Sklep Dresslily, problem z paczką

8
wrz 26. 2018
Siemka. Ma ktoś z Was jakieś niezbyt przyjemne doświadczenia ze sklepem Dresslily? Zamówiłem u nich zegarek 17 sierpnia, paczki do tej pory nie ma, kontaktowałem się z nimi poprzez mail- nie odpisali, na ticket tez nic. Gość z live chat’u powiedział, ze sprawdzi w ciągu 7 dni co może z tym zrobić i napisze e-mail. Mija 8 dzień a odzewu zero (tak, sprawdzałem spam itd.)
Aktualizacje społecznościowe
8 Komentarzy
Miałeś w ogóle info, że wysłali paczkę?
Przesyłka rejestrowana czy nie? Jeśli rejestrowana to sprawdź jej śledzenie, jeśli nierejestrowana to też możesz sprawdzić - przynajmniej w Chinach. O ile wysłali paczkę i masz numer przesyłki.
Jeśli płaciłeś paypalem to możesz odyskać kasę zgłaszając nieotrzymanie przesyłki do paypala. Możesz też najpierw postraszyć sprzedawcę, że to zrobisz.
Miesiąc oczekiwania na przesyłkę z Chin to jeszcze nie tak dużo.
Chyba jeszcze nie zamawiałem nic akurat z tego sklepu.
markar9 min

Miałeś w ogóle info, że wysłali paczkę?Przesyłka rejestrowana czy nie? Jeśl …Miałeś w ogóle info, że wysłali paczkę?Przesyłka rejestrowana czy nie? Jeśli rejestrowana to sprawdź jej śledzenie, jeśli nierejestrowana to też możesz sprawdzić - przynajmniej w Chinach. O ile wysłali paczkę i masz numer przesyłki.Jeśli płaciłeś paypalem to możesz odyskać kasę zgłaszając nieotrzymanie przesyłki do paypala. Możesz też najpierw postraszyć sprzedawcę, że to zrobisz.Miesiąc oczekiwania na przesyłkę z Chin to jeszcze nie tak dużo.Chyba jeszcze nie zamawiałem nic akurat z tego sklepu.


Sprawdzałem śledzenie, paczka rejestrowana. 1 września teoretycznie dotarła do Polski, od tamtej pory głucho i cicho. Płaciłem PayPalem ale nie wiem w jaki sposób zgłosić, ze nie otrzymałem przesyłki - mam utworzyć jakiś spór czy napisać do supportu PayPala? Btw. nie wiem czy ma to znaczenie ale nie widzę opcji utworzenia sporu z poziomu apki mobilnej PayPala.
Ja używam paypala na PC. W szczegółach każdej płatności jest podane do jakiej daty można otworzyć spór ze sprzedawcą za pośrednictwem paypala.
Cytat:
Aby zainicjować proces ochrony kupujących, należy zalogować się do konta i zgłosić spór w ciągu 180 dni od daty wysłania płatności. Jeśli sprzedający nie zaproponuje zadowalającego Cię rozwiązania, musisz przekształcić spór w roszczenie. Masz na to 20 dni od chwili zgłoszenia sporu. Przekształcając spór w roszczenie, prosisz PayPal o rozstrzygnięcie sprawy. Po zapoznaniu się z przedstawioną sytuacją, podejmiemy decyzję, bazując na zebranych informacjach oraz postanowieniach Umowy z Użytkownikiem.
Tutaj link jak to działa --> paypal.com/pl/…ion
Jest tam też odnośnik do kliknięcia pt. Centrum rozstrzygania.
Ja korzystałem tylko raz - nie doszła przesyłka z Zapals. Nie wiem czy dobrze ale opisywalem sprawę po angielsku. Najpierw raz a potem w ciągu 20 dni drugi raz. Wydaje mi się, że ten pierwszy opis wędruje ze strony paypala do sklepu a ten drugi opis późniejszy to już paypal się nim zajmuje. Mnie kasę bez problemu paypal oddał. (przesyłka była nierejestrowana).
Skoro paczka dotarła do Polski i była rejestrowana to może zatrzymali ją bo chcą VAT przywalić? Nie ma nic o tym mowy w śledzeniu?
A może by tak maila do Poczty polskiej wystosować z pytaniem gdzie paczka o numerze takim a takim?
@markar dzięki za pomoc z paypalem. Rano spróbuje utworzyć spór i się odwołać o zwrot pieniędzy:) Co do VATU, nie mam pojecia, natomiast ten sklep (Dresslily) - tam chyba pracują idioci kompletni... sprawdziłem sobie jeszcze raz i? No i w nazwie paczki napisali jak byk, ze jest to zegarek... Żadnego info nie ma co do śledzenia w Polsce. Jest jedynie tracking z Hong Kongu do Belgii, z Belgii do Polski i jak paczka dotarła do Polski to status widnieje jako, iż paczka jest w moim kraju dostarczona do naszej poczty i że listonosz dostarczy ja w przeciągu paru dni (od 1 września w Polsce). Dzisiaj jest 27 września, minął miesiąc odkąd paczka dotarła do Polski i kupa. Dam sobie chyba z tym spokój, postaram się wywalczyć full refund przez paypal, a na dresslily więcej już nic nie zamówię ze względu na olewcze podejście do klienta. Dzięki jeszcze raz za pomoc:)
Miesiąc czekania na paczkę z Chin to standardowy czas oczekiwania. Mnie raz przesyłka z TomTop szła 2 miesiące i nie jest to jakieś wielkie halo. Natomiast jeśli to był zegarek to nawet jeśli kosztował 2 dolary to mógł utknąć na cle. Muszą w końcu sprawdzić czy to przypadkiem nie Patek Philippe , a to trwa trochę.
1263548-Fut1y.jpg
Btw. Wie ktoś co oznacza status ORIGIN:BELGIUM?
Ja z geekbuying miałem problem, pisałem maile 2 miesiące i po 3 miesiącach od daty zakupu mi zwrócili kasę bo już o sporze pisałem i wyprosili skoro 180 dni paypalem. Oddali kasę równo po 3 miesiącach, a po 4,5 przyszło to co zamawiałem z 4 naklejkami adresu dostarczenia;)
adri_anwrz 27.

[Obrazek] Btw. Wie ktoś co oznacza status ORIGIN:BELGIUM?Chińczyk ma 60 dni na dostarczenie OD WYSŁANIA, nie zakupu. Twój tracking to FAKE, jest nierejestrowany, ale z reguły szybkie (poniżej miesiąca). Na przyszłość poczytaj przed pierwszymi zakupami bo domagasz się uj wie czego od skośnych z drugiego końca świata.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst