sklep newbalance - przestroga

paź 6. 2023
PRAKTYKI OFICJALNEGO SKLEPU NEWBALANCE POLSKA nbsklep.pl/

PRZESTROGA I PROŚBA O POMOC

Na samym początku zaznaczę, że naprawdę chciałem uniknąć rozgłoszenia tej sprawy w mediach społecznościowych. Jednak polski sklep New Balance mnie do tego zmusza. Nieraz zdarzyło się kupować w internecie buty - przymierzyć, zwrócić i nie było żadnego z tym kompletnie problemu - cała kwota wracała do mnie. Czy to zalando, czy nike, czy adidas - zawsze wsio. Trafiłem jednak na promocję na pepperze butów new balance - spodobały mi się, więc zamówiłem. Myślę - znana marka, co może pójść nie tak? A jednak.

Otrzymałem buty, przymierzyłem, pochodziłem po domu po czym stwierdziłem, że jednak są za wąskie i muszę je zwrócić. Wydrukowałem formularz zwrotu, zamówiłem kuriera na swój koszt i odesłałem produkt. Po paru dniach dostałem informację, że buty mają ślady użytkowania i muszą je wydać rzeczoznawcy w celu ekspertyzy pod kątem dalszej odsprzedaży. Myślę sobie oho, coś nie gra - dobra, więc sprawdzę opinie o sklepie na ceneo. Co się ku moim oczom ujrzało - sporo negatywów, w tym komentarzy o tym, że nie przyjmują zwrotów a jak wysyłają do ekspertyzy to nawet po jednorazowym przymierzeniu ich opłacony rzeczoznawca twierdzi, że nie są do dalszej odsprzedaży i jesteśmy bez kasy i bez butów, w dodatku firma New Balance podobno straszy klientów, że obciąży ich kosztami rzeczoznawcy - tutaj do weryfikacji, jest to jedna z opinii na ceneo nie moje doświadczenie (jeszcze... i oby nie).

Stwierdziłem - dobra w zaistniałej sytuacji chyba lepiej po prostu przyjąć te buty z powrotem bo taka też padła propozycja i na ich koszt wysyłka. Myślę, wystawie gdzieś na vinted, olx, odsprzedam to mi się raczej większość zwróci. Taką też podjąłem decyzję. Kilka dni później - dostałem buty 7 rozmiarów mniejsze niż te które zamówiłem w znacznie gorszym stanie XDD w dodatku - formularz zwrotu był innego klienta, gdzie były wszystkie jego dane wraz z adresem i numerem rachunku bankowego. Czyli wychodzi na to, że ktoś dostał moje dane również - taki tam błąd w wysyłce nieistotny, nieprawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli co, wychodzi na to, że podali tę informację o konieczności dalszej ekspertyzy w związku z innymi butami, a nie te które wysłałem. To już dwa tygodnie ponad bujania się były wtedy i KAŻDA - normalna firma w zaistniałej sytuacji nie robiłaby już problemów, zwróciła te 230zł z powrotem i tyle - popełnili błąd, ile można klientowi mrozić pieniądze.

Ton moich wypowiedzi w mailu już był faktycznie czasem przekraczający granice, jednak poziom zirytowania rósł z każdym kolejnym dniem. Mija już cały miesiąc - na moje prośby i domaganie się o zwrot tej kwoty oraz zaprzestanie mrożenia pieniędzy był brak reakcji - dalsze zlewanie, brak odpowiedzi lub po kilku mailach informacja, że klient który otrzymał MOJE buty wraz z MOIMI danymi osobistymi zwleka z odesłaniem paczki z powodu nieobecności i tylko jak otrzymają przesyłkę w związku z "moją prośbą" (XD) wyślą do dalszej ekspertyzy rzeczoznawcy. To jest odpowiedź po miesiącu czasu, wyobrażacie sobie to? W dodatku buty były kilkukrotnie przetransportowane kurierem, dobrze wiemy, jak paczki są rzucane przez dostawców i magazynierów plus skąd pewność, że to będą te same buty skoro już raz się pomylili i czy ta inna osoba nie dokonała jakiegoś uszkodzenia?

Mowa tutaj o nbsklep.pl/. Już działam dalej z rzecznikiem praw konsumenta.
729119-ibwsS.jpg
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika adam45648
  Na UOKiK jest infolinia z bezpłatnymi poradami prawnymi.
  Dzięki, nie pomyślałbym żeby sprawdzić ten sklep przed zakupem butów. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Pashmina
  Ale to jest oficjalny sklep. Każdy by zaufał. To jest wstyd, że taki bajzel tam mają.
 2. Awatar użytkownika bulkpower
  Autor
  Dowody w lepszej jakości: ibb.co/mtR…Jqt
  Awatar użytkownika mirekk
  Jeżeli dane są innego klienta to zgłoś do skargę UODO
 3. Awatar użytkownika HektorSalamanka
  Ja nie miałem problemów nigdy
 4. Awatar użytkownika Jedrusiek
  Sami tracą klientów. Lepiej będzie dodać parę zł i po przymiarce kupić stacjonarnie.
 5. Awatar użytkownika raval82
  Ja mam taki problem ze buty oddałem w sklepie a kasy do tej pory nie zwrócili. Minął miesiąc a buty dotarły po 3 tygodniach. Byłem głupi ze przyjąłem przesyłkę.
Awatar użytkownika