Scam czy nie? Czy PayPal odda $?

5
wrz 3. 2020
Znalazłem fajną ofertę na model delorean z Powrotu do przyszłości. Strona oferuje płatność Pay Pal -czy to oznacza że zakupy są bezpieczne i w razie przekrętu i nie wysłania produktu pay pal zwróci płatność?
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
5 Komentarzy
tak paypal daje ci ochronę 180dni, wsparcie w sporach, program zwrotów za przesyłkę zwrotna do 120zl itd
Możesz dać linka?
PjoterParker04/09/2020 10:10

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-safety-and-securityhttps://www.paypal.com/pl/smarthelp/article/jak%C4%85-ochron%C4%99-kupuj%C4%85cych-oferuje-system-paypal-faq1269https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/ua/buyer-protection


Chodziło mi o ten do modelu w sklepie
Pamiętaj że PayPal nie gwarantuje że dostaniesz zwrot pieniędzy. PayPal jedynie umożliwia otwarcie dysput i claimów. Tzn, otwierając dysputę masz 21 dni na rozwiązanie jej ze sprzedającym, jeśli nie dojdziecie do porozumienia, lub nie masz zamiaru czekać na odpowiedź sprzedawcy, podbijasz to do claimu. Wtedy do rozmowy włącza się przedstawiciel PayPala i zarówno ty jak i sprzedawca dostarczacie dowody w sprawie w której otworzyłeś dysputę i przedstawiciel PP ogłasza werdykt. Tak to działa w mocnym uproszczeniu.
Z reguły jesli otwierasz dyspute not as described (czyli towar dotarł ale jest inny niz w opisie produktu) to dostaniesz częściowy refund lub propozycje odesłania przedmiotu jeśli nie nosi śladów uzytkowania. Jesli otworzysz dyspute not received czyli zapłaciłeś a towaru nie dostales - dostajesz pelny zwrot (ale oczywiscie musisz udowodnic ze nic nie dostales, czyli zazwyczaj dane z trackingu paczki chyba ze to dobra cyfrowe wiec wtedy jedynie sprzedawca musi udowodnic ze bylo wyslane).
Natomiast odradzam otwieranie claimów unauthorized - zakup został zrealizowany przez kogos innego z twojego konta PayPal - z reguły w takich wypadkach dostajesz bana w sklepie w ktorym kupiles (bo w koncu twierdzisz takim claimem ze ktos podszyl sie pod ciebie wiec blokują Twoj adres paypal i mail) po czym szalenie trudno udowodnić PayPalowi że to rzeczywiście ktos sie podszyl pod Ciebie i zaplacil bez twojej wiedzy - PayPal na PC oraz na telefonie ma wymuszona zmiane hasla (a co za tym idzie aby zmienic haslo musisz wejsc na skrzynke mailowa wiec musisz miec dostep do maila) jesli loguje sie ktos z innego panstwa na twojego PayPala wiec w takim wypadku PayPal stwierdza ze zle zabezpieczyles swoje konta i odmawia refundu.
Edytowane przez: "Jaybeast" wrz 4.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst