Zakończono

Scalanie ofert.

6
mar 22.
Jestem tu od niedawna, jeszcze krócej wystawiam jakieś okazje i taka w sumie mam zagwozdke.
Czasami z tego co obserwuje niektóre oferty różnych osób są scalane a czasami nie.
Wystawiłem ofertę na Steel rats to została scalona z innymi z GOG.
Inne osoby wystawiają ofertę np na wiedźmina który również jest w innych ogólnych ofertach i nie są one scalane...
Jest gdzieś jakąś informacja, reguły? Kto o tym decyduje i dlaczego?
Nie są to oczywiście żadne pretensje, staram się po prostu zaobserwować i zrozumieć o co chodzi.
Wystawiłem np zbiorcza ofertę na przeceny Microsoft żeby kir rozdzielac właśnie na pojedyncze to pojawiły się opinie i komentarze że bez sensu wszystko wrzucać żeby każdy musiał przeglądać.
Raz tak, raz odwrotnie. Jestem nieco zmieszany... Raczej nie wstrzasniety.
Aktualizacje społecznościowe
6 Komentarzy
Oferty zostają scalone po zgłoszeniach użytkowników. Pod każdą okazją jest przycisk "zgłoś", którym możesz wskazać moderatorom spam lub dubel; podobnie można zgłaszać każdy nieregulaminowy komentarz.
Wincent_Kot22/03/2019 18:30

Oferty zostają scalone po zgłoszeniach użytkowników. Pod każdą okazją jest …Oferty zostają scalone po zgłoszeniach użytkowników. Pod każdą okazją jest przycisk "zgłoś", którym możesz wskazać moderatorom spam lub dubel; podobnie można zgłaszać każdy nieregulaminowy komentarz.


Mhm czyli rozumiem jest to robione tylko na podstawie zgłoszeń innych użytkowników. Spoko, jest to w jakiś sposób zrozumiałe. Jak się coś komuś podoba to zostawia niech wisi nawet gdy jest podobna oferta w zbiorczej, a jak się niepodoba to zgłasza i moderator łączy.
Ciekawe...
MirBarPL22/03/2019 18:33

Mhm czyli rozumiem jest to robione tylko na podstawie zgłoszeń innych u …Mhm czyli rozumiem jest to robione tylko na podstawie zgłoszeń innych użytkowników. Spoko, jest to w jakiś sposób zrozumiałe. Jak się coś komuś podoba to zostawia niech wisi nawet gdy jest podobna oferta w zbiorczej, a jak się niepodoba to zgłasza i moderator łączy.Ciekawe...


Może nie tylko, ale na pewno w większości. Poza tym jest tu też mnóstwo osób, które wolą napisać piętnasty komentarz "było" zamiast po prostu zgłosić okazję.
Mam jeszcze takie podejrzenie, że potrzeba zgłoszenia od więcej niż jednego użytkownika żeby oferta trafiła do moderacji.
No i jeśli interesuje Cię zdanie ekipy Peppera, to lepiej pisać w dziale "Feedback". Zaglądają tam zdecydowanie częściej niż do "Dyskusji".
Wincent_Kot4 min

Może nie tylko, ale na pewno w większości. Poza tym jest tu też mnóstwo osó …Może nie tylko, ale na pewno w większości. Poza tym jest tu też mnóstwo osób, które wolą napisać piętnasty komentarz "było" zamiast po prostu zgłosić okazję.Mam jeszcze takie podejrzenie, że potrzeba zgłoszenia od więcej niż jednego użytkownika żeby oferta trafiła do moderacji.No i jeśli interesuje Cię zdanie ekipy Peppera, to lepiej pisać w dziale "Feedback". Zaglądają tam zdecydowanie częściej niż do "Dyskusji".


Zrobiłem też tam wątek bo o tym samym pomyślałem. Na razie jednak cisza
Obawiam sie, że nie ma tutaj jasnej konkretnej reguły. Nie ma problemu jeśli ktoś wystawia tą samą okazję z tym samym linkiem. Zgłaszamy dubel, okazja scalona i koniec tematu. Problem zaczyna się przy okazjach zbiorczych, gdzie ktoś wrzuci całość, a ktoś inny po chwili wrzuca pojedyńcze okazję z tej samej wrzutki. Wyobraźmy sobie gazetkę z popularnego dyskontu - pojawia się okazja zbiorcza, a za chwilę ktoś inny jedzie serią - tu marchewka, tu groszek, tu cebulką, frytki i frankfurterki do tego. Więc pojawia się hasło, że "było". Z drugiej strony, ktoś wrzuci przeceny na Microsoft /psstore/GoG/Steam itd. z których ktoś inny wydłubie parę perełek na które ktoś inny nie zwróciłby uwagi, gdyż utonęły by w gąszczu spisu innych ofert i też ktoś rzuci hasło, że "było".
Czyli jakby nie było to nie będzie dobrze a sprawa wygląda tak że niech się dzieje wola nieba...
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Dyskusje