bo darmowe pliki można pobrać na stronie nasa i druknac za ułamek kwoty. Wiem, ze wiele rzeczy można zrobić samemu taniej ale tutaj firma nie robi żadnej pracy „twórczej” co sprawia ze wydruk jest tak drogi.
 10. Awatar użytkownika Bo_Dzik
  Bo_Dzik
  zbychu10/04/2020 22:21

  Nie hejtuje. Napisałem ze nie polecam, bo darmowe pliki można pobrać na st …Nie hejtuje. Napisałem ze nie polecam, bo darmowe pliki można pobrać na stronie nasa i druknac za ułamek kwoty. Wiem, ze wiele rzeczy można zrobić samemu taniej ale tutaj firma nie robi żadnej pracy „twórczej” co sprawia ze wydruk jest tak drogi.  Nigdzie nie widzę żeby się chwalili że ten plakat to ich dzieło, wręcz przeciwnie. Usługa dotyczy wydruku. Wszystko jest jasne i klarowne, gdybyś chciał się dowiedzieć dlaczego "tyle piniędzy kosztuje" to na dole strony jest numer telefonu oraz mail. Zapytaj. Może się czegoś nowego nauczysz, zaryzykuj
 11. Awatar użytkownika zbychu
  zbychu Autor
  Bo_Dzik11/04/2020 01:19

  Nigdzie nie widzę żeby się chwalili że ten plakat to ich dzieło, wręcz prze …Nigdzie nie widzę żeby się chwalili że ten plakat to ich dzieło, wręcz przeciwnie. Usługa dotyczy wydruku. Wszystko jest jasne i klarowne, gdybyś chciał się dowiedzieć dlaczego "tyle piniędzy kosztuje" to na dole strony jest numer telefonu oraz mail. Zapytaj. Może się czegoś nowego nauczysz, zaryzykuj


  Czegoś nowego się nauczę? Nie widzę sensu nauki zarabiania kasy na nieznajomości sytuacji przez innych.

  Jedni sprzedają nieswoje prace oferując wydruk darmowego plakatu w cenie jak za zboże, inni sprzedają po blokach garnki za 5 tysięcy złotych. Sporo osób działa na naiwności innych osób.

  Żal mi tylko firm które robią swoje plakaty - mają własnych grafików, własne pomysły, itd. Im warto płacić za pracę. A nie jakimś cwaniaczkom.

  Próbujesz na siłę bronić tego „sklepu” a wychodzisz na glupiomądrego.
 12. Awatar użytkownika Bo_Dzik
  Bo_Dzik
  zbychu11/04/2020 01:41

  Czegoś nowego się nauczę? Nie widzę sensu nauki zarabiania kasy na nie …Czegoś nowego się nauczę? Nie widzę sensu nauki zarabiania kasy na nieznajomości sytuacji przez innych. Jedni sprzedają nieswoje prace oferując wydruk darmowego plakatu w cenie jak za zboże, inni sprzedają po blokach garnki za 5 tysięcy złotych. Sporo osób działa na naiwności innych osób. Żal mi tylko firm które robią swoje plakaty - mają własnych grafików, własne pomysły, itd. Im warto płacić za pracę. A nie jakimś cwaniaczkom.Próbujesz na siłę bronić tego „sklepu” a wychodzisz na glupiomądrego.


  Widzę że Ty z tych niereformowalnych. No to wydrukuj mi plakat w rozmiarze 61x91 na papierze o gramaturze 230gsm za ułamek tej ceny. Nie zapomnij wystawić faktury vat i zapłacić zusu itd. Już widzisz kto jest głupiomądry?
  Co do tych bzdetów o Twoich podejrzeniach że artystka nie zobaczy grosza za swoją pracę, nawet mi się pisać nie chce.
 13. Awatar użytkownika Usunięty90260
  Anonymous User
  Ludzie nauczcie się w końcu że tzw. "wolny rynek" opiera się jedynie na złodziejstwie (no i na znajomościach jeszcze, o pardon kontaktach w branży), podobnie jak kapitalizm na niewolnictwie ekonomicznym, a wtedy życie stanie się prostsze i nie będą nikogo burwerowały rzeczy oczywiste...
 14. Awatar użytkownika Pabloe
  Pabloe
  Ależ proszę
  Bo_Dzik11/04/2020 02:05

  Widzę że Ty z tych niereformowalnych. No to wydrukuj mi plakat w rozmiarze …Widzę że Ty z tych niereformowalnych. No to wydrukuj mi plakat w rozmiarze 61x91 na papierze o gramaturze 230gsm za ułamek tej ceny. Nie zapomnij wystawić faktury vat i zapłacić zusu itd. Już widzisz kto jest głupiomądry?Co do tych bzdetów o Twoich podejrzeniach że artystka nie zobaczy grosza za swoją pracę, nawet mi się pisać nie chce.


  sklep.kolorowyzawrotglowy.pl/wyd…tml
  Nawet na tym samym papierze. Nie dziękuj.
  Pierwszy link z brzegu.
  A propos zgadzam się z autorem postu. (Edytowano)
 15. Awatar użytkownika Atypowy
  Atypowy
  Zgłoś do NASA. Może ich wystrzelą w kosmos.
 16. Awatar użytkownika Bo_Dzik
  Bo_Dzik
  Pabloe11/04/2020 18:02

  Ależ proszę h …Ależ proszę https://sklep.kolorowyzawrotglowy.pl/wydruki-60x90cm/170-wydruk-60x90cm-tecco-matt-230g.htmlNawet na tym samym papierze. Nie dziękuj.Pierwszy link z brzegu.A propos zgadzam się z autorem postu.  A mają plakaty z Nasa? :P
 17. Awatar użytkownika Teriq
  Teriq
  Gdzie można znaleźć te plakaty do pobrania?
Awatar użytkownika