Shopee a FV u polskich sprzedawców?

6
lut 21. 2022
Czy przy zakupach na Shopee u polskich sprzedawców jest jakaś możliwość otrzymania faktury VAT? nawet paragonów nikt nie dołącza, nie wiem jak to u nich funkcjonuje 😔
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika NLC
  Wystarczy spojrzeć na regulamin...
  14) OBOWIĄZKI SPRZEDAJĄCEGO
  14.5 Sprzedający będzie wystawiać Kupującemu rachunki, potwierdzenia transakcji dokonywanych kartami kredytowymi lub faktury VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Kupujący przyjmuje do wiadomości i wyraża zgodę na to że takie rachunki, potwierdzenia transakcji dokonywanych kartami kredytowymi i faktury VAT mogą być przesyłane drogą elektroniczną.
 2. Awatar użytkownika Herushingu
  nie wiem gdzie kupujesz, ale u mnie prawie zawsze dołączony jest paragon, lub wydruk zamówienia, który również chyba spełnia wymagania dowodu zakupu (paragon / faktura), ale nie mam teraz żadnego więc nie sprawdzę czy zawiera niezbędne informacje w górnej, lub dolnej części, ale zapewne tak, bo w przeciwnym wypadku dołączanie go mijałoby się z celem.

  Chociaż z cenami bywa różnie, bo czasem naliczają cenę po odjęciu kuponów, czego chyba robić nie powinni, przynajmniej w przypadku kuponów shopee, ale czasem cena jest znacznie wyższa, zdarzyło mi się przy kupowaniu produktów aptecznych, lub miodów, najwięcej chyba ponad 20zł przy produkcje za niecałe 50zł, co wynika zapewne z niższych cen na shopee, a przy wysyłce nabijają cenę w fizycznej placówce apteki, lub ceny obowiązujące w innych puntach sprzedaży - zależne od sklepu. Co jednak nie jest częste, bo zwykle ceny na shopee są mocno zawyżone. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika DiMaggiox360_
  wystarczy dopisać dane do FV. NIP itp... w wiadomości dla sprzedającego.
 4. Awatar użytkownika KrEwNiAk
  A jak sprawdzić, jak już zamówiłem daną rzecz czy dodałem dane do faktury vat? Patrze w apce patrze na stronie i nigdzie nie znaduje takiego "podglądu"
  Awatar użytkownika Myszku
  Autor
  też mam z tym problem, czasami nie wiem czy na krzyczeć na sprzedawcę, że mi nie wysłał faktury czy sam zapomniałem zaznaczyć że chcę
Awatar użytkownika