scam czy nie scam (amazon - ryzen 2700x)

9
gru 12. 2018
Hej, znalazłem procek, którego szukam w dobrej cenie, aczkolwiek sprzedawca na amazonie dopiero co dołączył. Podpowiecie jak sprawdzić czy nie jest to scam - nie chciałbym utopić kasy.

RYZEN 2700x (i masa innych rzeczy w dobrych cenach - dość podejrzane)

na amazon.de też można go znaleźć z 5 opiniami >> LINK
na .it też

EDIT:
-amazon w jakiś sposób zapewnia ochronę przed samem (ewentualnie po)?
-kasa (o ile bezpośrednio nie wpłacimy na konto sprzedawcy) idzie przez amazon?
Aktualizacje społecznościowe
Amazon OkazjeAmazon promocje
9 Komentarzy
Ryzyko jest ja bym sie wstrzymal...
Na allegro idzie dostac nowke za 1370zl. Na olx za 1200zl
Mowca2 g, 58 min

Na allegro idzie dostac nowke za 1370zl. Na olx za 1200zl

Co do allegro - ok, sprzedają pewne firmy ale za ok 1300-1350zł jest co chwilę na amazonie.

Olx - dziękuję, postoję. Chciałem właśnie uniknąć scamu Dodatkowo nawet jeśli oferta z olx jest pewna - to albo firma janusz albo osoba prywatna. O ile w pierwszej opcji mam iluzoryczną rękojmię, to w przypadku osoby prywatnej - całkowity jej brak.

Najważniejsze - celuję w cenę ok 1000zł (na amazonie był za 215EUR)
drathir3 min

Co do allegro - ok, sprzedają pewne firmy ale za ok 1300-1350zł jest co c …Co do allegro - ok, sprzedają pewne firmy ale za ok 1300-1350zł jest co chwilę na amazonie. Olx - dziękuję, postoję. Chciałem właśnie uniknąć scamu Dodatkowo nawet jeśli oferta z olx jest pewna - to albo firma janusz albo osoba prywatna. O ile w pierwszej opcji mam iluzoryczną rękojmię, to w przypadku osoby prywatnej - całkowity jej brak. Najważniejsze - celuję w cenę ok 1000zł (na amazonie był za 215EUR)Ja na olx jak cos znajde pytam czy mozna wstawic na allegro i mam ubezpieczenie wtedy... kto w tych czasach nie ma konta na allegro?
makosa514 min

Ja na olx jak cos znajde pytam czy mozna wstawic na allegro i mam …Ja na olx jak cos znajde pytam czy mozna wstawic na allegro i mam ubezpieczenie wtedy... kto w tych czasach nie ma konta na allegro?


Kupowałem dość sporo w ten sposób ale rzeczy używanych -- nie jest to idealne rozwiązanie (ok 30% osób nie chciało tworzyć aukcji na allegro).

Co do przeniesienia oferty olx na allegro - niby jest ochrona/program ochrony kupujących - i nawet załóżmy, że działa - to wciąż kupujesz od jakiejś małej firmy bądź od osoby prywatnej (dodatkowo zazwyczaj chcą opłacenie prowizji - kwota wzrasta) - co w rezultacie skutkuje brakiem rękojmi bądź jej wyimaginowaną formą (a często nawet jest problem z 14dniowym zwrotem).

Wracając do meritum
-jak wyłapać
-amazon w jakiś sposób zapewnia ochronę przed samem (ewentualnie po)?
-kasa (o ile bezpośrednio nie wpłacimy na konto sprzedawcy) idzie przez amazon?
Edytowane przez: "drathir" gru 12. 2018
drathir17 min

Kupowałem dość sporo w ten sposób ale rzeczy używanych -- nie jest to idea …Kupowałem dość sporo w ten sposób ale rzeczy używanych -- nie jest to idealne rozwiązanie (ok 30% osób nie chciało tworzyć aukcji na allegro).Co do przeniesienia oferty olx na allegro - niby jest ochrona/program ochrony kupujących - i nawet załóżmy, że działa - to wciąż kupujesz od jakiejś małej firmy bądź od osoby prywatnej (dodatkowo zazwyczaj chcą opłacenie prowizji - kwota wzrasta) - co w rezultacie skutkuje brakiem rękojmi bądź jej wyimaginowaną formą (a często nawet jest problem z 14dniowym zwrotem).Wracając do meritum-jak wyłapać-amazon w jakiś sposób zapewnia ochronę przed samem (ewentualnie po)?-kasa (o ile bezpośrednio nie wpłacimy na konto sprzedawcy) idzie przez amazon?Pokrywajac koszta wystawienia akucji ktore latwo sprawdzic wpisujac w google kalkulator google. masz ochrone payu, dane osoby , a jak zamawiasz w cieno albo za pobraniem nie masz pewnosci ze cegla przyjdzie...
makosa517 min

Pokrywajac koszta wystawienia akucji ktore latwo sprawdzic wpisujac w …Pokrywajac koszta wystawienia akucji ktore latwo sprawdzic wpisujac w google kalkulator google. masz ochrone payu, dane osoby , a jak zamawiasz w cieno albo za pobraniem nie masz pewnosci ze cegla przyjdzie...

Tak, nie zaprzeczam, że nie mam ochrony na allegro - "niby jest ochrona/program ochrony kupujących - i nawet załóżmy, że działa" (choć mógłbym tu polemizować o przekrętach na tym portalu ale nie chcę odbiegać od meritum założonej dyskusji). Nigdy nie wpłacam "w ciemno" i liczę, że przyjdzie paczka

Oczywiście, że łatwo sprawdzić prowizję, co wciąż nie zmienia faktu, że dochodzą dodatkowe opłaty (przy procku za 1200 > +52zł), wspomniana sprawa rękojmi oraz przede wszystkim fakt, że 1252 > 1000 zł, które zakładam.
Nie raz kupowałem na olx procesory, grafikę i inne rzeczy. Jak pisze że nowa czy na gwarancji to pytasz o fakture, paragon. Wtedy bez problemu oddasz na gwarancję. Jak chcesz mieć pewność to pytasz osobę czy wystawi na allegro. Jeśli ma problem to mówisz, że pokryjesz koszty aukcji. Jest wiele opcji dogadania się ze sprzedającym.
Mowca4 g, 19 min

Nie raz kupowałem na olx procesory, grafikę i inne rzeczy. Jak pisze że no …Nie raz kupowałem na olx procesory, grafikę i inne rzeczy. Jak pisze że nowa czy na gwarancji to pytasz o fakture, paragon. Wtedy bez problemu oddasz na gwarancję. Jak chcesz mieć pewność to pytasz osobę czy wystawi na allegro. Jeśli ma problem to mówisz, że pokryjesz koszty aukcji. Jest wiele opcji dogadania się ze sprzedającym.


oczywiście, nie przeczę ale wciąż jesteśmy daleko od tematu. Dodatkowo gwarancja != rękojmia.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje