Shope - brak przesyłki, zwrot środków i co dalej

7
kwi 9. 2022
Złożyłem zamówienie na Shopee. Minęło kilka dni od terminu w którym paczka powinna już być (zamówienie spoza UE). Złożyłem wniosek o zwrot i został zaakceptowany. Co dalej? Jeśli paczka pojawi się w śledzeniu to czy nadal mogę zatrzymać zamówiony przedmiot (tak jak działała gwarancja dostawy na Aliexpress) czy nie?

Nie pytam tylko o warunki na jakich operuje Shopee, a nie "uczciwie byłoby…", bo tak jak na Aliexpress jeśli przesyłka nie dotarła na czas to właśnie nic nieuczciwego nie było w tym, żeby otrzymać zwrot środków i zatrzymać przesyłkę. Taka jest umowa między Aliexpress, a użytkownikiem. Pytanie czy tak samo jest na Shopee?

#shopee #aliexpress #zakupyzchin #regulamin
Aktualizacje społecznościowe
Zagraniczne zakupy

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Stoneware
  Autor
  eter09/04/2022 17:28

  Dobre pytanie - sam jestem ciekaw jak to ze sprzedawcą zagranicznym …Dobre pytanie - sam jestem ciekaw jak to ze sprzedawcą zagranicznym wygląda (czasem jednak warto wybrać w szukajce "Wysyłane z Polska" ), [te hashtagi na końcu chyba nie pomogą, a przynajmniej w wersji na 'niemobilne']  Bogus_mops09/04/2022 18:45

  Też czekam od tygodnia na paczkę, ale bez nerwów. Ze sklepami z poza UE ni …Też czekam od tygodnia na paczkę, ale bez nerwów. Ze sklepami z poza UE nie wiadomo. Raczej nie mają prawa z e-commerce albo je olewają.  Sebastiano10/04/2022 13:37

  Kupować w azjatyckim sklepie i oczekiwać przesyłki na czas Ja robię do …Kupować w azjatyckim sklepie i oczekiwać przesyłki na czas Ja robię dopiero 'zażalenia' jak czas wysyłki zbliża się do programowych 60 dni a nie 'miało być 20 kwietnia ale będzie 29 to ja robię spór' . Bo przesyłka może sobie leżeć gdzieś w europie, w urzędzie celnym lub 1000 innych powodów.


  Otrzymałem dziś informację, że "(...) jeśli zamówienie zostanie doręczone, to paczkę możesz zatrzymać."
 2. Awatar użytkownika eter
  Dobre pytanie - sam jestem ciekaw jak to ze sprzedawcą zagranicznym wygląda (czasem jednak warto wybrać w szukajce "Wysyłane z Polska" ), [te hashtagi na końcu chyba nie pomogą, a przynajmniej w wersji na 'niemobilne']
 3. Awatar użytkownika Bogus_mops
  Też czekam od tygodnia na paczkę, ale bez nerwów. Ze sklepami z poza UE nie wiadomo. Raczej nie mają prawa z e-commerce albo je olewają.
 4. Awatar użytkownika Sebastiano
  Kupować w azjatyckim sklepie i oczekiwać przesyłki na czas Ja robię dopiero 'zażalenia' jak czas wysyłki zbliża się do programowych 60 dni a nie 'miało być 20 kwietnia ale będzie 29 to ja robię spór' .
  Bo przesyłka może sobie leżeć gdzieś w europie, w urzędzie celnym lub 1000 innych powodów.
 5. Awatar użytkownika Stoneware
  Autor
  Sebastiano10/04/2022 13:37

  Kupować w azjatyckim sklepie i oczekiwać przesyłki na czas Ja robię do …Kupować w azjatyckim sklepie i oczekiwać przesyłki na czas Ja robię dopiero 'zażalenia' jak czas wysyłki zbliża się do programowych 60 dni a nie 'miało być 20 kwietnia ale będzie 29 to ja robię spór' . Bo przesyłka może sobie leżeć gdzieś w europie, w urzędzie celnym lub 1000 innych powodów.


  No ja to doskonale rozumiem tylko pytałem czy mam prawo do przesyłki po zwrocie tak jak to było na Aliexpress?
 6. Awatar użytkownika ITguy_pl
  Byłem kiedyś o krok od zainstalowania tej aplikacji na smartfonie - kusiły te zwroty i rabaty tu 7% tam 18% za to za tamto.... Jak poczytałem sobie komentarze w sklepie play o tym, że nie zwracają tych nadpłat, że oszukują, że migają się i kręcą - od razu zrezygnowałem. To był jeden z tych motywów "zbyt piękne aby było prawdziwe."
 7. Awatar użytkownika Stoneware
  Autor
  ITguy_pl01/05/2022 11:01

  Byłem kiedyś o krok od zainstalowania tej aplikacji na smartfonie - kusiły …Byłem kiedyś o krok od zainstalowania tej aplikacji na smartfonie - kusiły te zwroty i rabaty tu 7% tam 18% za to za tamto.... Jak poczytałem sobie komentarze w sklepie play o tym, że nie zwracają tych nadpłat, że oszukują, że migają się i kręcą - od razu zrezygnowałem. To był jeden z tych motywów "zbyt piękne aby było prawdziwe."  Nie pomyliłeś sobie miejsca publikacji komentarza?
Awatar użytkownika